Wyśledzone na portalach aukcyjnych itp.

Zaczęty przez GregWatson, Maj 29, 2014, 14:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

LampowY


tomekkk1

Cytat: LampowY w Styczeń 30, 2019, 13:47
I w dodatku szumią  ;D

Moje Tannoy'e nie szumią.
Bo nie mam ;D

McGyver

A nie o to chodzi, chodzi o charakter dźwięku który totalnie nie przypadł mi do gustu. Może się sprawdzą w jakimś systemie od zera zbudowanym pod nie, ale osobiście czegoś takiego nigdy i nigdzie nie słuchałem. Ktoś się może podejmie zaprezentowania mi idealnie wpisanych w system Tannoyów red, gold lub innych dual concentric?

LampowY

Bo Tannoye są jak Denon 103/103R.
Albo od razu stracisz dla nich głowę albo nic z tego związku nie będzie  ;)

Hubertrs

Moje nie szumia, graja tak, ze je uwielbiam, i napewno nie wala srodkiem na twarz, no ale moje sie nie licza bo to przeca gowno z nowej produkcji,

vasa

Cytat: Hubertrs w Styczeń 30, 2019, 14:19to przeca gowno z nowej produkcji,
A kiedy wyprodukowane? I gdzie?
Ze sklejki czy z płyty?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Old Man Kensey

Mój kolega bardzo dobry poluje na nie od dłuższego czasu... dużo gada, mało robi w celu ich zakupu, w każdym razie przesyłam mu linka z nadzieją, że może wreszcie kupi te Tannoy i da mi święty spokój 😎

Ps. Brzmienie, to też nie jest moja bajka... Ale rozumiem ludzi, którym się mogą podobać.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Hubertrs

Cytat: vasa w Styczeń 30, 2019, 14:32
Cytat: Hubertrs w Styczeń 30, 2019, 14:19to przeca gowno z nowej produkcji,
A kiedy wyprodukowane? I gdzie?
Ze sklejki czy z płyty?
Vasa nieste nie potrafie odpowiedziec, kupilem dwa lata temu nowe, tak naprawde to nie robi mi to roznicy kto je robil, gdzie i z czego, liczy sie to jak graja, mnie sie nie wpasowaly i dlatego sprzedalem wszystko i zaczalem budowac system od nowa w oparciu o kolumny,

vasa

Cytat: Hubertrs w Styczeń 30, 2019, 14:43kupilem dwa lata temu nowe
OK. Czyli ostatnia wersja.
Cytat: Hubertrs w Styczeń 30, 2019, 14:43zaczalem budowac system od nowa w oparciu o kolumny,
I bardzo słusznie zrobiłeś :) Stirling + trioda to trudny do pobicia tandem :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

McGyver

Przedstawiłem swój własny punkt widzenia nikogo nie hejtując. Nie ma obowiązku zgadzania się ze mną, natomiast nie zdziwię się jak ktoś się zdziwi  ;)
A teraz lecę straszyć gdzie indziej

vasa

Cytat: McGyver w Styczeń 30, 2019, 14:58Przedstawiłem swój własny punkt widzenia nikogo nie hejtując.
Tak też zostałeś odebrany :)
Cytat: McGyver w Styczeń 30, 2019, 14:58A teraz lecę straszyć gdzie indziej
Fajny gif. Na avatar się nadaje :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Hubertrs

Cytat: vasa w Styczeń 30, 2019, 14:56I bardzo słusznie zrobiłeś  Stirling + trioda to trudny do pobicia tandem
Na poczatku nawet z obecnym wzmakiem nie bylo tak jak chcialem bo bas mi troszke sie leniwil, na pierwszy ogien poszly kondy, wymienilem  dwa Jenseny na Alexandry, nastepnie dwa nastepne Jenseny na Audyny trireference, nastepnie wszystkie rezystory na tantalowe audio note'y a na koniec wymienilem audyny tri reference na dwa nastepne duleundy Alexander.
Teraz jest tak jak chcialem, a zeby sie nie nudzic (bo nie mam w czym juz grzebac) to sobie sprawilem kaseciaka  >:D

Hubertrs

Cytat: McGyver w Styczeń 30, 2019, 14:58Przedstawiłem swój własny punkt widzenia nikogo nie hejtując. Nie ma obowiązku zgadzania się ze mną, natomiast nie zdziwię się jak ktoś się zdziwi  
A teraz lecę straszyć gdzie indziej
moj "gowniany" sarkazm nie byl skierowany do Ciebie,

tomekkk1

Cytat: Hubertrs w Styczeń 30, 2019, 15:25
Cytat: McGyver w Styczeń 30, 2019, 14:58Przedstawiłem swój własny punkt widzenia nikogo nie hejtując. Nie ma obowiązku zgadzania się ze mną, natomiast nie zdziwię się jak ktoś się zdziwi   
A teraz lecę straszyć gdzie indziej
moj "gowniany" sarkazm nie byl skierowany do Ciebie,


A mówiąc o szumieniu Tannoy'i Maciek i ja mieliśmy na myśli połączenie Keishō i wysoko-skutecznych kolumn razem. I dlatego
Cytat: LampowY w Styczeń 30, 2019, 13:47I w dodatku szumią  ;D

;D

Hubertrs

Do was tez nie, to byl przytyk do tych co nie slyszeli albo sluchali na audio show i twierdza, ze stare graja lepiej, nie raz slyszalem stare Tannoye i za kazdym razem dochodzilem do tego samego wniosku, wazna jest amplifikacja ale przede wszystkim zrodelko i najczesciej stare tannoye graly gorzej  bo graly z gorszym pre-phono i igla i za cholere bym sie nie zdecydowal na osadzanie ktore graja lepiej.
No ale to taka przypadlosc w audio swiatku "ja wiem lepiej", "moje jest mojsze"

marekw 76

Ja słuchałem starych Tannoy u kolegi Lutka (dwa rodzaje) oraz nowych Turnberry w sklepie we Wrocławiu.
U Lutka podobały mi się bardziej ale też i wzmacniacze inne były. U Lutka była lampa Cayin a w sklepie grał Naim. Ale nigdy nie odważyłbym się napisać, że te nowe grają gorzej.
Gdyby nie bardzo poważne zmiany w życiu osobistym miałbym u siebie stare Tannoye mimo, iż ukochana twierdzi, że: "tylko im ku..a kukułki brakuje".
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

vasa

Cytat: marekw 76 w Styczeń 31, 2019, 11:05"tylko im ku..a kukułki brakuje"
Pozdrowienia dla ukochanej ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

Te na allegro to te same co Lutek niedawno sprzedawał od kolegi.

marekw 76

stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Cytat: Jakub w Styczeń 31, 2019, 11:22
Te na allegro to te same co Lutek niedawno sprzedawał od kolegi.
Oj mam wrażenie, że Lutkowe mniej styrane byly bo ja ich wlasnie sluchalem.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Hubertrs

#3196
nie dawniej jak wczoraj na forum odbywala sie rozmowa na temat porownan, koledzy proponowali ekstrmalne sposoby porownywania klockow co by bylo wiarygodnie, a inni potrafia robic porownania na odleglosc, z innymi wzmacniaczami, innej akustyce i sa w stanie wyglaszac autorytarne opinie.
To ze kazdy ma prawo do wlasnych opinii to jedno ale uzurpowanie sobie prawa do jedynej wlasciwej opinii to drugie ,
przez takich zlotouchych rozprzestrzenila sie opinia o kiepskosci nowych Tannoyi,

dino

Opinia o "kiepskości" nowych Tannoyi jest spowodowana bardziej zmianami wprowadzonymi z powodu działań księgowych niż samego dźwięku. Zmienili materiał ze sklejki orzechowej na paździerz "orzechowy" a są podejrzenia, że w głośnikach też księgowi grzebali. Audiofile lubią graty nie macane przez liczykrupów i stąd się pewnie bierze opinia.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.