W poszukiwaniu CD

Zaczęty przez MAC, Sierpień 28, 2016, 16:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Słuszna decyzja . Ważne że za każdym razem masz skok jakościowy . Ja jestem na etapie b226 podążam za Tobą sprawdzoną ścieżką  :)

MAC

Czyli następne będą Tannoye?

kawosz

No ale ja mam kilku Kolegów na których mogę się wzorować  :P
Danka . ,,All For You ,, Cd które mi grało zawszę trochę za sucho teraz zaczęło grać  :) a lubię tą płytę i nie muszę odpalać dziadka żeby jej słuchać  ;D . To jak zagra jak jeszcze raz nagram  ;D

MAC

Począwszy od herbatników a teraz na SRMach nie mam płyt, które grałyby sucho i beznamiętnie  :o
Są lepsze i gorsze realizacje ale wszystkie mają coś w sobie. Na innych głośnikach bywało, że w ogóle czegoś nie dało się słuchać. GMki z 300b też tu wiele poprawiły.

gratefullde

Jak będziesz się pozbywać obecnego DAC 'a to informuj moje wąskie grono ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

To jeszcze chwilę potrwa ale obiecuję, że dam znać  ;)

gratefullde

Cytat: masza w Wrzesień 13, 2016, 18:55
To jeszcze chwilę potrwa ale obiecuję, że dam znać  ;)
Nigdzie mi się nie śpieszy.  Dzięki :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kazan

Panowie, ile za tego 226B trzeba/można/ dać co by było uczciwie ? :)
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

MAC

Za "zwykłego" srebrnego w idealnym stanie max 2,5k a jak chcesz praktycznie nowego Signature to pisz do kolego intensera. Będzie drożej ale też sporo lepiej.

miniabyr

Wczoraj byłem z roboczą wizytą w warszawskim KAIM'e  w którym to klubie odbyła się prezentacja najnowszego i najdroższego odtwarzacze cd Marantz z serii 10 . Topowe osiągnięcie firmy. Ok słuchałem w nie swoim systemie , w nie swojej akustyce i jeszcze kilka drobnych niedogodności też było ,ale jeśli ten model Marantza to top firmy to chyba trzeba umierać . Grało tragicznie!! Do dyspozycji jako porównanie mieliśmy MBL '(topowy odtwarzacz ) oraz Esoteric'a  (kombajn czytający chyba wszystko) Bardzo to było przykre doświadczenie .Przez większość prezentacji słuchaliśmy  Marantza po wyjściach XLR  i bolały zęby . Na koniec przełączyliśmy się na zwykłe rca i zrobiło się normalniej ale też to nie było doświadczenie audiofilskie - po prostu mniej męczyło  >:(  Odczucia podobne do mojego miało chyba sporo osób obecnych ,bo dyskusja była bardzo ożywiona .....Ten odtwarzacz chyba lepiej brzmiał na warstwach sacd kiedy słuchaliśmy muzyki klasycznej w dużych składach . Tu rozdzielczość bardzo się przydawała .Kurcze jestem bardzo rozczarowany tym brzmieniem. :(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Czyli jak?  :o
Muł czy darcie ryja?

miniabyr

Cytat: masza w Luty 04, 2017, 09:58
Czyli jak?  :o
Muł czy darcie ryja?
Po xlr dżwiek tak jasny że męczący oraz hmmm "nadrozdzielczy ". Po rca dźwięk dostał więcej "ciała" i był lekko mniej drapieżny .Daleko mu było (warstwa cd) do MBL'a -ale to urządzenie było znacznie droższe od Marantz'a
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

MBL to klasa sama w sobie. W porównaniu z nim to Marantz od razu był pozbawiony równych szans.
Taki wrzask może sie sprawdzić w niektórych systemach. Trudno powiedzieć.
A skolko taki Marantz stoi?

miniabyr

Mówią coś o 30.000 zł
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Dużo  :o
Ciekawy jestem jakby wypadł taki Marantz w porównaniu do połowę tańszego Lectora.
Tzn obawiam się, że wiem jakby wypadł.

bubusia

Moze byl niewygrzany, z Alefikiem gral jakby lepiej. Poza tym, wydaje mi sie, ze jest to taka nowoczesna szkola brzmienia, z nastawieniem na analitycznosc. Ale tak jak mowie, trzebaby go troche potrzymac pod pradem, zeby moc w pelni ocenic.
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

miniabyr

Cytat: masza w Luty 04, 2017, 10:25
Dużo  :o
Ciekawy jestem jakby wypadł taki Marantz w porównaniu do połowę tańszego Lectora.
Tzn obawiam się, że wiem jakby wypadł.
A wiesz ,że sam zastanawiałem się nad takim porównaniem! . Bubusia to prawda co piszesz -wszystko da się spasować ze sobą ,jednak niesmak mi pozostał .......Może będę mógł posłuchać sobie tego Marantz'a w swoim systemie . To będzie dla mnie bardziej prawdziwe porównanie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

ha Panowie .
Jeżeli urządzenie kosztuje 30 k muszelek to powinno się zgrywać w każdym systemie chociaż poprawnie .

SVART

Cytat: miniabyr w Luty 04, 2017, 09:21Wczoraj byłem z roboczą wizytą w warszawskim KAIM'e  w którym to klubie odbyła się prezentacja najnowszego i najdroższego odtwarzacze cd Marantz z serii 10 . Topowe osiągnięcie firmy. Ok słuchałem w nie swoim systemie , w nie swojej akustyce i jeszcze kilka drobnych niedogodności też było ,ale jeśli ten model Marantza to top firmy to chyba trzeba umierać . Grało tragicznie!! Do dyspozycji jako porównanie mieliśmy MBL '(topowy odtwarzacz ) oraz Esoteric'a  (kombajn czytający chyba wszystko) Bardzo to było przykre doświadczenie .Przez większość prezentacji słuchaliśmy  Marantza po wyjściach XLR  i bolały zęby . Na koniec przełączyliśmy się na zwykłe rca i zrobiło się normalniej ale też to nie było doświadczenie audiofilskie - po prostu mniej męczyło    Odczucia podobne do mojego miało chyba sporo osób obecnych ,bo dyskusja była bardzo ożywiona .....Ten odtwarzacz chyba lepiej brzmiał na warstwach sacd kiedy słuchaliśmy muzyki klasycznej w dużych składach . Tu rozdzielczość bardzo się przydawała .Kurcze jestem bardzo rozczarowany tym brzmieniem.

A już prawie do Was wczoraj dotarłem - takie rozczarowanie mnie ominęło. Poczytam jeszcze później relację Twonka, co nie znaczy, że Wam nie wierzę. Jednym słowem, nie ma co iść zwykle w nowe konstrukcje. Trzeba szukać CDs z najlepszego okresu. Teraz playery chyba będą dla bogatej gawiedzi i melomanów z kolekcjami CDs, przez co będą drogie, zatem nie dla młodych osób słuchających muzyki z plików. Ja poluję na dzielonkę Maka do pełnego setu.

A ja Wam mówię, jeszcze przyjdzie dekada, kiedy podobnie dużo osób jak teraz na LP na wróci się na CD. Nie będzie taka skala, ale coś się zadzieje. Zresztą już widać ruchy w tym kierunku. Nawet redaktorzy głoszący wszem i wobec upadek CD zaczynają posypywać głowę popiołem lub odwracać kota ogonem :).

SVART

Cytat: bubusia w Luty 04, 2017, 10:38
Poza tym, wydaje mi sie, ze jest to taka nowoczesna szkola brzmienia, z nastawieniem na analitycznosc.

W tym też coś jest, tylko zawsze były marki, które zapewniały analityczną jakość. Tylko ile wytrzymacie słuchając ciągiem takiego analitycznego systemu? :)

miniabyr

Jak zapewniał nas Jacek odtwarzacz "grał" non stop od środy , więc taki niewygrzany nie był .A czy grał już wcześniej , o to nie spytałem .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

amati74

Cytat: masza w Sierpień 28, 2016, 19:03
Cytat: masza w Sierpień 28, 2016, 19:00Znalazłem też fajnego Luxa. Zaraz wkleję.

Znalazłem

Luxman DP-07 CD Transport (Limited Edition). Nawet nie bardzo drogi (1950 ojro). Tyle, że jeszcze DACa potrzebuje.
Ale piękny jest!


Masza dla czego nie mogę otworzyć fotek które wstawiłes mimo że widzę fotki innych
Cytat: masza w Sierpień 28, 2016, 18:17
Hmm... wierzę, że gra bardzo dobrze ale ja nerwowy jestem i ze sprzętem ślubu do grobowej deski nigdy nie biorę. Obawiam się, że temat w przyszłości może być ciężki do odsprzedania  :-

MAC

Nikt już ich nie widzi. Te fotki były podlinkowane z zewnętrznego serwera i prawdopodobnie zostały tam usunięte.

amati74

Cytat: masza w Luty 04, 2017, 14:51
Nikt już ich nie widzi. Te fotki były podlinkowane z zewnętrznego serwera i prawdopodobnie zostały tam usunięte.
A powiedz mi jeszcze co to GMK z 300b i czy 2,5k to w euro przepraszam za laickie pytanie ale wciąż nie wiele wiem w tym temacie a lubię wiedzieć o czym czytam.

kawosz

Śliniłem się do tego Luxa  ;D . Ale tak po prawdzie to cena jest podyktowana unikatowością tego playera . Za 2.5 kilo można mieć lepszego grajka . Tyle że nie takiego pięknego  :)
Zapraszam do przeczytania recenzji Pawła . http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1782.0