Wkładka MM Philips GP 422 II z igłą Shibata.

Zaczęty przez Therion, Sierpień 19, 2019, 23:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

Sprzedam wkładkę Philips GP 422 II z igłą Shibata.

Jest to najwyższy model Philipsa z tej legendarnej serii . Wkładka o rozszerzonym paśmie przenoszenia (20-45kHz), dedykowana do płyt kwadrofonicznych ale wybitnie sprawdzająca się przy nagraniach stereofonicznych. Szlif Shibata.

Wkładka niedawno kupiona w Niemczech (mogę podać link do aukcji). Stan body i igły - bdb. Kupiłem w ciemno, na podstawie rekomendacji, nie znając jej brzmienia - polowałem tylko na sztukę w jak najlepszym stanie i z oryginalną igłą. Udało się. Po zamontowaniu okazało się jednak, że brzmi niemal identycznie, jak moje dwie inne, droższe wkładki MC. W tej sytuacji postanowiłem ją sprzedać.

Dla kogo jest to wkładka? Z pewnością dla osoby, która chce mieć jakość brzmienia zbliżoną do wkładek MC przy jednoczesnych zaletach wkładki MM, czyli bez inwestycji w drogi przedwzmacniacz MC lub trafa oraz możliwość wymiany igieł (wkładki MC nie oferują takiej możliwości).

Brzmienie GP422 jest niezwykle uniwersalne, lekko ocieplone, dzięki czemu można słuchać jej godzinami bez zmęczenia. Szczegóły przekazu, piękna scena muzyczna. Nie bez znaczenia jest także najbardziej zaawansowany szlif igły - Shibata. Dzięki temu, otrzymujemy znacznie więcej informacji muzycznych z rowka płyty plus dokładne jego śledzenie. Dla melomana, będzie to wkładka docelowa. Za jeszcze lepszy dźwięk trzeba zapłacić znacznie więcej.

Na portale ogłoszeniowe wystawię ją za tyle, za ile kupiłem (990zł) dla forumowiczów cena wynosi 950zł.

Zapraszam do zakupu.

Pytania: 602 18 90 19
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.