Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Amsterdam oglądałem i moim zdaniem faktycznie wart zobaczenia.

Ja jednak chciałem zarekomendować inny film, gatunkowo to nie jest coś za czym przepadam, ale byłem ciekaw jak w tym filmie zagrała Sandra Bullock.
Mam tu na myśli film "Niewybaczalne". Dla mnie film, który wciągnął mnie powoli i obejrzeć go trzeba jednym ciągiem bez przerwy na popcorn. Może nie jestem dobrze zorientowany w takiej tematyce filmowej ale dla mnie dobrze zrobiony, niezbyt przerysowany nawet bym powiedział ze jak na amerykanów to stonowany i miał zaskakujący zwrot akcji (nie chcę Wam spojlerować zakończenia). 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Oglądał ktoś Kosa?
Wczoraj się wybrałem i już od 24h nie wiem czy mi się podobał czy nie :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GB

Cytat: vasa w Luty 10, 2024, 23:34Oglądał ktoś Kosa?
Wczoraj się wybrałem i już od 24h nie wiem czy mi się podobał czy nie :(
I szukasz kogoś by Ci to powiedział? 😉
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Sądzę, że to dobre miejsce na zareklamowanie promocji na Apple TV.
https://redeem.services.apple/messi-sp-emeia-2024

Jest tam co oglądać, a dwa miesiące promocji za darmo to jest coś z czego warto skorzystać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Klimat, muzyka. Fabuła tak zagmatwana- żeby było jeszcze trudniej- poprzetykana retrospekcjami, że wypad na siku może spowodować takie niedoinformowanie, że trudno się potem odnaleźć :) Trzeba siedzieć dupskiem i pilnie analizować, kto z kim i kiedy. Jakieś analizy powiązań robić, a na koniec okazuje się, że wszyscy Polacy to jedna rodzina :) Zupełnie nie wyobrażam sobie realizacji oglądać po odcinku tygodniowo. Mój Alzeimer by tego zupełnie nie ogarnął. Poza tym OK, porządne kino.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jjacek

#2280
Dune2-  slyszac opinie prowadzacych  onetowy podcast o filmach , ze to kino " totalne" rewelacyjnie zrobione,  .." ja juz bylem 2 razy i wybieram sie jeszcze raz a ty.... a ja tylko 1 ale tez sie wybieram.."
Bylem i rzeczywiscie efekty specialne , dzwiek , kostiumy ,rozmach scen na najwyzszym poziomie .  Byly tez i dluzyzny . Film trwa 3h i gdyby nie wibrujace fotele, krople wody na twarzy, podmuchy goracego powietrza owiewajace kark to istnialo duze ryzyko przysniecia. Tak czy owak to nie moje kino  , ale jesli powstanie kolejna czesc to i tak pewnie polece...:)

dyletant

Trzy godziny w mokrym podkoszulku i chęć  na więcej to całkiem dobra rekomendacja.

Ekranizacja do samej książki się nie umywa. Bo to jednak *tylko film* i cała warstwa socjospoleczna  jednak gdzieś umyka. Takie bynajmniej mam wrażenie po dotychczasowych próbach ekranizacji Dune .

Chce się wybrać do IMAX jako, że nie często tam bywam jak tylko kurz po burzy piaskowej opadnie 😉.

W dłuższej perspektywie trudno mi sobie wyobrazić dobrej ekranizacji Mesjasza Dune.

Ps: nowa ekranizacja Szoguna to kawał dobrego kina.

vasa

Też się do IMAXA wybrałem.
Z jednej strony widowisko świetne, ktoś kto książki nie czytał powinien być zachwycony. Z drugiej strony, kastracja treści jest dla mnie nie do zaakceptowania. Z ostatnich kinowyjść zdecydowanie wolę Oppenheimera.


Cytat: dyletant w Marzec 09, 2024, 14:43nowa ekranizacja Szoguna to kawał dobrego kina.

Zgadzam się.
Czy zgodzicie się ze mną że w stosunku do poprzedniej ekranizacji jest zmiana punktu widzenia. Tam była to opowieść o dwojgu ludzi; angielskim pilocie i Mariko a teraz jest to film o wielkiej polityce.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jjacek

Dobrze sie to oglada...

vasa

Cytat: jjacek w Marzec 14, 2024, 22:55Dobrze sie to oglada...

Zrobiłem bing watching 🙂
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Dobrze się ogląda, to fakt. Sprawnie zrobione, tylko takie to wszystko nierealne :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Marzec 15, 2024, 19:33Dobrze się ogląda, to fakt. Sprawnie zrobione, tylko takie to wszystko nierealne :)
Jak 80% całej produkcji filmowej.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jjacek

Jest tam tez troche fajnej muzy... 6 czy 7 odcinku 
i ten kawaleczek w tle 

wiki

Zaczyna się od deszczu...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

I główny bohater...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Polecam...🎬🎬🎬

Jako bardzo dobry film.

Ame Agaru

...............
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

frywolny trucht

Coś kolejnego co się dobrze ogląda i na faktach "autentycznych". Rok 2019. Do obejrzenia na Netflix.
Za rekomendację niech posłuży:

Oscar - Najlepszy montaż Andrew Buckland, Michael McCusker
Oscar - Najlepszy montaż dźwięku Donald Sylvester
Złoty Glob - Najlepszy aktor w dramacie Christian Bale
BAFTA - Najlepszy montaż Andrew Buckland, Michael McCusker

.. i całkiem sroga ilość nominacji.



ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dyletant

Na Disney też jest. Dobrze spędzone dwie godziny.

Cytat: vasa w Marzec 09, 2024, 18:34
Cytat: dyletant w Marzec 09, 2024, 14:43nowa ekranizacja Szoguna to kawał dobrego kina.

Zgadzam się.
Czy zgodzicie się ze mną że w stosunku do poprzedniej ekranizacji jest zmiana punktu widzenia. Tam była to opowieść o dwojgu ludzi; angielskim pilocie i Mariko a teraz jest to film o wielkiej polityce.

Zgodzimy się chociaż w tamtym wieku wątkiem romantycznym niewiele się interesowałem. Niemniej kondycja jednostki i ostre cięcia kataną robiły wrażenie. Dziś bardziej cenie umiejętności ninja niż samuraja😉.

frywolny trucht

"Bitwa o pozycję lidera serwisów streamingowych toczy się na świecie od lat. W sezonie wiosennym na prowadzenie wysunął się Amazon Prime Video ze swoją przeróbką "Wykidajły". "Road House" obejrzano więcej razy, niż nowe hity Netfliksa."

Ludzie, jedzcie gówno. Miliony much nie mogą się mylić. Obejrzałem, wiedziałem, że odmóżdżacz, ale po tym co zrobili scenarzysta z reżyserem, czuję się jak debil.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jjacek


Jestem po 1 odcinku ... mam nadzieje , ze to sie rozkreci

frywolny trucht

Obejrzeliśmy. Niby nie do końca kumamy konwencję, ale jak się stanie w jakimś sensie kultowym- też się nie zdziwimy :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93