Audiomaniacy

MUZYKA ♪ => fascynacje muzyczne => Wątek zaczęty przez: merlin1973 w Czerwiec 14, 2014, 12:37

Tytuł: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Czerwiec 14, 2014, 12:37
Muzyka Italo Disco ale i nie tylko. Mniej ambitna ale gdzieś się przewineła w życiu. A może ktoś do dzisiaj  słucha? Ja osobiscie od tego zaczynałem w połowie lat 80tych.  ;) Został sentyment. Muzyki tego rodzaju na winylu mam niewiele, płyta którą prezentuje to maxi singiel włoskiego wykonawcy Silver Pozzoli -"Around My Dream".Plyta z 1985roku ,stan idealny, kolor krążka nietypowy -pomarańczowy. Kupiłem nową za 3 euro, gra dobrze.
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: frywolny trucht w Czerwiec 14, 2014, 14:54
Dla porządku:

Można tu wrzucać nowości, wznowienia, ale także pierwsze i kolejne tłoczenia.
Poproszę by wzmianka  składała się przynajmniej ze:

- zdjęcia okładki (może być z netu) ,
- opisu wydania, z czego się składa wydanie, numer katalogowy,
- wrażeń odsłuchowych (dobrze, źle wytłoczona w Twojej skali 1-6),
- gdzie nabyta, szacunkowa kwota,
- króciutkiej subiektywnej oceny czy Pani/ Panu się podoba muzycznie.


Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Czerwiec 28, 2014, 14:09
DEN HARROW- jedna z gwiazd Italo Disco. Posiadam 3 płyty tego wykonawcy. "Day by Day" z 1987roku. "Lies" z 1988 roku i "The Best of Den Harrow" z 1989 roku. Najwieksze moim zdaniem hity to "Cotch The Fox" ,"Don't Break My Heart" i " Bad Boy". Stan okładek dobry+, odsłuch 4, nabyłem w komisie za 3euro każda. Dla mnie muzycznie to tzw. druga liga Italo Disco. ;)
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: Yacek w Listopad 09, 2014, 22:55
Dzisiaj sesja odsłuchowa ostatnich zakupów:
1. Digital Emotion (LP), nówka folia, re-edycja z okazji 30-lecia wydania pierwszej płyty, label jest rosyjski ale płyta tłoczona w Niemczech, bardzo poprawna jakość (bez wiekszych zastrzeżeń, dobra okładka, koperta ze zdjęciami.

2. Roni Griffith - Desire/Love is a drug (12""), oryginalne tłoczenie Vanguard, nigdy nie grane.... masakra :-)  Super tłoczenie, jakość powalająca (12"" nagrany na 33 1/3)

3. Michael Jass - Venice and Moonlight (7"), WEA, stan BDB, jakośc tłoczenia przyzwoita - na to polowałem ładnych kilka lat :-)

Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Listopad 09, 2014, 23:03
SUPER ;D ;D ;D
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Listopad 12, 2014, 01:18
Dzisiaj postaram się zaprezentowac kilka "nowych" nabytków z tego rodzaju muzyki. Ale teraz czas na sen ;)
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Listopad 12, 2014, 14:48
Klasyka, stan dobry.
Trans X- kanadyjski zespół znany m.in. z utworu z 1983roku "Living on video"
Baltimora -włoski zespół, tak naprawdę znamy tylko utwór z 1985roku "Tarzan Boy"
Raff -"Self Control" z 1984r , utwór ten też śpiewała  Laura Branigan i bardziej znamy jej wykonanie.
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Listopad 26, 2014, 11:51
Single.
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Maj 18, 2015, 23:42
W najbliższych dniach trzeba trochę odkurzyć ten zapomniany temat ;)
Płytoteka mi się lekko powiększyła więc bedzie się trochę działo
ps. dostałem nową płytę winylową takiej gwiazdy jak Fancy :) z epoki za bezcen :)
Fakt nie Italo ale....  ;)
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: kangie w Maj 19, 2015, 06:26
Fancy
Czyżby miało to coś wspólnego z Donem Johnsonem?

....

Uuuu, ale wpadka. Zawsze myślałem, że to śpiewa Don Johnson :/

http://robertpoland.blogspot.se/2006/08/don-johnson-heartbeat-1986.html
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: robiz w Maj 19, 2015, 10:49
Kilka dni temu " skusiłem ' własnie na nowe wydanie tego wykonawcy " FANCY " z SATURNA.
Płyta kosztowała jakies 5 dych, ale przyszła cała pogiętą , znaczy koperta , nawet mi sie nie chciało sprawdzać środka. Oddałem.
Swoja drogą, jak tak można wysyłać płyty w papierowej kopercie , owiniętej folią bezbelkową !

robiz
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Maj 19, 2015, 12:26
Moją płytę udało mi się wyszukac za kilka €.
Płyta z epoki, okładka w stanie EXCELLENT, sama płyta MINT.
Jest to jego 3 płyta, wydana w 1988roku. Singiel "Flames of Love". został sprzedany w dziesiątkach milionów egzemplarzy.
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Maj 19, 2015, 12:32
To dla tych co nie znają twórczości tego artysty ;)
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Czerwiec 18, 2015, 03:13

Cisza ,spokój można napisac coś w temacie który się stworzyło ;)
Jako maniak nad maniakami mam nawet obowiązek podzielic się wiedzą którą posiadam od wielu , wielu lat  :)
Szkoda czasu na bezsensowne klepanie w klawiaturę czas brac się do roboty a,że pora na to doskonała trochę nakreślę nurt Italo Disco w moim życiu.

Nigdy ten nurt muzyczny nie był moim faworytem.Na przestrzeni mijających lat, od roku 1984 zawsze był tylko marginesem w moich zainteresowaniach muzycznych.Kłamałbym jednak gdybym napisał, że był on mi całkowicie obojętny.Traktowałem w okresie prosperity tą muzykę jako typowo użytkową służącą doskonale do tańca. Miejscem dla niej według mnie była tylko i wyłącznie dyskoteka.Siłą rzeczy będąc w okresie 83 - 89 młodym chłopakiem spędzałem sporo czasu po różnych imprezach.W jakiś sposób musiała więc ta muzyka pozytywnie na mnie oddziaływać skoro imprezy nie rozpoczynałem od przyjęcia dużej dawki alkoholu.To nie była dla mnie muzyka do szukania wyższych wartości. Absolutnie nic wspólnego nie miała z jakąś wyszukaną formą gdzie uroda utworów tkwi w często mało wyraźnych szczegółach aranżacyjnych.Była po prostu użyteczna w pewnych sytuacjach i tyle.Mogłem nie słuchać w domu Modern Talking czy Savage co nie oznaczało tego, że człowiek nie znał tej muzyki. Była ona praktycznie wszędzie. Najmniej było jej (zdziwienie !?) w radiu. Z tego co pamiętam jedynym prezenterem  nadający takie klimaty był Bagdan Fabiański. Raczył on słuchaczy muzyką disco raz w tygodniu i to tylko przez godzinkę.Czasami wpuszczano go w niedzielne popołudnie do prowadzenia programu piosenki na życzenie. Wtedy również można było liczyć na posłuchanie kilku piosenek przeważnie nie osiągalnych poza tymi chwilami w eterze.Tak jakoś dziwnie w tym naszym piekiełku polskim jest, że szybko piętnuje się artystów grających dla szerokiej publiczności. Oczywiście "szeroka publiczność" rozumiana w sensie "ta mało wymagająca".Artysta grający coś popularnego to od razu tandeciarz.Przeżyłęm w swoim życiu różne nagonki. Pamietam jak synonimem "chadziajskiej" muzyki był: Afric Simone, grupa Boney M, Bee Gees, Goombay Dance Band. Później: Modern Talking, Bad Boys Blue i cały nurt Italo.


Dziś do muzyki italo disco mam stosunek sentymentalny. Dalej nie dostrzegam w niej wielkiej sztuki ani z pewnością nie działa ona na mnie w sposób taki, że rodzi we mnie euforię zmysłów. Raczej przywołują się  wspomnienia mojej młodości co na swój sposób bywa na równi dla mnie miłe co czerpanie piękna ze sztuki.Nie jestem jednak ortodoksyjnym miłośnikiem tego gatunku. Całkowicie obojętne jest mi to całe szufladkowanie co jest muzyką italo disco a co euro disco.Oczywiście wiem na czym ta różnica polega ale głowy nie mam do tego by podczas słuchania zastanawiać się czy artysta pochodzi z Włoch czy Niemiec lub Hiszpanii.Wszytko więc wrzucam do jednego worka który roboczo sobie nazywam italo disco styl. W końcu to Włosi zaszczepili w Europie w latach 80tych pewną estetykę w muzyce tanecznej więc nie sądzę bym robił tym wielkie nadużycie słowne.Wspomniałem że nie dostrzegam w tej muzyce sztuki, to prawda. Jest jednak coś co sprawia, że te piosenki zwłaszcza w obecnych czasach zyskują na jakości.To coś to przede wszystkim dbałość o doskonałe melodie. Kolejną cechą jest idealne zgranie basów z resztą dźwięków podczas produkcji.Tutaj nie ma drażniącego umc, umc, umc.Doskonałe dodam i specyficzne brzmienie ówczesnych instrumentów klawiszowych dopełnia całość czyniąc z tych piosenek miłe dla ucha dźwięki.Włochom można sporo zarzucić ale nie to, ze nie mają talentu do pięknych melodii.Muzykę disco w latach osiemdziesiątych zdominowali całkowicie producenci.

W Niemczech na giganta muzyki pop urósł Diether Bohlen, który w przeciągu zaledwie trzech lat na szczyt popularności wyniósł kilka płyt na których roiło się od znakomitych hitów. Część uczynił za sprawą mega popularnych zespołów w których był jednym z filarów a mianowicie chodzi mi o Modern Talking oraz Blue System. Pozostałe jego sukcesy to kompozycje i produkcje dla C.C.Catch, Chrisa Normana czy Bonnie Tyler.We Włoszech taką rolę spełniał chociażby Roberto Zanetti bardziej znany pod pseudonimem Savage ale lista takich osób jest o wiele szersza. Wymienic tu powinienem: Alberto Carpani (bardziej znanym jako Albert One) no i przede wszystkim Mauro Farinę, który obecnie zarządza kilkoma wytwórniami płyt a w latach osiemdziesiątych odpowiedzialny był między innymi za sukces grupy Radiorama gdzie był nawet wokalistą oraz za stworzenie Kena Laszlo.

Paradoks popularności stylu italo disco jest taki, ze dzisiaj w naszym kraju mamy o wiele lepszy dostęp do tych nagrań niż w okresie ich świetności. Zdobycie poszczególnych piosenek w roku na przykład 1984 czy 85 graniczyło z cudem. Docierały do naszych klubów dyskotekowych tylko nieliczne piosenki i to głównie wydawane przez wyspecjalizowaną w tym nurcie muzycznym niemiecką firmę płytową ZYX. Szary obywatel mógł co najwyżej kupić na bazarze kasety pirackie lub polować z magnetofonem przy audycjach Bogdana Fabiańskiego.Pomagały też znajomości u DJ-ów prowadzących dyskoteki którzy posiadali płyty pozyskane tylko ze sobie znanych żródeł.Nie mniej do szerokiego odbiorcy i tak trafiało sporo kawałków disco. W dobie internetu widać jak wiele piosenek znakomitych pouciekało nam i nie zaistniało w naszej świadomości w okresie gdy powinny.Obecnie żyją one sobie w obiegu niszowym i budzą zachwyt u osób które po dzisiejszy dzień pasjonują się tym gatunkiem muzycznym.


Tak więc jakoś nie przeszkadza mi jednego dnia słuchać grupy Camel czy Stradovariusa a następnego włączyć sobie ku rozluźnieniu Miko Mission czy duet Primadonna. Wszystko zależy od nastroju jaki mam w danym dniu.
Oto klasyka Italo Disco ;) ;) ;)Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: pmcomp w Czerwiec 18, 2015, 09:37
Nurt Italo Disco lat 80-ych ubiegłego stulecia to w muzyce tanecznej okres tożsamy z latami 30-40 i taneczną muzyką swingową w wykonaniu big bandów.

W latach 80-ych parałem się amatorsko prowadzeniem imprez w klubie Amplitron na Wydziale Elektroniki PW. Nie był to klub o renomie Stodoły, Parku czy Remontu ale nam studentom tego typowo męskiego wydziału wystarczał. Panny pochodziły z zaprzyjaźnionych wydziałów np. ISIW czy z innych uczelni jak WSPS.

Jak wspomniałes nagrania zdobywało się na różne sposoby. Miałem znajomego DJa Arka Bochenka od którego przegrywałem hiciory. Za pieniądze. Brałem od niego wór singli, jechałem do domu i miałem zabawę w przegrywanie. Podobnie jak wczorajsze przegrywanie big bandów na tasmę. Tylko sprzęt detko inny :).

Przez ostatnie dwa lata zakupiłem ze trzydziesci max singli z muzyką italo disco. Czasem je zapuszczam.
Moi faworyci z tamtych czasów to Miko Mission, Savage, Bad Boys Blue, Bananarama, P. Lion, Valerie Dore, Modern Talking, Scotch, Martinelli, Baltimora, Max Him, Raff, Gazebo, Fun Fun, Spagna, Alber One, Righeira, Ivan.

Już od bardzo dawnych czasów jestem posiadaczem takiej składanki na 4-ech płytach CD wydanej przez ZYX w 1991 roku, która zawiera największe przeboje italo disco:

(http://images45.fotosik.pl/1683/c8a202838629c3ba.jpg)

Polecam.

Pozdro

Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: kangie w Czerwiec 18, 2015, 09:39
pmcomp, DJ-em byłeś przy maszynach Technicsa? ;)
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: pmcomp w Czerwiec 18, 2015, 09:48
pmcomp, DJ-em byłeś przy maszynach Technicsa? ;)

Maszynach? To były zwykłe kaseciaki. Posiadałem wtedy Akai ZX-3, który wyglądał jak milion dolarów:

(http://audio-database.com/AKAI/player/hx-r5.JPG)

Jakis technics przyszedł dopiero potem ale ja za nimi specjalnie nie przepadałem.
Ale był tam całkiem porządny stół mikserski.

A wczesniej na poczatku lat 80-ych grałem w dyskotekach po wsiach. Z dwóch magnetofonów M-2405:

(http://img07.staticclassifieds.com/images_tablicapl/129842909_1_644x461_magentofon-szpulowy-m-2405-s-forte-krakow.jpg)

i wzmaka WS-303:

(http://unitrafan.pl/index.php?app=downloads&module=display&section=screenshot&record=12&id=5&full=1)

Nagrania prawie wyłącznie z radia i przegrywane z kaset. Ale kaska wtedy leciała. Z tych funduszy zakupiłem pierwszy własny porządniejszy polski sprzęt.

Pozdro
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: kangie w Czerwiec 18, 2015, 10:04
Ładny ten Akai. Kilka lat temu kupiłem prosty model GX-52, dwugłowicówka, w stanie bardzo dobrym po pełnym serwisie. Kiedyś w latach 80-tych o takim sprzęcie mogłem tylko pomarzyć.

Warto mieć wspomnienia...
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: pmcomp w Czerwiec 18, 2015, 10:08
Ładny ten Akai. Kilka lat temu kupiłem prosty model GX-52, dwugłowicówka, w stanie bardzo dobrym po pełnym serwisie. Kiedyś w latach 80-tych o takim sprzęcie mogłem tylko pomarzyć.

Warto mieć wspomnienia...

To był jakoś rok 1986-7. To była zwykła dwugłowicówka z plastikowym frontem i z Dolby C ale ten wyświetlacz fluorescencyjny i kosmiczny wygląd robiły robotę :). Laski leciały na ten magnetofon, serio.
Na GX-a nie było mnie stać. Ten ciotka przywiozła mi z Anglii, zakupiony za wszystkie studenckie oszczędnosci.

Przed nim miałem Pioneera CT-F 500:

(http://ecx.images-amazon.com/images/I/41o02f5ET-L.jpg)

Baardzo dobry magnetofon podrasowany przez mojego kumpla z Wydziału.

Pozdro
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: frywolny trucht w Czerwiec 18, 2015, 20:01
No pięknie, też mam swoje za uszami w tym temacie, ale dajcie jeszcze po jakimś winylku i będziemy 100% w temacie  ;)
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Czerwiec 18, 2015, 20:50
Dwa ostatnie nabytki (single) , jeszcze nie przesłuchane czekają na nową wkładkę ;) ;) ;)
Miko Mission "Toc toc toc" ZYX records
My Mine "Hypnotic Tango"1983r.
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Czerwiec 18, 2015, 20:58
...

...
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Czerwiec 18, 2015, 21:57
Moi faworyci z tamtych czasów to Miko Mission, Savage, Bad Boys Blue, Bananarama, P. Lion, Valerie Dore, Modern Talking, Scotch, Martinelli, Baltimora, Max Him, Raff, Gazebo, Fun Fun, Spagna, Alber One, Righeira, Ivan.
Kilka moich ulubionych hitów , pewnie by jeszcze coś dodał ale po co:):):)


Savage - Only you
Danny Keith - Keep on music
Mike Mareen - Love Spy
Squash Gang - I want an illusion
Trans X - Living on video
Baltimora - Tarzan Boy
Silent Circle - Touch in the night
Digital Emotion - Go go yellow screen
Monte Kristo - Lady Valentine
Eddy Huntington - USSR
Fancy - Bolero
Numero Uno - Tora, Tora, Tora
Rose - Magic Carillon
The Twins - Love system
Joy Peters - One night in love
Laban - Love in Siberia
Lian Ross - Say you'll never
Gazebo - I like Chopin
Miko Mission - How old are you
Dj's Project - Visions of love
Boys Next Door - Lady of the night
Ken Laszlo - Tonight
Valerie Dore - Get Closer
K.B. Caps - Do you really need me
Michael Bedford - More then a kiss
David Lyme - Bye Bye Mi Amor
Radiorama - Warrior
Facts & Fiction - Give me the night
Radiorama - Aliens
Modern Talking - You're my heat you're my soul
Alan Ross - Valentino Mon Amour
Mozzart - Jasmin China girl
Savage - Radio
Valerie Dore - Lancelot
Carrara - Disco king
Ivan - Fotonovela
Scotch - Delirio mind
David Lyme - Bambina
Miko Mission - The world is you
Miko Mission - Two for love
Okay - Okay
T. Ark - Count on me
Ken Laszlo - Hey, hey guy
Savage - Don't cry tonight
C.C. Catch - Cause you're young
Hally & Kongo Band - African man
Michael Bedford - Tonight
My Mine - Candelight
Sweet Conection - Heart to heart
Piano Fantasia - Song for Denice
Scotch - Mirage
Boys Next Door - I will follow you
Italian Boys - Forever lovers
Mike Mareen - Germany
Riky Maltese - Rainy day
Scotch - Loving is easy
Chris Luis - The heart of the city
Day Dream - In the night
Fancy - Flames of love
Joy - Touch by touch
Mauro - Buona Sera
Mr. Freaky - Out of my mind
Radiorama - Yeti
Valerie Dore - The night
Koto - Jabdah
Self Service - Special Night
Airplay - Help me through the summer
Fresh - Wolf
Grant Miller - Red for love
Scotch - Take me up
Silver Pozzoli - Around my dream
Baltimora - Chinese restaurant
Betty Miranda - Take me to the top
Brando - Rainy day
Digital Emotion - Get up
Hurricanes - Only one night
Kay Franzes - Take me and you'll win
Latin Lover - Dr. Love
Magazine 60 - Don Quichotte
Mike Mareen - Don't talk to the sanke
Mike Mareen - Lady Ecstasy
Modern Talking - You can win if you want
Monte Kristo - The girl of lucifer
Mozzart - Malice and vice
Mr. Rocambole - I've got your soul
Paul Lekakis - Boom, boom, boom
Regina - Mira me
Ryan'O - Gigolo
Saphir - I feel good
Secret Lovers - Another minute in love
Sophie - Broken tale
Stage - Ocean of crime
Tie break - Flowers in the rain
Bad Boys Blue - You're a woman
Bruce & Bongo - Hi ho
Cliff Turner - Moonlight affair
Den Harrow - Bad Boy
Eddy Huntington - Physical attraction
Eddy Huntington - Up & down
Grant Miller - Wings of love

Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: miniabyr w Czerwiec 18, 2015, 22:02
No  panowie ,warstaty z italo disco powinniście prowadzić.Pmcomp to jeszcze nauki z big bandów.Kiedy zapisy?
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: miniabyr w Czerwiec 18, 2015, 22:07
A tu coś co połączy disco i big band Uwielbiam gościa
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: miniabyr w Czerwiec 18, 2015, 22:10
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: pmcomp w Czerwiec 18, 2015, 22:30
Dla mnie kawałek the best of the best of italo disco to ...
Mico Mission - How Old Are You ... z maxi singla.

Iiiii ... rewelacyjna wersja 2015 z klimatem oryginału:Pozdro

PS. jak zrobić żeby się wyswietlał klip z youtube ???
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Czerwiec 18, 2015, 22:36
 ;) ;) ;) ;)
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: pmcomp w Czerwiec 18, 2015, 22:38
Chcę wędkę a nie rybę czyli opis JAK.
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Czerwiec 18, 2015, 22:51
https -źle
http- dobrze , "s" wywalic ;)
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Czerwiec 18, 2015, 23:44
Moja piątka:
NR 5


NR 4


NR 3


NR 2


NR 1
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: frywolny trucht w Czerwiec 18, 2015, 23:44
Linki z urządzeń mobilnych dzielą adres na "you.tube" i też jest jest dupa jest jest.
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: pmcomp w Czerwiec 19, 2015, 08:24
https -źle
http- dobrze , "s" wywalic ;)

Dzieki.
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: Tadeiro w Czerwiec 19, 2015, 11:41
Fajny wątek. Łezka się w oku kręci...  :'(
Zaczynałem zabawę w "dyskdżokeja" z dwoma magnetofonami typu "tapeciak" - pamięta ktoś?
http://unitraklub.pl/node/1540
Oraz wzmacniaczem Akord i kolumnami Regent.
Muzę zdobywałem nagrywając z audycji Bogdana Fabiańskiego, jak pamiętam to jedna nazywała się "Muzyka na 33 i 45 obrotów". Wtedy o piractwie u nas nikt nie słyszał. Pan Bogdan odliczał nawet czas kiedy nacisnąć REC w magnetofonie  ;D
Drugą opcją był wyjazd na giełdę do Katowic czyli "na czorny" i zakup gotowych składanek. Największą furorę na parkiecie robiły Italo Boot Mix oraz Megamix.
Chciałbym przypomnieć o młodszym dziecku Italo Disco czyli Spacesynth, które do dzisiaj ma się świetnie z takimi tuzami gatunku jak: KOTO, Laser Dance, Cyber People, Hypnosis itp.

Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Czerwiec 19, 2015, 12:40
Super ,że na naszym forum są ludzie którzy otarli się o muzykę Italo Disco ;)
Ja nagrywałem też bo wyjścia nie było , audycję to "Słuchajmy razem" -W kręgu muzyki Italo Disco -Bogdana Fabiańskiego.
Widzę,że jesteś SPACE-maniak ,też lubie instrumentalne kawałki np. Rygar czy polski Protonic Storm:)
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: pmcomp w Czerwiec 19, 2015, 12:53
Tą płytkę Laser Dance - Future generation to nawet mam :).
I tak od 20-u lat jej nie słuchałem oczywiście.

Pozdro
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Czerwiec 19, 2015, 13:05
To chyba bardziej znane kawałki space :)


Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Czerwiec 19, 2015, 14:47
Cyfrowa pierwsza liga ;)
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Czerwiec 19, 2015, 15:14
Winylowe Max Mixy i Italo Boot Mixy  ;)
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: Tadeiro w Czerwiec 19, 2015, 15:28
Mniammm!!!
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Lipiec 07, 2015, 21:27
Dwa ostatnie moje nabytki winylowe w stanie idealnym w foli z epoki oczywiście ;)
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Listopad 21, 2015, 20:34
Week-End - Atrium (1987 ITALO DISCO)  ;)


Laban - Love In Siberia ;)


Dresden China - Fire And Rain  ;)


New Romantique - Shy like an Angel ;)
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: MAC w Listopad 21, 2015, 22:46
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: MAC w Listopad 21, 2015, 22:48
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: MAC w Listopad 21, 2015, 22:49
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: MAC w Listopad 21, 2015, 22:53
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: MAC w Listopad 21, 2015, 22:54
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: MAC w Listopad 21, 2015, 22:57
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: MAC w Listopad 21, 2015, 22:58
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: MAC w Listopad 21, 2015, 22:59
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Listopad 21, 2015, 22:59
masza same klasyki gatunku ;)
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: MAC w Listopad 21, 2015, 23:00
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: MAC w Listopad 21, 2015, 23:02
masza same klasyki gatunku ;)

Cofłem się o 30 lat. Co sobota Stodoła, Riviera, Park, Hybrydy  8)
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: MAC w Listopad 21, 2015, 23:03
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: MAC w Listopad 21, 2015, 23:05
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: MAC w Listopad 21, 2015, 23:07
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: MAC w Listopad 21, 2015, 23:08
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: MAC w Listopad 21, 2015, 23:10
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: MAC w Listopad 21, 2015, 23:11
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: MAC w Listopad 21, 2015, 23:12
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: MAC w Listopad 21, 2015, 23:13
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: MAC w Listopad 21, 2015, 23:16
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: MAC w Listopad 21, 2015, 23:17
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: frywolny trucht w Listopad 21, 2015, 23:22
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: MAC w Listopad 21, 2015, 23:23
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: MAC w Listopad 21, 2015, 23:24
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: MAC w Listopad 21, 2015, 23:25
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: MAC w Listopad 21, 2015, 23:26
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: frywolny trucht w Listopad 21, 2015, 23:29
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: MAC w Listopad 21, 2015, 23:30
I na koniec hit Hybryd z 83  ;D

Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: frywolny trucht w Listopad 21, 2015, 23:33
Uwaga. Dla najtwardszych. Chyba pierwszy raz widzę teledysk.


Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Listopad 21, 2015, 23:36
To dla frywolnego i maszy na deser :)
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: frywolny trucht w Listopad 21, 2015, 23:40
To było? Bo pominąć nijak, a jak dwa razy to za mało :)

Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Listopad 21, 2015, 23:43
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: frywolny trucht w Listopad 21, 2015, 23:45
Czeszczy jak z winyla styranego, a to był czas kaset raczej...

Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: MAC w Listopad 21, 2015, 23:46
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Listopad 21, 2015, 23:54
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Listopad 21, 2015, 23:59
To nie jest Italo Disco ;)


Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: MAC w Luty 24, 2018, 09:48
Powracamy  >:D >:D >:D

Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: McGyver w Luty 24, 2018, 11:20
a to?


Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: MAC w Luty 24, 2018, 12:39
a to?
No jakże to tak  :o
The Buggles w Italodisco? Toć to New Wave  >:(
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: McGyver w Luty 24, 2018, 12:44
A bo mie to "Ałła-ałła" tak zauroczyło że nie mogłem się powstrzymać.   :P
BTW Alphaville to też nie italo disco, a wisi i się nie czepiasz  :-\
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Marzec 23, 2018, 12:04
Alphaville to też nie italo disco, a wisi i się nie czepiasz 
Peter Schilling, Alphaville to Synth pop lub New romantic :) Sandra to Euro disco :)
a to jest Italo Disco :)
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: LampowY w Lipiec 20, 2019, 17:32
Norma Sabrina Salerno.
Mój rocznik. Przyznam ze wstydem, iż wyglądam gorzej  ;D ;D ;D

Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: Kangie w Lipiec 20, 2019, 17:48
Przyznam ze wstydem, iż wyglądam gorzej 
Maciej, liczy się wnętrze. Okładka, okładką. Ważna treść i realizacja dźwięku. ;)

P.S. Niezła "dupeczka". Sporo upasionych współczesnych nastolatek może jej czyścić buty ;)
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Lipiec 20, 2019, 17:55
No tak, nawet , nawet są te gwiazdy lat 80tych  :o 
Wtedy człowiek słuchał jak świnia grzmotu  ;D dziś tylko sobie popoatrzy  ;)
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: Kangie w Lipiec 20, 2019, 17:57
Wróciły wspomnienia, choć wtedy smarkaczem byłem. Nie rozumiałem tekstu.
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: wiki w Lipiec 20, 2019, 17:58
Wtedy człowiek słuchał jak świnia grzmotu   dziś tylko sobie popoatrzy 
Od czegoś trzeba było zacząć...
Też miałem epizod "dyskotekowy"... Hihihiiii
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Lipiec 20, 2019, 18:01
Też miałem epizod "dyskotekowy"... Hihihiiii
Ktoś jeszcze miał ??? no wiecie Moder Talkiny i Sabriny :)
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: LampowY w Lipiec 20, 2019, 18:07
Samantha & Sabrina
Eh... puknąłby jeszcze :o ;D ;D ;D ;D
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: wiki w Lipiec 20, 2019, 18:08
Też miałem epizod "dyskotekowy"... Hihihiiii
Ktoś jeszcze miał ??? no wiecie Moder Talkiny i Sabriny :)

Modern Talking nagrywałem z radia pojedyncze przeboje.... Do czasu jak pożyczyłem od kolegi kasetę 90-tkę z całymi dwoma płytami zespołu... Po połowie kasety nie mogłem już tego słuchać....
I to był pewnie zwrot w akcjiiiiii.... 😀😀😀
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: LampowY w Lipiec 20, 2019, 18:10
Moder Talkiny i Sabriny
Powiem Ci, że to wszytko najlepiej smakuje z kasety. Od czasu gdy kupiłem decka nie mogę się oderwać od tamtych klimatów.
Druga młodość, trzecie zęby i te sprawy ;D
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: wiki w Lipiec 20, 2019, 18:12
Moder Talkiny i Sabriny
Powiem Ci, że to wszytko najlepiej smakuje z kasety. Od czasu gdy kupiłem decka nie mogę się oderwać od tamtych klimatów.
Druga młodość, trzecie zęby i te sprawy ;D
Ja nie mam miejsca na decka w głównym systemie... więc wiesz....
Ale na działce, jak nie podziwiam tapety przyrodniczej to często słucham... Trochę kaset się ma ze starymi nagraniami...
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: LampowY w Lipiec 20, 2019, 18:15
I pomyśleć, że są ludzie słuchający cewek i kondensatorów a takie cycki odłogiem sterczą  ;D
 :np:
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: wiki w Lipiec 20, 2019, 18:18
Cewek jeszcze nie odsluchiwalem, ale kondensatory a i owszem....
A cycki, świetna rzecz, czym bliżej 18-tki tym lepsze.... 😁
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: LampowY w Lipiec 20, 2019, 18:19
Kondensatorów nasłuchałem się dziesiątki wieki temu. Wyrosłem z tego. Teraz wiem, że cycki ważniejsze  >:D
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: LampowY w Lipiec 20, 2019, 18:19
Zasadniczo  :np:
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: wiki w Lipiec 20, 2019, 18:21
Zasadniczo... prawda jak i prawda i prawda... 😀
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: Kangie w Lipiec 20, 2019, 18:29
Cycki fajne te, uzbrojone w sztywne sutki, którymi można pokręcić w prawo i lewo ;D
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: Kangie w Lipiec 20, 2019, 18:30
Są i tacy, którzy wolą obmacywać swojego pilota, hehehe
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: rudy-102 w Lipiec 20, 2019, 21:01
No tak, nawet , nawet są te gwiazdy lat 80tych  :o 
Wtedy człowiek słuchał jak świnia grzmotu  ;D dziś tylko sobie popoatrzy  ;)

He, he. Angielski Sabriny jest podobnie dobry jak mój :D :D ;D
Ale jak śpiewa to tego nie słychać.
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: rudy-102 w Lipiec 20, 2019, 21:06
Norma Sabrina Salerno.
Mój rocznik. Przyznam ze wstydem, iż wyglądam gorzej  ;D ;D ;D
Wyguglałem ją sobie i muszę powiedzieć, że teraz wygląda o wiele lepiej niż w latach 80-tych.
Wtedy zdecydowanie mi się nie podobała, a teraz ... :)
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: Kangie w Listopad 19, 2019, 20:09
Kiedyś w trasie na stacji paliw zatankowałem i  czekając w kolejce ujrzałem ten napis. Od razu przed oczyma ukazał mi się Sławek - Merlin1973. Chwyciłem płycisko w dłoń, zapłaciłem, posłuchałem.
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: kefas w Listopad 19, 2019, 20:15
Patrzę na te tytuły i już brzmią mi w uszach przypominając dyskoteki w internacie  ;D
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Listopad 19, 2019, 20:19
Zajebista składanka  ;)
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Listopad 19, 2019, 20:24
przypominając dyskoteki
Dokładnie, tylko wtedy nie miałem tego na CD  :(  było nagrane z radia na szpulaka  ;) ale cieszyło  ;D
Dziś mam po kilka CD i nawet winyli tych zespołów, słucham mało już ale nadchodzą Andrzejki  >:D
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Listopad 19, 2019, 20:53
Same orły włoskie  ;)
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: wiki w Listopad 19, 2019, 20:56
Patrzę na te tytuły i już brzmią mi w uszach przypominając dyskoteki w internacie  ;D
A ja czytam i czytam i nic nie kojarzę....
Widać po prostu nie znam się...
Jedynie w pierwszym utworze nazwa Chopin znana mi jest...  ;)
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: Kangie w Listopad 19, 2019, 20:56
O, kurła, lepsze od składanek Sierockiego ;)
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: Kangie w Listopad 19, 2019, 21:02
A ja czytam i czytam i nic nie kojarzę....
Widać po prostu nie znam się...
Wiki, widać że nie śledziłeś wątku Sławka ;) Tarzan Boy, Tora tora tora, Baltimory, Gazebo - tego też warto liznąć podobnie jak Liszta, Wagnera czy Bacha ;)
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: wiki w Listopad 19, 2019, 21:05
Tora, tora tora.... znam... Tak mnie się wydaje...  :)
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Listopad 19, 2019, 21:18
Byłem na takiej gali w Sopocie w 2006  ;)

Sopot, Opera Leśna, godzina 20:00 Ostatni widzowie zajmują swoje miejsca, reszta rozgląda się dookoła niecierpliwie oczekując otwarcia GALI. Wreszcie blask reflektorów - publiczność cichnie. Na scenie pojawia się Marek Sierocki.
Wita wszystkich zgromadzonych i w kilku słowach wspomina pamiętne czasy italo.
 KEN LASZLO-- - Don't Cry , Tonight i Hey Hey Guy.
 P. LION -- A Song For You  Dream oraz Happy Children.
 ALBERTO "STYLOO" -- Miss You, Calling Planet Earth, Lucky Guy, Pretty Face.
 FRED VENTURA -- The Years, It's My Time, Heartbeat oraz Imagine.
 ALBERT ONE --  Turbo Diesel,  Lady O, Secrets, For Your Love i Sing A Song.
 DEL FARO --  Bandiera La Playa Del Sol , Baby Baby oraz wiązankę włoskich przebojów.
 SCOTCH -- Disco Band, Take Me Up i Mirage.
 RYAN PARIS -- Fall In Love, I Want to Love You Once Again, Dolce Vita.

Wszyscy artyści wraz z Marcello D'Azzuro wychodzą na scenę. I myślicie, że to juz koniec ? Ależ skąd ! Punkt kulminacyjny i ... największa niespodzianka imprezy - wspólny występ wszystkich gwiazd! Odśpiewano wiązankę złożoną z najbardziej klasycznych hitów italo: Happy Children, Tarzan Boy i I like Chopin. Publiczność szalała do ostatnich chwil. Jednakże, mimo wielu wysiłków nie udało sie namówić żadnego artysty do bisów. Za to niezwykłym plusem całego przedstawienia był fakt, iż występy były z półplaybacku  :o i mogliśmy posłuchać wykonawców NA ŻYWO. ;) ;) ;)
Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: merlin1973 w Maj 11, 2020, 18:12
Niestety już nie posłuchamy na żywo , Albert One dziś zmarł.  :-[

Tytuł: Odp: ITALO DISCO
Wiadomość wysłana przez: maniek67 w Maj 13, 2020, 10:33
https://youtu.be/wm4q9CBJI1c

No szkoda