Audiomaniacy

SPRZEDAJEMY / KUPUJEMY => kupię/sprzedam/zamienię => Wątek zaczęty przez: frywolny trucht w Marzec 27, 2017, 10:46

Tytuł: Warunki użytkowania i zalecenia dla działu kupię/sprzedam/zamienię
Wiadomość wysłana przez: frywolny trucht w Marzec 27, 2017, 10:46
I. Warunki korzystania z działu kupię/sprzedam/zamienię

1.  Ogłoszeniodawca, po zarejestrowaniu konta na forum audiomaniacy.pl, może za darmo ogłaszać się w dziale kupię/sprzedam/zamienię .

2. Ze względu na specyfikę miejsca dopuszcza się jedynie ogłoszenia o tematyce związanej ze sprzętem audio, oraz z muzyką na dowolnych, legalnych nośnikach. Tutaj, gdzie sprzęt audio jest naszą pasją, a stare nośniki z muzyką traktujemy często z przesadnym nabożeństwem- niedopuszczalne jest zamieszczanie ogłoszeń dokumentujących niszczenie, dekompletowanie sprzętu, oraz sprzedaż nośników, którym nadano nowe funkcje jak np. stojaki na gazety z płyt winylowych.

3. Dopuszcza się wystawianie maksymalnie raz w tygodniu  ogłoszenia kupna/sprzedaży/zamiany przez jednego ogłoszeniodawcę. W jednym ogłoszeniu można zawrzeć grupę przedmiotów.

4. Ogłoszenie musi zawierać opis stanu technicznego i cenę.

5. Zdjęcia w ogłoszeniu muszą być własnością sprzedawcy, a przede wszystkim- przedstawiać ten konkretny, sprzedawany przedmiot.

6. Ogłoszenie może być tylko odnośnikiem do portalu aukcyjnego na którym ogłoszeniodawca wystawił przedmiot. To znaczy:
a) można ogłoszenie dać tylko tutaj,
b) można dać ogłoszenie tutaj i na portalu aukcyjnym,
c) można tutaj dać tylko link do ogłoszenia/aukcji na portalu aukcyjnym.

7. Stopka w profilu użytkownika nie może zawierać odnośników do aukcji, ofert kupna/sprzedaży/zamiany, poza wyjątkiem gdy ogłoszeniodawca nie udziela się w innych działach forum niż kupię/sprzedam/zamienię.
Po prostu chcemy uniknąć rozprzestrzeniania handlu na całym forum.

8. Ze względu na dbałość o dobrą opinię forum audiomaniacy.pl, ogłoszeniodawca, który okaże się być nierzetelny, niedbały, wprowadził w błąd, zachował nieetycznie może zostać pouczony, lub nawet- w rażących przypadkach jak oszustwo-wykluczony na stałe z grona użytkowników audiomaniacy.pl

Każdorazowe złamanie któregoś z punktów- wyłączywszy punkt 8- może skutkować tzw. pouczeniem administracji/moderacji. Nagminne ignorowanie przez ogłoszeniodawcę niniejszych warunków może zakończyć się banem. Należy to rozumieć w ten sposób, że po trzech pouczeniach, kolejne złamanie niniejszych warunków będzie skutkowało permanentnym zablokowaniem konta.
Pouczenie odbywa się na forum, w miejscu gdzie nastąpiło naruszenie, wskazuje, który punkt został naruszony, a po minimum 24 godzinach wpis naruszający warunki, wraz z pouczeniem, są usuwane do śmietnika, gdzie przebywają minimum 30 dni. Pouczenie może przyznać administrator lub moderator, można otrzymać jedno pouczenie na dobę.
Jeżeli nie widzisz swojego ogłoszenia, najpewniej trafiło z upomnieniem do śmietnika. Jeżeli nie widzisz śmietnika- jest on widoczny dla użytkowników, którzy mają minimum 30 wpisów.


II. Zalecenia i uwagi końcowe.

1. Po zakończeniu kupna/sprzedaży/zamiany, prosimy o dopisanie przez ogłoszeniodawcę, że szukany przedmiot został kupiony/ sprzedany i zamknięcie wątku.
Ułatwi to innym użytkownikom szybką weryfikację czy ogłoszenie jest aktualne ( pojawi się kłódeczka przy wątku).

2. Nie usuwamy zakończonych ogłoszeń, a ogłoszeniodawca publikujący swoje ogłoszenie przyjmuje to do wiadomości.

3. Jeśli ogłoszeniodawca kupuje/sprzedaje/zamienia jeden przedmiot- warto zawrzeć jego nazwę w tytule ogłoszenia.

--------------------------------------------
Ogłoszeniodawca- każdy zarejestrowany na audiomaniacy.pl użytkownik, który ogłosił ofertę kupna/sprzedaży.