Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
kolumny głośnikowe i akustyka / Odp: Zaproponujcie mi proszę kolumny do lampy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Therion dnia Dzisiaj o 00:39 »
oczami wyobraźni zobaczyłem twoje kolumny i minę Adama lub jego zony.

Piotrek ma rację - w moim przypadku dźwięk i wygląd muszą stać na podobnym poziomie. Te poniższe się łapią. Są piękne. Jeżeli grają przynajmniej tak, jak wyglądają, to już je kupiłem.
2
Tutaj on jest w zasilaniu żarzenia lamp[zasila spiralę podgrzewającą katody] i jego wyjątkowa audiofilska jakość nie ma żadnego znaczenia.  Wystarczy zwykły za 1/100 jego ceny i zrobi to samo. 
Można empirycznie się przekonać czy dany komponent coś robi zastępując go innym . Rangefinder jak będziesz mógł to zamień go na inny odpowiednik i napisz czy coś się zmieniło czy nie.

myślę, że to się uda, tylko za parę miesięcy. Dam się wygrzać temu Kondu.

Podłączę potencjometr do płytki poprzez kabel. Dzięki temu mam możliwość maksymalnego skrócenia toru audio.
Tzn.  chyba silnik podłączysz przez kabel.

Dokładnie tak.


Dzisiaj chwilę podziałałem. Straciłem szalenie dużo czasu próbując polutować wtyki RCA, za hinzkiego boga przewód masowy nie chciał przylutować się do gniazd. Dopiero papier ścierny załatwił sprawę. Przy okazji okazało się, że moje gniazda to rodowane mosiężne Aucharmy. Nie wiem czy dobrze, czy źle. Na razie będą takie :)

No i obymśliłem interesujące mocowanie potka, będą krótkie przedwody sygnałowe....

3
kolumny głośnikowe i akustyka / Odp: Zaproponujcie mi proszę kolumny do lampy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Therion dnia Dzisiaj o 00:37 »
A w ogóle jak sytuacja?
Zdecydowałeś się na coś?

To do mnie pytanie? Stanęło na Zonda.

Plan mam taki, że jak skończę projekt, który teraz robię ( za jakiś max miesiąc), to kupię plejstejszyn i przez miesiąc będę zabijał wszystko co się będzie w telewizorze ruszało. Gdy już zabiję, to zgłoszę się do YB i zamówię kolumny.
4
B L O G I - autorskie wątki audiomaniaków ( publiczny ) / Odp: Miniabyra ulubiony klocek
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pboczek dnia Dzisiaj o 00:18 »
... a więc jednak, płyty winylowe mogą wzmacniać audiostan pacjenta :D.

Staram się kupować wydania japońskie ale nie celuje koniecznie w OBI, za które trzeba dopłacić kilka dych. Jest mniej jakościowych wtop. Ktoś mi kiedyś powiedział że dobre wydania słychać, a ja zorientowałem się że nie trzeba mieć do tego nie wiadomo jakiego sprzętu. I tak sobie słucham i poznaję muzykę.

Przeleciałeś parę tematów..., pozwól że nie od razu o wszystko zapytam. :)

Nigdy nie myślałem o podobnej lokacie kapitału, ale może by tak dzieciom z +500 przyszłość zabezpieczyć?   ::)

Na pewno znasz serię PolishJazzMasters, ona ze współczesnych naszych wydań jazzu, gra ładnie.
5
B L O G I - autorskie wątki audiomaniaków ( publiczny ) / Odp: Miniabyra ulubiony klocek
« Ostatnia wiadomość wysłana przez miniabyr dnia Wczoraj o 22:55 »
A dopiszę jeszcze coś takiego . Seria Polish Jazz . Wszyscy wiedza o co chodzi .  Kiedyś te płyty walały się wszędzie. Pamiętam jak w lata 70 ta seria gościła w wielu domach . Potem w piwnicach i na smietniku . Teraz kupić te płyty pierwszym tłoczeniu i w dobrej kondycji to wydatek kilkuset złotych za tytuł .W lecie miałem w ręku pierwsze tłoczenie Komedy  w dość dobrym stanie. Cena 1400 zł ! .
Bardzo cieszyłem sie na odświeżenie serii (bo akurat ten pierwszy Astigmatic Komedy ma realizatorski błąd ) ale to ,co zostało wypichcone jest tak dalekie od płyt z epoki Polish Jazzu ,że przestałem je kupować . Taki Karolak z Wróblewskim puszczony ze starego wydania zmiata nowe wydanie . Tam nie ma czego zbierać. I jesli chodzi o serię Polish Jazz to stare wydania rządzą (z wyjątkami ,gdzie materiał trzeba było poddać odnowieniu  z przyczyn technicznych ) Podobno nowa seria brzmi lepiej w wersji Cd niż na winylu - sporo osób juz mi o tym mówiło. Może trzeba bedzie czegoś posłuchać w wersji cd .
6
wkładki i igły / Odp: Wkladka do 1500pln
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bacek dnia Wczoraj o 22:47 »
Skalibrować wszystko trzeba. A do linowych/zaawansowanych szlifów trzeba się bardziej przyłożyć.
7
B L O G I - autorskie wątki audiomaniaków ( publiczny ) / Odp: Miniabyra ulubiony klocek
« Ostatnia wiadomość wysłana przez miniabyr dnia Wczoraj o 22:20 »
Odpowiem tak ! Temat rzeka i co człowiek to inna historia .
Jak mnie matka wydaliła na świat to od razu na gramofon ,więc jest to źródło dźwięku które towarzyszy mi od urodzenia -nie jestem obiektywny  ;)
A na serio to kupując naprawdę stare wydanie jakiegoś tytułu, zyskujesz oprócz bardzo dobrego dźwięku wartość kolekcjonerską - na tych wydaniach z lat 60 i 70 nie stracisz ,tylko z biegiem lat zyskujesz .  5 lat temu kupowałem po 90 zł (np japońskie wydania ) które obecnie poszybowały od 150 zł w górę . Tak samo j tytuły z lat 90' -choć dźwiękowo to upadek winylu i upychanie po 25 minut materiału na stronie ,to paradoksalnie  niektóre tytuły ceną przebijają niebo . To były stosunkowo małe nakłady i stąd bardzo wysoka cena sięgająca kilkuset euro.
Czy brzmi lepiej stare wydanie np Kind of Blue od współczesnych tłoczeń ? To zależy kto zrobi master i jak wygląda cały proces tłoczenia płyty . Jak dla mnie ,wydanie japońskie KOB z 1972 bije współczesne tłoczenia . Nawet to na 45 obrotów które wypichcił MFSL . NIestety nie dane mi bylo posłuchać starszego tłoczenia tej płyty z 59 roku
Co do wydań cyfrowych ,to mogę jedynie odnieść się do tego, co mam na twardym nośniku . Nie korzystam ze streamingu .
Mam sporo sacd  starych tytułów i np wolę  niektóre wersję na sacd niż na winylu . Dla mnie materiał z sacd np opracowany przez Analogue Production to jest jakiś wyznacznik jakości . Jeszcze nigdy się nie zawiodłem na tej firmie.
Wspominałem o serii "Tone Poet"  Blue Note. To seria która jakością bije na głowę wersję standardowych tłoczeń .Mam również niektóre tytuły zdublowane serią standardową więc mogę je porównać i u mnie między nimi jest przepaść na korzyść TP . Koleś który zrobił masteing  tej serii wykazał się wyczuciem i smakiem. Czy ta seria stanie się kolekcjonerska ? Nie wiem ,przekonamy sie o tym za kilka lat . Ceny w Polsce tej serii sa mało korzystne i za 180 zł może warto zainwestować w stare tłoczenie - pewno nie stracę na tym.
Nie robi mi różnicy czy słucham dobrego wydania na nośniku cyfrowym ,czy na winylu. Ale musi być dobre!  Płyty nagrane cyfrowo a wydane na winylu - nie kupuje . Nie mam żadnej płyty współcześnie nagranej np. przez ECM wydanej na winylu . Kupuję wersję na Cd . Ale stary ecm tylko na winylu!
Kiedyś można było narzekać na cyfrę ,bo początki były okropne i winyl zawsze wygrywał. Teraz kiedy mam lepszy sprzęt ,to wersja cyfrowa (cd ,sacd ) potrafi pozytywnie zaskoczyć. Pieniądze wydane na dobry i przemyślany tor analogowy wą wielokrotnie większe od kupienia doskonałego odtwarzacza Cd . Przy takim nakladzie finansowym okazuje się ,że winyl gra nie lepiej a inaczej pokazując inne emocje niż wersja cyfrowa.  I to potrafi dać do myślenia .
8
A i byłbym zapomniał dostałem pytanie o zrobienie klonów Orangutanów Devore i tu już prosty temat bo cały jest dostępny i super opisany.

A woofery skąd weźmiesz? Przecież nie ma takich na rynku, bo to ich głośnik na magnesach AlNiCo od Seasa.
Na pierwszy rzut oka wyglądają jak Seas Exotic, ale przeciez nie ma Exoticów 10".

Podzielisz się informacją gdzie to jest opisane, to klonowanie?
9
Ciężki tydzień za mną a ten już się zapowiada równie dobrze jak poprzedni.
W ostatnim czasie podjechałem do sklepu Pana Mietka Stocha przytargać swoje Electro Voice interface PRO, stanęły w showroom fezza i po podłączeniu do Wzmacniacza na lampie 2a3 wydały z siebie miły dźwięk. Długo się nie nastały bo już znalazły nowego właściciela. W tzw. Międzyczasie dostałem parę AR do naprawy zwrotnicy, drugą ale model 5 do przeglądu, dwa gramofony do kalibracji oraz jeden do montażu ramienia 14" cali.
Jakby tego było mało dla innej firmy robię projekt co zaowocowało przejechaniem w tygodniu prawie 4000 km po Polsce. W piątek wróciłem ok 19 do domu i już miałem zacząć świętować ten dzień..
Nie jednak pojechałem do kolegi który kupił ode mnie moje ostatnie Delty. Znalazł się kupiec na nie tylko był jeden warunek - schować zwrotnice do wewnątrz. Do kumpla dotarłem ok. 21 a skończyłem zabawę po 3iej nad ranem. Na szczęście klient odbierał Delty w sobotę i dziś dokonał płatności. I w sumie fajnie ale kolega chce teraz fr300, znów będzie sporo pracy. A w kolejce jeszcze zwrotka do Tannoya i swój własny projekt. Bo nawet nie ma słuchać na czym. Za to dziś zredagowanie tekstu dla blogu audiofezzowanie i recenzje traingli trzeba zacząć pisać. A i byłbym zapomniał dostałem pytanie o zrobienie klonów Orangutanów Devore i tu już prosty temat bo cały jest dostępny i super opisany. Będzie ciekawa audio jesień, oby Covid jej nie zepsuł.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

10
wkładki i igły / Odp: Wkladka do 1500pln
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mariobro12 dnia Wczoraj o 22:13 »
w koncu jakies propozycje, dzieki :) Goldring 1042 troszke kosztuje z tego co widze (1800pln).. ale ta VM540ML mogla by wpasc w moje rece. Czy moge ja kupic bez wiekszych obaw odnosnie kalibracji itp?
Strony: [1] 2 3 ... 10