Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
sprzęt audio / Odp: DINTER AUDIO EQUIPMENT "GENNETT"
« Ostatnia wiadomość wysłana przez GregWatson dnia Dzisiaj o 17:17 »
Dzięki za gratulacje. Różnice w lampie a tranzystorach co tu dużo mówić jest spora - to jest zupełnie inne granie. Inny zakres dźwięków - widać to szczególnie w partiach jazzowych czy też przy graniu orkiestry. Muzyka poważna oraz jazz to wymarzone zakresy dźwięków dla lampy i porównując to z modyfikowanym Nadem to jest to zupełnie coś innego. Jako że brzmienie samej płyty zależy też w znacznym stopniu od wkładki oraz zgranego pre to tu uwidaczniają się zależności jaka wkładka do jakiego rodzaju muzyki przy Nadzie nie było to aż tak widoczne (słyszalne). Jazz i poważna na lampie to jest na najwyższym poziomie, natomiast rock, metal i inne gdzie jest wąska ilość instrumentów o ubogim brzmieniu wymaga wkładki bardzie "tłustej" by wyeksponować całość brzmienia - będę próbował np na Denonie DL-103, Micro M-7000 może Shura. O MC na lampę to jeszcze muszę poczekać aż wyczuję brzmienie by nie cudować za bardzo bo to już większe koszta.
Zresztą z czasem pewnie się na tyle osłucham, że będę wiedział dokładnie czego chcę słuchać - jakiego zakresu dźwięków generowanych przez lampę no i przez to będą tu wkładki miały większe pole do popisu. Na razie eksperymentuje.
22
DIY i serwis / Odp: LR Phono Preamp
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dino dnia Dzisiaj o 17:16 »
Najpierw to sobie odpowiedz na pytanie do jakich zastosowań wymyślono opamp
No pewnie dla audiofili :)
A realnie - jak wspominano są naprawdę super sprzeta do produkcji ale wszędzie wchodzi...statystyka i uzyskanie powtarzalnych op ampów o stabilnych parametrach to nadal poważny problem.

23
magnetofony / Odp: Compact Cassette
« Ostatnia wiadomość wysłana przez frywolny trucht dnia Dzisiaj o 17:13 »
Akai dla Akai? Zdecydowanie nie. Gdy ustawiłem kalibrację na zero- dźwięk był cichy i zmulony. Trzeba było powykręcać potencjometry jak na poniższym zdjęciu by uzyskać niemal 1:1. I tu mam kłopot. Niby ślizgamy się w okolicach 1:1, umyka to co zwykle- dynamika i wysokie tony, ale w naprawdę śladowym stopniu więc można by ją uznać za dobrą kasetę. Gdyby nie to, że tego 1:1 nie uzyskamy, gonimy króliczka, a jak wiadomo są kasety, które nie dość, że spokojnie można powiedzieć o stosunku 1:1, to potrafią dodać ( a nie stracić) w tej materii coś od siebie. I to będąc bliżej środka regulacji. Jeśli chodzi o chromówki, najwyraźniej to Maxel XL II-S został pomyślany o Akai GX 75, lub odwrotnie.
24
magnetofony / Odp: Compact Cassette
« Ostatnia wiadomość wysłana przez frywolny trucht dnia Dzisiaj o 17:07 »
Kaseta sprawia zaskakujący opór przy przewijaniu paznokciem. Nie tam, że zaraz wyrywa jak Stilonki, ale w stosunku do XL II-S jest wyraźna różnica.
25
DIY i serwis / Odp: Tv Panasonic TH-37PV8P nawalił
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jimmi dnia Dzisiaj o 17:07 »
 Tak na 50%."tyle weiem ile zjem" prawdopodonie nie a znsczenie
26
magnetofony / Odp: Compact Cassette
« Ostatnia wiadomość wysłana przez frywolny trucht dnia Dzisiaj o 17:04 »
Akai dla Akai? Firma zbyt wielu modeli kaset nie miała w swoim dorobku. Jak na początku w ofercie były nawet taśmy metalowe ( Akai MT,) tak dość szybko nastąpiło zawinięcie się z kasetowego rynku. Acz ten model pamiętam dobrze, można go było u nas kupić i nawet sporo ich miałem. Po prostu nie była specjalnie droga.
27
DIY i serwis / Odp: LR Phono Preamp
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bedford dnia Dzisiaj o 16:26 »
Czołowi producenci opampów dysponują aparaturą za miliony $ i mogą dzięki niej dobrać tranzystory w układzie z taka precyzją do jakiej nikt dobierający tran. dyskretne nie może się nawet zbliżyć [nie mówiąc już o tych dobierających trany w jakimś garażu]
28
DIY i serwis / Odp: LR Phono Preamp
« Ostatnia wiadomość wysłana przez McGyver dnia Dzisiaj o 16:10 »
Najpierw się stado inżynierów głowi jak zrobić na jednej strukturze op amp

Najpierw to sobie odpowiedz na pytanie do jakich zastosowań wymyślono opamp, a dopiero potem zarzucaj durnotę. Bo może się okazać że zarzucasz nie temu komu trza  :P
29
magnetofony / Odp: Magnetofon DAT
« Ostatnia wiadomość wysłana przez muda44 dnia Dzisiaj o 15:50 »
A czy ten będzie ok?

https://www.ebay.pl/itm/Sony-DTC-55es-HighEnd-DAT-Recorder-Digital-Audio-Tape-Deck-Tapedeck-1-J-Gewahr/254022660247?hash=item3b24ee3097:g:sJ8AAOSwdGZcPyU4:rk:11:pf:0

Nie pamiętam dokładnie ale ten model czegoś tam nie nagrywa ( jakiegoś sygnału próbkowania jak dobrze pamiętam ). Wiem tylko że mi to nie odpowiadało i szukałem innych .

Pioneer ma fajne DATY ale co z częściami zamiennymi jak padnie ?
Do Sony łatwiej dostać dawcę części i części .
30
integry, przedwzmacniacze i końcówki mocy / Odp: Roksan K3 integra i K3 CD Di
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Moriarty dnia Dzisiaj o 15:49 »
A jakie EL34 napędzają tego Twojego LAR-a?

W moim przypadku (też wzmacniacz na EL34, głęboko modyfikowany Yaqin MS-30L), wbrew obiegowym opiniom, to wymiana lamp mocy przyniosła większą zmianę brzmienia niż wymiana lampek sterujących...
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10