Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
91
B L O G I - autorskie wątki audiomaniaków / Odp: Blog Grega - czyli co tam piszczy u Watsona
« Ostatnia wiadomość wysłana przez GregWatson dnia Wczoraj o 17:28 »
Dzięki Łukasz. Kurcze szkoda, że nie załapałem się na talerz miedziany ale ten co mam też jest dobry. Jak zauważyłeś na tym talerzu powyżej nie ma uszczelek gumowych przystosowanych do pracy z pompą a nie łatwo jest je dostać. Ja w swoim mam i muszę tylko jeszcze uszczelnić pompę bo trochę lat ma i zaczęły pojawiać się wewnątrz "dziury" przez które ulatuje zasysane powietrze. Ale dotarłem do gościa (strony) gdzie właśnie pokazane jest jak zrobić pompę tak by działała jak nowa przez długie lata. Co ciekawe oryginalny pasek napędzający jest zrobiony z kevlaru a nie z gumy, naciąg jest zupełnie sztywny a nie elastyczny  jak przy gumie. Nie ma żadnego ślizgu na talerzu. Silnik i łożyska chodzą bezszelestnie. Przy czym jest znacznie większy od DD-40.  Krótko mówiąc klasyczny gramofon bez wodotrysków i cudacznej stacji kosmicznej no i to drewienko - to trzeba zobaczyć bo fotka to nie to.
92
lampa / Odp: ECC81 / 12AT7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dino dnia Wczoraj o 17:26 »
A schemacik ?
93
integry, przedwzmacniacze i końcówki mocy / Odp: Roksan K3 integra i K3 CD Di
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kangie dnia Wczoraj o 17:25 »
Odpiszę w tamtym wątku, bo obi się OT w wątku o Roksanie.
94
sprzęt audio / Odp: DINTER AUDIO EQUIPMENT "GENNETT"
« Ostatnia wiadomość wysłana przez GregWatson dnia Wczoraj o 17:17 »
Dzięki za gratulacje. Różnice w lampie a tranzystorach co tu dużo mówić jest spora - to jest zupełnie inne granie. Inny zakres dźwięków - widać to szczególnie w partiach jazzowych czy też przy graniu orkiestry. Muzyka poważna oraz jazz to wymarzone zakresy dźwięków dla lampy i porównując to z modyfikowanym Nadem to jest to zupełnie coś innego. Jako że brzmienie samej płyty zależy też w znacznym stopniu od wkładki oraz zgranego pre to tu uwidaczniają się zależności jaka wkładka do jakiego rodzaju muzyki przy Nadzie nie było to aż tak widoczne (słyszalne). Jazz i poważna na lampie to jest na najwyższym poziomie, natomiast rock, metal i inne gdzie jest wąska ilość instrumentów o ubogim brzmieniu wymaga wkładki bardzie "tłustej" by wyeksponować całość brzmienia - będę próbował np na Denonie DL-103, Micro M-7000 może Shura. O MC na lampę to jeszcze muszę poczekać aż wyczuję brzmienie by nie cudować za bardzo bo to już większe koszta.
Zresztą z czasem pewnie się na tyle osłucham, że będę wiedział dokładnie czego chcę słuchać - jakiego zakresu dźwięków generowanych przez lampę no i przez to będą tu wkładki miały większe pole do popisu. Na razie eksperymentuje.
95
DIY i serwis / Odp: LR Phono Preamp
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dino dnia Wczoraj o 17:16 »
Najpierw to sobie odpowiedz na pytanie do jakich zastosowań wymyślono opamp
No pewnie dla audiofili :)
A realnie - jak wspominano są naprawdę super sprzeta do produkcji ale wszędzie wchodzi...statystyka i uzyskanie powtarzalnych op ampów o stabilnych parametrach to nadal poważny problem.

96
magnetofony / Odp: Compact Cassette
« Ostatnia wiadomość wysłana przez frywolny trucht dnia Wczoraj o 17:13 »
Akai dla Akai? Zdecydowanie nie. Gdy ustawiłem kalibrację na zero- dźwięk był cichy i zmulony. Trzeba było powykręcać potencjometry jak na poniższym zdjęciu by uzyskać niemal 1:1. I tu mam kłopot. Niby ślizgamy się w okolicach 1:1, umyka to co zwykle- dynamika i wysokie tony, ale w naprawdę śladowym stopniu więc można by ją uznać za dobrą kasetę. Gdyby nie to, że tego 1:1 nie uzyskamy, gonimy króliczka, a jak wiadomo są kasety, które nie dość, że spokojnie można powiedzieć o stosunku 1:1, to potrafią dodać ( a nie stracić) w tej materii coś od siebie. I to będąc bliżej środka regulacji. Jeśli chodzi o chromówki, najwyraźniej to Maxel XL II-S został pomyślany o Akai GX 75, lub odwrotnie.
97
magnetofony / Odp: Compact Cassette
« Ostatnia wiadomość wysłana przez frywolny trucht dnia Wczoraj o 17:07 »
Kaseta sprawia zaskakujący opór przy przewijaniu paznokciem. Nie tam, że zaraz wyrywa jak Stilonki, ale w stosunku do XL II-S jest wyraźna różnica.
98
DIY i serwis / Odp: Tv Panasonic TH-37PV8P nawalił
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jimmi dnia Wczoraj o 17:07 »
 Tak na 50%."tyle weiem ile zjem" prawdopodonie nie a znsczenie
99
magnetofony / Odp: Compact Cassette
« Ostatnia wiadomość wysłana przez frywolny trucht dnia Wczoraj o 17:04 »
Akai dla Akai? Firma zbyt wielu modeli kaset nie miała w swoim dorobku. Jak na początku w ofercie były nawet taśmy metalowe ( Akai MT,) tak dość szybko nastąpiło zawinięcie się z kasetowego rynku. Acz ten model pamiętam dobrze, można go było u nas kupić i nawet sporo ich miałem. Po prostu nie była specjalnie droga.
100
DIY i serwis / Odp: LR Phono Preamp
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bedford dnia Wczoraj o 16:26 »
Czołowi producenci opampów dysponują aparaturą za miliony $ i mogą dzięki niej dobrać tranzystory w układzie z taka precyzją do jakiej nikt dobierający tran. dyskretne nie może się nawet zbliżyć [nie mówiąc już o tych dobierających trany w jakimś garażu]
Strony: 1 ... 8 9 [10]