Autor Wątek: Czyścimy igłę  (Przeczytany 20194 razy)

Michał

• Gość
Odp: Czyścimy igłę
« Odpowiedź #125 dnia: Luty 04, 2018, 20:19 »
6 i pół stówy kosztuje fachowy przyrząd. Szczoteczka do zębów nie:
https://www.shop-dent.pl/pl_PL/p/PANASONIC-DentaCare-EW1031-Rozowa-szczoteczka-elektryczna%2C-soniczna-DYSTRYBUCJA-PL/1021
Dodatkowa końcówka koło 30-40 zł.

To była metafora...

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #126 dnia: Luty 04, 2018, 20:31 »
A tak. Audiofilstwo kosztuje. Acz mam mieszane uczucia, bo zdałem sobie sprawę, ze promuję druciarstwo tą szczoteczką  ;D
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #127 dnia: Luty 04, 2018, 20:35 »
Czy to działa?na jakiej zasadzie?

http://winyle.pl/szczoteczki-do-igly/5292-flux-sonic-soniczna-szczoteczka-do-igly.html
W redakcji niemieckiego dwumiesięcznika  "Mint"testowano kilka sposobów czyszczenia igieł i według nich to jest jedyny przyrząd, który czyści na prawdę dobrze. Ja nie próbowałem bo mi za drogo, a poza tym uważam podobnie jak Elem, że przy czystych płytach rzadziej potrzeba zajmować się igłą. Przynajmniej od czasu kiedy mam myjkę z odsysaniem jestem spokojny o igłę.

Michał

• Gość
« Odpowiedź #128 dnia: Luty 04, 2018, 21:19 »
A sprawdzaliscie,jak wygląda tip,mimo posiadania myjki z odsysaniem?

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #129 dnia: Luty 04, 2018, 21:28 »
Mikroskopem? Nie.   Uszy "widzą", że czysty :)  Płyn audiotechniki użyłem kilka razy dla własnego spokoju. Nie niszczy spoiny. Jestem pewien, że w Ortofonach też nie.

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Michał

• Gość
« Odpowiedź #130 dnia: Luty 04, 2018, 21:41 »
No ja bym to z ciekawości sprawdził,tym bardziej,że czasem na talerz idą brudne płyty.

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #131 dnia: Luty 04, 2018, 23:11 »
czasem na talerz idą brudne płyty.
Tego się wystrzegam. Mikroskopem też nie sprawdzałem. Przed każdym słuchaniem krótko patrzę przez lupę. Na ogół jest czysto, czasem trzeba przetrzeć na sucho szczoteczką od Audio Technica - dodali do wkładki. Czasem używam płynu, ale rzadko.

Offline Flip Back

• maniak
  • **
« Odpowiedź #132 dnia: Czerwiec 30, 2018, 23:13 »
Jest awaria, takie glucisko mi się przykleiło do igły. Próbowałem usunąć płynem Nagaoka. Niestety na tego syfa nie płyn jest za cienki. Czym to usunąć?

Online cdt

• Sferyk który zadziwia ;)
« Odpowiedź #133 dnia: Czerwiec 30, 2018, 23:18 »
Taką szczoteczką . Możesz ją też nasączyć  płynem
Lampowy CD , preamp , końcówka , phono i szpulak .
Tranzystorowy gramofon i kaseciak .
Rylcowe wkładki MC

Online Piterski

• maniak
« Odpowiedź #134 dnia: Czerwiec 30, 2018, 23:22 »
Tak ta szczoteczka jest bardzo dobra,Nie wiem jakie jest włosie w ten szczoteczce od płynu bo można próbować delikatnie po włos.
Ja mam taką jedną mięciutką i nasączam ją płynem i głaskam pod włos i wtedy te zawinięte syfy schodzą.
Trzeba to robić delikatnie i z wyczuciem.
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Micro Seiki DD-40, DV-20x2L, Ortofon Rohman, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.

Offline Flip Back

• maniak
  • **
« Odpowiedź #135 dnia: Czerwiec 30, 2018, 23:27 »
O.K. Szczoteczkę kupię.
A co mogę jeszcze zrobić dziś z domowych sposobów? Wolny wieczór a nie mogę słuchać bo przez gluta słychać w wyższych rejestrach zniekształcenia.

Online cdt

• Sferyk który zadziwia ;)
« Odpowiedź #136 dnia: Czerwiec 30, 2018, 23:31 »
Tylko cierpliwość i muskanie szczoteczką od płynu . W końcu odpuści . Możesz spróbować też przylepcem . Opuszkiem palca też możesz sprobować .
Lampowy CD , preamp , końcówka , phono i szpulak .
Tranzystorowy gramofon i kaseciak .
Rylcowe wkładki MC

Offline tomekkk1

• Lampocholik zadeklarowany, praktykujący.
  • maniak
  • Ta "taniofilia" coraz drożej mnie wychodzi... ;)
« Odpowiedź #137 dnia: Czerwiec 30, 2018, 23:32 »
Onzow Zero Dust - do kupienia np. na eBay. Trafiła mi się używana płyta, która była bardzo źle umyta - włókna i osad płynu do mycia. Zero dust jest lepki, dzięki czemu zeszło natychmiast. Wieko jest jednocześnie lupą ;)
Fajny bajer, a jak się zabrudzi wystarczy opłukać pod bieżącą wodą i pozostawić do wyschnięcia :)
Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; ECF82, 6CA7-Z Class A PP+Mod / 6SN7GTB, 6S33S-V Class A SET; Audio Nirvana "Classic" 10" w 135l skrzyniach własnego pomysłu ; VDH The First Ultimate mkI & mkII; VDH Optocoupler mkII; VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;

Offline Flip Back

• maniak
  • **
« Odpowiedź #138 dnia: Lipiec 01, 2018, 00:35 »
Jakoś się udało pozbyć gluta. Można wrócić do słuchania płyt :-) Dzięki za podpowiedzi`!  :np:

Offline blackholesun

• peace among worlds
  • maniak
« Odpowiedź #139 dnia: Lipiec 01, 2018, 01:43 »
Mój najlepszy domowy sposób to patyczek higieniczny i na to kapka wody (teraz używam płynu do czyszczenia okularów, bez alkoholu)

Miałem kiedyś taki brud na denonie i po użyciu patyczka zeszło - a nie schodziło ani po zerodust, ani Janie niezbędnym itd. Dotykasz wilgotnym patyczkiem od dołu, delikatnie, tylko żeby igła się zagłębiła w wacik.
Czarną szczoteczkę mam, ale boje się jej używać.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, rDAC, Sony PS-X65, Benz Micro Ace SL, Nuda II

Online LampowY

• maniak
« Odpowiedź #140 dnia: Sierpień 12, 2018, 09:21 »
Pacz Pan jaki chitrus...

Jeszcze kilka lat temu jak rozmawiałem z Rogerem, że stosuje żelka ZeroDust to mnie od czci i wiary odżegnał, że profanacja igły, że niszczę zawieszenie itp.
A tera co ja pacze na stronicach RCMu?  :o
Żelek identyczny z ZeroDust tylko ładnie zapakowany i trzy razy droższy i jaki cacany teraz.
Nic nie niszczy ;D

http://rcm.com.pl/?action=oferta&fid=ds_audio&L0=ds_audio&L1=akc&of=5

Nottingham Analogue Ace Spacedeck, Heavy Kit, Ace Space (10"), Ortofon Verto, Ortofon Rohmann, DV - Te Kaitora Rua, Shure V15III, Heed Orbit 2, ARC PH7, ARC LS26, Electrocompaniet EMC-1UP, Linn Majik DS, Audio Note DAC 2.1x, MPW GM70/300B, Tannoy SRM12x, Furutech, Neotech, Yarbo

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #141 dnia: Sierpień 13, 2018, 14:15 »
Jeszcze kilka lat temu jak rozmawiałem z Rogerem, że stosuje żelka ZeroDust to mnie od czci i wiary odżegnał, że profanacja igły, że niszczę zawieszenie itp.
Dlaczego mnie to nie dziwi ?  ;D ;D ;D ;D
On tak po prostu ma - czyli jak ma to super a jak nie ma ....
Mój ZYX w/g R ...to wkładka, która "absolutnie nie ma basu".