Hałas (szuranie) podczas odtwarzania płyty

Zaczęty przez tatachabera, Listopad 13, 2015, 14:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Wznowienie Watersa gra bardzo dobrze - na czarnym winylu. PD zawsze brzmią źle, bo do ich produkcji używany jest inny materiał.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Hubertrs

Za niewiedze sie placi, na moja obrone moge tylko dodac iz nie wiedzialem nawet co dostane, zaplacilem w hmv za plyte na miesiac przed premiera.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Hubertrs

To nie kwestia finansowa mnie trapi. Staram sie miec mojej kolekcji tylko plyty dobrze zrealizowane i takie ktore mi sie podobaja, reszty sie pozbywam. zaczyna ich byc po prostu zbyt wiele.

vasa

Cytat: Hubertrs w Luty 09, 2016, 00:11Staram sie miec mojej kolekcji tylko plyty dobrze zrealizowane i takie ktore mi sie podobaja, reszty sie pozbywam.
Kurcze. Ja mam całą listę płyt które bym kupił nawet w kiepskim stanie. A nie mogę trafić :(
Czasami jestem na takim głodzie że mam w pompce trzaski i szuranie. Do dupy ze mnie audiofil :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Cytat: vasa w Luty 09, 2016, 01:03Czasami jestem na takim głodzie że mam w pompce trzaski i szuranie. Do dupy ze mnie audiofil :P
No boś pan meloman jak ja :).

Hubertrs

Oj sarkazm nie na miejscu, toc przecie napisalem, ze staram sie  ;) Pewnego dnia tak sie trafilo, ze sluchajac kilka plyt jedna po drugiej uswiadomilo mi za mam gnioty, no inpostanowilem przewietrzyc moja kolekcje, od tamtej pory jesli kilku krotne mycie nic nie daje to plyta idzie do ludzi, oczywiscie z odpowiednim opisem.
P.S. podeslij liste czego szukasz na priv, moze sie trafi podczas szperania po lokalnym rynku.

vasa

Cytat: Hubertrs w Luty 09, 2016, 08:50Oj sarkazm
Zero sarkazmu. Ja prosty inżynier jestem. Musiałem poszukać w necie znaczenia tego słowa :o
A co do tytułów to ja dziwnych rzeczy słucham i szukam.
O np. takie coś zostało wydane kiedyś na winylu i ślad po tym zaginął :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Hubertrs

Czesto szperam za klasyka ale opera to juz mnie przerasta, mam oczywiscie kilka naslynniejszych (nawet ich wysluchalem 😳) ale to ponad moje sily. Byl jeszcze dwa lata temu na notting hill maly sklepik tylko z klasyka, a koles mial wszystko ogarniete, pytales o jakas pozycje a on szedl i wyciagal, niestety , juz go niema ale jego  plyty sa w sasiednim sklepie niestety tamci panowie maja bajzel jakiego nie widzialem wczesniej, przebrniecie przez to wszystko jest ponad moje sily, zagladam tam czasem ale ograniczam sie do z deka nowoczesniejszej muzyki.

vasa

Cytat: Hubertrs w Luty 09, 2016, 10:23opera to juz mnie przerasta,
Ano, do opery to twardym trzeba być ;)
Cytat: Hubertrs w Luty 09, 2016, 10:23Byl jeszcze dwa lata temu na notting hill maly sklepik tylko z klasyka,
Podobny sklepik był w Paryżu, tylko z operą. Ale podzielił los tego z Notting Hill (a może odwrotnie) :(
Ale jak już się zadeklarowałeś to będę miał to w pamięci i być może poproszę Cię o przysługę jak jakiś tłuk stwierdzi że nie wysyła "za morze" co jest, niestety, dość często spotykane na angielskich aukcjach.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Hubertrs


vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

Cytat: vasa w Luty 09, 2016, 09:55
Cytat: Hubertrs w Luty 09, 2016, 08:50Oj sarkazm
Zero sarkazmu. Ja prosty inżynier jestem. Musiałem poszukać w necie znaczenia tego słowa :o
A co do tytułów to ja dziwnych rzeczy słucham i szukam.
O np. takie coś zostało wydane kiedyś na winylu i ślad po tym zaginął :(

Zarąbista cena, a to CD:
http://www.ccd.pl/a-hundred-years-of-italian-opera-1810-1820-p166427/

Hubertrs

Cytat: Keef98 w Luty 11, 2016, 08:39Zarąbista cena, a to CD:

Ceny vinyli sa nieadekwatne wzgledem cd, tym bardziej , ze to prawie bialy kruk skoro kolega Vasa nie moze jej trafic.

Keef98

Cytat: Hubertrs w Luty 11, 2016, 09:00
Cytat: Keef98 w Luty 11, 2016, 08:39Zarąbista cena, a to CD:

Ceny vinyli sa nieadekwatne wzgledem cd, tym bardziej , ze to prawie bialy kruk skoro kolega Vasa nie moze jej trafic.
Właśnie założyłam, że jak CD tyle kosztuje i jest na kilku portalach, to cena winyla "zabije" Vasę.

vasa

#40
Cytat: Keef98 w Luty 11, 2016, 09:19Właśnie założyłam, że jak CD tyle kosztuje i jest na kilku portalach, to cena winyla "zabije" Vasę.
No to nie kupię, albo sprzedam żonę i dziatki w niewolę i kupię :P Zastanowię się jak trafię. Ale najprawdopodobniej jak trafię to cena będzie 12,85$ bo kolo nie będzie miał zielonego co sprzedaje.
Swoją drogą, pierwsza część trylogii

Dość często się pokazuje jako box 3LP za niewielkie pieniądze. To jest taka opera pop. Posłuchajcie.
http://www.opera-rara.com/a-hundred-years-of-italian-opera-1800-1810.html
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Hubertrs

No w twoich klimatach mozna jeszcze liczyc na okazje. Wczoraj padly mi lampy w pre, mialem tam moje ulubione raytheony, mam jeszcze kilka par w zapasie ale cos mi szepnelo do ucha co by tam wepchnac mullardy, a ze ostatnio wymienialem kondensatory to sie okazalo ze strzal w dziesiatke, no wiec w te pedy na jebaja w celu robienia zapasow no i mnie zatkalo, lampka ktora kupilem z ciekawosci rok temu za £35 teraz £130 😳 Sprawdzilem jeszcze kilka ktore zalegaja w szufladzie i wyszlo, ze niezle bym zarobil gdybym sprzedal. Koniec koncem postanowilem kupowac kupowac kupowac i to sie tyczy nie tylko lampeczek ale i plyt, nadal mozna fajne placki trafic w charity shopach bo w sklepach z plytami to juz popil kompotem.