Wzmacniacz na KT88

Zaczęty przez MAC, Listopad 15, 2015, 19:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Macie jakieś doświadczenia ze wzmacniaczami na tej lampie?

Tak sobie właśnie nad nią rozmyślam.
Pierwsze co mi na myśl przyszło to McIntosh MC275 sterowany np preampem C2500

Hmm...?

intenser

miałem na kt88 i pochodnych ( 6550 , kt120 itp) dzielonego Lebena - fajowy :) , ARC VSI 60 - niezły , Octave v70 - suchotnik

słyszałem air tight na kt88 - świetny wzmak  ;D

a teraz skończyłem na A klasowej tranzystorowej integrze, która imo połączyła wszystkich  ;)

Lenek

Mam  doświadczenie z tymi lampami i przerabiałem bardzo dużo wzmacniaczy z lamp KT88 na lampy znacznie lepsze EL34. Dysponuję  zdjęciami  tych wzmacniaczy. Jeden z tak przerobionych  wzmacniaczy Delta Studio był prezentowany w sklepie Q21 - opis na AS Audiofiolskie spotkanko w Pabianicach. Lampa KT88 raczej nadaje się do systemów PA /public adress/. Gorzej wypada w kalsie A.Wspólczesna produkcja lamp KT88 - raczej do utylizacji. Nieco lepsze są 6550.

intenser

Cytat: Lenek w Listopad 15, 2015, 19:42Lampa KT88 raczej nadaje się do systemów PA /public adress/.

jak miałeś do czynienia z takimi jak wyżej to nie dziwota
ale też widać , że do czynienia nie miałeś  ;)

Lenek

A Ty z jakimi miałeś do czynienia?

elmero

Masza, jak chcesz posłuchać wzmaka na kt88 to zapraszam do Mnie, daleko nie masz ;)

a tak wygląda ;)


bubusia

#6
Moj jadis tez na kt88, chociaz gram na kt120, piekna wyzsza srednica, z tego co wiem nie latwo na tej lampie stworzyc muzykalne i barwne brzmienie, chociz jest to mozliwe. Swietnie zgrywa sie z Harbethami, podobno:)
U mnie, na te chwile, gra z SF amator 1(lub Twonkami) i wszystko pod kontrola.

Fajnie tez, wg mnie, zagral z AN Darka jako zrodlo, z Metronome bylo transparentniej i przejrzysciej, ale wokal lepszy z AN
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?