Autor Wątek: 6CA7-Z Shuguang Treasure Black - opinie.  (Przeczytany 145 razy)

Offline tomekkk1

• **
6CA7-Z Shuguang Treasure Black - opinie.
« dnia: Listopad 26, 2017, 21:04 »
Witam wszystkich.
To mój pierwszy założony wątek na tym Forum, zatem proszę o wyrozumiałość.

Zostałem zapytany o trwałość tych lamp, postanowiłem więc iż można kilka ogólników o nich wspomnieć. Tak one wyglądają:

Lampy 6CA7 można stosować w miejscu popularnych EL34.
Pierwsze 6CA7-Z Shuguang Treasure Black, znane były jako "50 Years Limited Edition". Były troszeczkę loterią, jednak gdy produkcja została wznowiona poprawiono proces ich produkcji. Ale nie łudźmy się - raz, to jednak są "chińczyki; dwa, dzisiejszym wyrobom daleko do standardów z okolic połowy zeszłego wieku...

Także jedna u mnie już dokonała żywota, lecz nie jestem w stanie stwierdzić czy było to spowodowane jej wadą, czy następstwem zakłóceń w sieci - gdyż na moje nieszczęście okazało się, że poza jednym pokojem wszystkie gniazdka (dwa pokoje, kuchnia, a zatem i pralka, lodówka i piecyk halogenowy) są na jednej linii zasilającej. W tej chwili jestem w trakcie walki o założenie oddzielnej linii audio.

Na szczęście w porównaniu do EL34 nie umierają gwałtownie i nie robią zniszczeń wewnątrz wzmacniacza. Rozbłyskują jasnym światłem, a okolica Gettera wygląda na "uwędzoną". Według opinii znalezionych w sieci i tak są znacznie mniej zawodne od PSVANE 6CA7-T, w dodatku różnią się trochę brzmieniem. Jedne i drugie mają swoich zwolenników, a żadne współcześnie produkowane EL34, oraz 6CA7 nie są w stanie się do nich zbliżyć. Dotyczy to również tańszych NOS-ów, z których większość nadaje się co najwyżej do gitarowego wzmacniacza ;)

Jak grają? Przede wszystkim zapominamy o bułowatym basie EL34, są bardzo detaliczne i gładkie z przepiękną średnicą i bardzo delikatnie cofniętą górą. Powszechnie twierdzi się, że najwięcej zmian i tak powoduje wymiana lamp sterujących - zmiana np. zwykłych, chińskich EL34B na Shuguang 6CA7-Z spotka się z podobnym zaskoczeniem. Tak było w moim przypadku :)

Zapraszam zainteresowane osoby do dzielenia się swoją opinią na ich temat :)

Offline elem

• maniak
Odp: 6CA7-Z Shuguang Treasure Black - opinie.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2017, 21:08 »
Dzięki. Byłem przekonany, że Shuguang i PSVANE to ta sama produkcja, tylko w innym opakowaniu.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Offline tomekkk1

• **
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2017, 21:20 »
Nie miałem tych drugich (PSVANE 6CA7-T), ale w sieci można znaleźć opisane różnice tych lamp. Wyglądem również sporo się różnią:

Podobno góra w 6CA7-T potrafi zaskoczyć chwilową natarczywością ;)

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2017, 21:28 »
To chyba jest jednak ta sama fabryka, tak przynajmniej wynika z opisu w sklepie lampyelektronowe.pl

Póki co przeszedłem na ruskie  6P3S-E z lat 70-tych i jest ok :)

Jest nowa EL34 od PSVANE, podobno idealna kopia Mullarda z lat 50 tych. Blisko 2000 zł za kwadrę  ???

Dotykałeś, słuchałeś, czytałeś coś o tej serii ?

https://sklep.lampyelektronowe.pl/?800,el34ph-psvane-fabrycznie-dobrana-kwadra
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2017, 21:46 »
Dzięki. Byłem przekonany, że Shuguang i PSVANE to ta sama produkcja, tylko w innym opakowaniu.
Shuguang ma ostatnio wersje premium. Lampy mają nadruk jakby były ręcznie pisane, mają złocone nóżki, pakowane są w drewniane pudełka i kosztują 10% więcej niż psvane. Na razie nie miałem odwagi się skusić.

Offline tomekkk1

• **
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 26, 2017, 21:48 »
To chyba jest jednak ta sama fabryka, tak przynajmniej wynika z opisu w sklepie lampyelektronowe.pl
W sumie nie zdziwiłoby mnie to, że pochodzą z jednej fabryki - ot, majfriendy i tyle :D

Dotykałeś, słuchałeś, czytałeś coś o tej serii ?

https://sklep.lampyelektronowe.pl/?800,el34ph-psvane-fabrycznie-dobrana-kwadra
Niestety nie, spotkałem się jedynie z opinią, że faktycznie są klonami Mullardów - ale niewiele było na ten temat, ot krótka wzmianka.
Szukając dla siebie wyszedłem z założenia, że zamiast kombinować, kupować i tracić niemałe pieniążki wolałem poczytać głosu innych, a głosy, które były bliższe temu co sam oczekiwałem przekonały :)
"Subiektywny ranking lamp EL34 / 6CA7 / KT77" z innego Forum to np. jedno ze źródeł wiedzy użyte w trakcie szukania :)
Wiedziałem też, że każda zmiana będzie lepsza niż pozostanie przy chińskich "no name", które w dodatku - nie wiadomo jaki miały przebieg ;)

Offline tomekkk1

• **
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 26, 2017, 21:50 »
Shuguang ma ostatnio wersje premium. Lampy mają nadruk jakby były ręcznie pisane, mają złocone nóżki, pakowane są w drewniane pudełka i kosztują 10% więcej niż psvane. Na razie nie miałem odwagi się skusić.
Chyba faktycznie lepiej poczekać na więcej głosów z sieci, sumka wszak nie mała :)

Offline Michał

• maniak
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 27, 2017, 07:04 »
Jedyny chińczyk którego mam na stanie to CV181 z serii treasure. Szara bańka i złocone piny. Jest to substytut 6sn7. Dopóki nie wsadziłem Sylvani 6f8g,albo Sylvani 6sn7,wydawało mi się,że jest ok. Niestety do lamp z początku XX wieku nie ma co nawet porównywać i drewniane pudełka tego nie nadrobią :)
Jaka w Waszym przypadku w ogóle jest alternatywa dla 6ca7?jest coś godnego z epoki?
Big Sound,No Bullshit

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 27, 2017, 07:51 »
Mam 6CA7-Z i brzmią bardzo ładnie. Jednak tak jak już pisano, lampy ze starej produkcji leja je po całości. Tylko, że po wydaniu sporej kasy na "NOS" Mullarda czy RFT, które padły w bardzo krótkim czasie, nie widzę alternatywy. Też przymierzam się do replik ale jeszcze poczekam na opinie odnośnie ich trwałości.
SE 6C33C/6F8G i 6CA7/6SL7 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Tannoy Cheviot ~ Sony PSX-70 ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Senheiser HD598 ~ AKG 240DF ~ Denon AH-D7200 ~ Arcam 7SE