Autor Wątek: Gramofon Unitra Fonica Daniel G-1100FS  (Przeczytany 54508 razy)

Offline frywolny trucht

• maniak
Odp: Gramofon Unitra Fonica Daniel G-1100FS
« Odpowiedź #275 dnia: Sierpień 07, 2018, 17:51 »
Pewnie jakiś sabotaż na linii produkcyjnej odstawili  :D
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #276 dnia: Sierpień 07, 2018, 18:04 »
Pewnie jakiś sabotaż na linii produkcyjnej odstawili  :D
A gdzie tam.
Rudy specjalnie go dostroił na tą stację

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #277 dnia: Sierpień 07, 2018, 18:29 »
Żeby w ten sposób posłuchać trzeba było dosyć mocno podkręcić wzmacniacz - tak na min 80%. Ciekawostką było to, że odbierało czyściej niż na jakimkolwiek odbiorniku radiowym. Było mniej zakłóceń :).
Takie to były czasy :).

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #278 dnia: Sierpień 07, 2018, 18:41 »

Ciekawostką było to, że odbierało czyściej niż na jakimkolwiek odbiorniku radiowym. Było mniej zakłóceń :).
Takie to były czasy :).
Wtedy zakłucało państwo, a ono marnie działało. Teraz zakłuca wszystko i już Wolnej Europy nie słychać

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #279 dnia: Sierpień 07, 2018, 21:39 »
Czy ktokolwiek mógłby to łopatologicznie wyjaśnić jak to zrobić z ewentualnie materiałem popartym np. fotkami.
Jak będę miał siły to spróbuję wieczorem zrobić kilka zdjęć. To w sumie bardzo łatwe. Odpinasz z sygnału kondensator i już.

Nie dam rady dzisiaj. Dopiero z roboty wróciłem i padam.
@rymar71
Będę pisał z pamięci. Z osi ramienia wychodzą kabelki sygnałowe i dalej wlutowane są one w płytkę, na której są kondensatory filtrujące. Trzeba pi prostu je wylutować i połączyć`bezpośrednio kablem sygnałowym wychodzącym na zewnątrz. Lutujesz tylko kable sygnałowe. Kabelek uziemienia pozostawiasz tam gdzie był.

Offline zbyszeko

• *
« Odpowiedź #280 dnia: Grudzień 09, 2018, 10:24 »
Daniela mam od 6 lat, do tej pory działał prawidłowo. Oczywiście miał wymienione paski, żarówki no i wkładkę na AT95E. Tydzień temu zaczęła się plaga, najpierw regulator obrotów. Wymieniłem fototranzystor i obroty są ok, ale ramię zaczęło fiksować. Po wybraniu jakiejkolwiek prędkości ramię zaczyna posuw ok 4-5 mm i wraca, takie "wahadło". Jak przytrzymam mikrowyłącznik przy ramieniu w pozycji spoczynkowej to ramię zaczyna ruch i ustawia się w prawidłowej pozycji. Niestety tylko tyle, opuszczenie ramienia nie działa ponieważ silnik nie obraca krzywki zwalniającej windę. Tranzystory sterujące silnikiem ramienia sprawne, dioda, elektromagnes działa prawidłowo. Sensor STOP działa i ramię wraca na pozycję spoczynkową. Już nie wiem gdzie szukać :-[
Czy ktoś poratuje instrukcją serwisową, mam schemat ale brak opisu automatyki (mechaniki) trochę komplikuje naprawę.
Wczoraj umyłem płytkę elektroniki w izopropylu ponieważ sądziłem, że może sensory zabrudzone. Bez efektu.
Jeżeli ktoś miał podobny przypadek to proszę o wskazówki gdzie jeszcze szukać.