Autor Wątek: Google Cast Audio i Spotify/Tidal  (Przeczytany 1487 razy)

Offline dino

• maniak
Odp: Google Cast Audio i Spotify/Tidal
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 15, 2018, 19:24 »
Ma ten Tidal jakiś nieopisany wpływ na człowieka, czy co :D

Ma, bo wydaje się człowiekowi, że ma muzykę (jak zapłacił i jest dostęp do netu).
O sprzedawaniu naszych upodobań i zwyczajów każdemu kto chce kupić (nawet partiom politycznym) nie wspomnę.
Dwa lata temu rozmawiałem z pracownikiem takiego serwisu muzycznego. Masakra maksymalna z profilowaniem i to nie tylko pod kątem muzyki.
Target to 14-24 lata bo oni są zapięci do netu i gps nontop. Reszta mniej ważna ale ..sprzedawalna.

Offline LampowY

• maniak
  • Zdzisław Dyrman, zasadniczo...
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 15, 2018, 19:33 »
Masakra maksymalna z profilowaniem i to nie tylko pod kątem muzyki.

To się zabawimy. Od dzisiaj z TIDALa słucham tylko village people  ;D ;D ;D ;D

Radio kuchenne i serce do Muzyki.

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 15, 2018, 19:34 »
Od tego to jest... i tak naprawdę od zerwania z chorym audiofilizmem i powrotem do słuchania muzyki....
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac ~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Offline osiek

• maniak
  • **
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 15, 2018, 19:45 »
Kto z Was korzysta z Tidala?
Czy z moim skrzywionym w stronę klasyki gustem mam tam coś do posłuchania?
Jaka jest jakość streamu? Ile to kosztuje? I generalnie czy mam w to wleźć?

Weź lyngdorfa do Wrocka, kup piwo/wino to wpadnę z malina i Tidalem. Posłuchasz, pooglądasz, pomacasz ;)

Offline tomekkk1

• Lampocholik zadeklarowany, praktykujący.
  • maniak
  • Ta "taniofilia" coraz drożej mnie wychodzi... ;)
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 15, 2018, 19:57 »
Ma, bo wydaje się człowiekowi, że ma muzykę (jak zapłacił i jest dostęp do netu).
O sprzedawaniu naszych upodobań i zwyczajów każdemu kto chce kupić (nawet partiom politycznym) nie wspomnę.
Dwa lata temu rozmawiałem z pracownikiem takiego serwisu muzycznego. Masakra maksymalna z profilowaniem i to nie tylko pod kątem muzyki.
Target to 14-24 lata bo oni są zapięci do netu i gps nontop. Reszta mniej ważna ale ..sprzedawalna.

Chyba tylko w Polsce panuje przeświadczenie, że jak się za coś zapłaciło, to się kupiło... Tymczasem nie płacisz za posiadanie, a za dostęp do muzyki.
Przeżyłbym jeden dzień bez wciskania polityki, bądź jakiejkolwiek insynuacji, zwłaszcza tam, gdzie rozmawia się o muzyce - nawet tej "streamingowanej"...
AIWA AD-F880; AIWA AD-F800; Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; ECF82, EL34 PP+Mod / 6SN7GTB, 6S33S-V SET; Audio Nirvana kolumny made by me; VDH The First Ultimate mkI & mkII, VDH Optocoupler mkII, VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 15, 2018, 20:05 »
#respectus ;)

p.s. Profilowanie ma pewne zalety,, bo właśnie podpowiada co może ci się podobać, a nie słyszałeś, że takie coś istnieje.
Natomiast założenie konta z koniecznością podania konta mi się nie podobuje.
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 15, 2018, 21:38 »
Chyba tylko w Polsce

Czyli jesteśmy jedyni normalni ?
Chcemy mieć własne (a nie wynajmowane) domy. Samochody na które nas stać (a nie wypasy w wynajmie czasowym) i.t.d
Bo w "światłym świecie" jak tracisz pracę to nagle się okazuje że nic nie masz.
Więc robisz to co Ci każą.

Ostatnio dyskutowałem z młodym bo coraz częściej przyłazi na górę po muzykę.
Ma streaming i zaczyna go to wkurzać.
Po pierwsze (co mi się podoba) chce mieć na karcie całe albumy i szybko/swobodnie zmieniać rodzaj muzyki . A po drugie właśnie go to profilowanie wkurza.
Bo jak ma dzień na Santanę to przez tydzień mu podsyłają podobne kawałki a on następnego dnia jedzie AC/DC.
Zresztą profilowanie dodatkowo rozwala branże muzyczną bo w/g faceta z serwisu muzycznego na podstawie profili zmusza się kapele do nagrywania utworów w kilku wersjach zależnie od "market demand". I gdzie tu wolność twórcza jak ci każą zamiast solówy na gitarze jechać klawiszem ?

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 15, 2018, 21:41 »
Przeżyłbym jeden dzień bez wciskania polityki, bądź jakiejkolwiek insynuacji,

Sorki jeżeli tak to odebrałeś - mi chodzi raczej o to, że młodzi ludzie nie kupują i nie zbierają muzyki. Wszystko jest w streeamingu a tak na prawdę to nie maja nic.

Offline Jakub

• maniak
  • Ostatni gasi światło.
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 15, 2018, 21:44 »
Tidal ma beznadziejne algorytmy profilujące. Najlepsze w tym względzie jest Spotify.

Offline tomekkk1

• maniak
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 15, 2018, 21:55 »
Dlaczego fizyczne posiadanie wydaje Ci się bardziej normalne niż wynajmowanie (również w nie fizycznej formie)?
Taki przykład -jest firma. Spawarki, wiertarki, a nawet przedłużacze są wypożyczone. Płacisz miesięcznie za wynajem i nie obchodzi Cię zużycie, awarie itp. Więcej ludzi ma pracę i rynek się kręci. Z muzyką jest niby inaczej, ale wciąż podobnie - zamiast trzymać sto, tysiąc, milion albumów na stu, tysiącu, milionie nośników mam do nich dostęp, dodatkowym atutem jest to, że z praktycznie każdego miejsca na świecie i to w bardziej niż akceptowalnej jakości za każdym razem ;)

Sorki jeżeli tak to odebrałeś - mi chodzi raczej o to, że młodzi ludzie nie kupują i nie zbierają muzyki. Wszystko jest w streeamingu a tak na prawdę to nie maja nic.
Odebrałem zgodnie ze swoim zdaniem na ten temat - nie przejmuj się, to mój naturalny system obronny ;)
AIWA AD-F880; AIWA AD-F800; Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; ECF82, EL34 PP+Mod / 6SN7GTB, 6S33S-V SET; Audio Nirvana kolumny made by me; VDH The First Ultimate mkI & mkII, VDH Optocoupler mkII, VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 15, 2018, 22:17 »
Najlepsze w tym względzie jest Spotify

To miło, bo akurat mam, w przeciwieństwie do Tidal'a.
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 15, 2018, 22:21 »
Miałem Spotify. Złodziej czasu. Na początku noce spędzałem na słuchaniu fragmentów, Cos tam wynotowałem do zakupów. Ale generalnie okazało sie prawie wszystko znam lepiej lub słabiej. Wielu wykonawców nie ma w serwisach streamingowych bo dostają za to gównianą kasę. Jestem na NIE  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Offline blackholesun

• peace among worlds
  • maniak
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 15, 2018, 22:22 »
Tidal ma beznadziejne algorytmy profilujące. Najlepsze w tym względzie jest Spotify.

Tak.
Bardzo lubię playlistę „Odkryj w tym tygodniu”. Znalazłem w ten sposób mnóstwo fajnej muzyki.
Porównywałem u siebie Tidala i Spotify, Tidal brzmi atrakcyjniej. Zostałem jednak przy Spotify właśnie ze względu na tę playlistę.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, rDAC, Sony PS-X65, Benz Micro Ace SL, Nuda II

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 15, 2018, 22:28 »
No i po Tidalu   :-\
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline tomekkk1

• maniak
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 15, 2018, 22:38 »
Że jak?  :o
Podałeś źle datę urodzenia i wyszło, że jesteś nieletni, czy co?

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 15, 2018, 22:41 »
Podałem prawidłowo i jestem za stary.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline tomekkk1

• maniak
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 15, 2018, 22:42 »
Może wybrałeś "Plan Studencki"?
Nie widzę w regulaminie górnej granicy wieku...

Offline tomekkk1

• maniak
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 15, 2018, 22:45 »
Podaj inny wiek, to można zmienić potem, bądź usunąć. Szczerze powiedziawszy ja oprócz wieku nawet imienia i nazwiska nie mam podanego...

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 15, 2018, 22:57 »
OK.
Wlazłem za pomocą fejsa.
Zaczynam przegląd.
Donizetti, Rossini...
Szału nie ma :/

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 15, 2018, 23:08 »
Przynajmniej Hot Sardines są :)

Offline tomekkk1

• maniak
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 15, 2018, 23:12 »
Przynajmniej Hot Sardines są :)

Z Jazz'u znajdzie się tam kilka fajnych akcentów ;)
Jak ktoś lubi Blues, to też można się zatracić :)

Offline moon

• maniak
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 16, 2018, 10:15 »

tez tak sadze, jestem sporym 'grzebalcem' muzycznym, wiec mi w sumie podpowiedzi niepotrzebne, ale od swieta zajrze, co mi proponuje Spotify, i bardzo dobrze trafione typy sie pojawiaja
Ad Fontes + Ortofon 2M Bronze + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 16, 2018, 21:01 »
Przeglądam Tidala i mam mieszane uczucia.
Z jednej strony wklepuję w wyszukiwarkę rzeczy których nie mam, nie mogę kupić a chciałbym posłuchać a dostaję figę z makiem. Pod tym względem jutub jest bogatszy.
Z drugiej strony jest tam masa nowych wydań, młodych muzyków nagrywających obecnie. I z tego można będzie skompletować niezłą playlistę.
Może to i dobrze bo to nowy obszar eksploracji którego trzeba się nauczyć i przegryźć.
Okazało się na przykład że Hilary Hahn nagrała już dwadzieścia albumów a przecież ma raptem trzydzieści parę lat :o
Cza paczeć dalej ;D