Autor Wątek: Mam DAC-a i co dalej? Pytania laika.  (Przeczytany 18191 razy)

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
Odp: Mam DAC-a i co dalej? Pytania laika.
« Odpowiedź #200 dnia: Wrzesień 05, 2017, 20:19 »
AnJ, skończysz na nuklearnych sikorach. Zobaczysz  ;D

Wykaraskam się  ;D Dziarski jestem ;)
SE 6C33C/6F8G i 6CA7/6SL7 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Tannoy Cheviot ~ Sony PSX-70 ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Senheiser HD598 ~ AKG 240DF ~ Denon AH-D7200 ~ Arcam 7SE

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #201 dnia: Wrzesień 05, 2017, 20:21 »
Napisałem do źródła wiedzy i zaprosiłem do udzielenia odpowiedzi Tutaj :)
http://projektnostromo.pl/o-firmie

Super :)
SE 6C33C/6F8G i 6CA7/6SL7 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Tannoy Cheviot ~ Sony PSX-70 ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Senheiser HD598 ~ AKG 240DF ~ Denon AH-D7200 ~ Arcam 7SE

Offline Melepeta

• maniak
« Odpowiedź #202 dnia: Wrzesień 05, 2017, 20:59 »
A co z tym od nuklearnego sikora? Nie widać go nawet na jego folwarku (znaczy blogu).
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #203 dnia: Wrzesień 05, 2017, 21:11 »
Że pmcomp? Ne wiem co porabia.
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline Melepeta

• maniak
« Odpowiedź #204 dnia: Wrzesień 05, 2017, 21:19 »
On ci :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

bum1234

• Gość
« Odpowiedź #205 dnia: Wrzesień 05, 2017, 22:31 »
A co z tym od nuklearnego sikora? Nie widać go nawet na jego folwarku (znaczy blogu).
To skutek jego urzekajacego stylu bycia i nienagannych manier.

Offline projektnostromo.pl

• *
« Odpowiedź #206 dnia: Wrzesień 06, 2017, 11:03 »
Napisałem do źródła wiedzy i zaprosiłem do udzielenia odpowiedzi Tutaj
"Co stanowi o jakości konwertera? Jaka jest jego generalna zasada pracy? Które elementy ważą na jakości? I dlaczego jeden Pana konwerter jest droższy?"
Jakość:
1. Asynchroniczność
2. Zegary - ich dokładność
3. Kompatybilność z systemami operacyjnymi
4. Przyjazne sterowniki - łatwość instalacji
O większości z tych rzeczy decyduje jednak producent głównego układu lub oprogramowania na ten układ, czy to CM6631A czy to XMOS.
Zasada pracy:
Dane komputerowe są zamieniane na strumień danych cyfrowych zrozumiałych dla cyfrowych odbiorników audio (SPDIF) - to tak najprościej, o szczegóły proszę się pytać.
Które elementy ważą na jakości?:
Wszystkie w pewnym stopniu ale dla mnie na pierwszym miejscu zawsze jest zasilanie, bo widzę co się dzieje na oscyloskopie jak testuje się kolejne wersje produktu. Moim zdaniem robienie konwertera USB-SPDIF zasilanego tylko z USB komputera, a przeznaczonego dla ludzi którzy cenią jakość dźwięku, jest kpiną z tych ludzi.
Ceny konwerterów:
W moim przypadku decyduje głównie koszt produkcji, w tym ceny elementów. XMOS jako układ i zbudowanie konwertera na tym układzie jest po prostu droższe. Dlatego jest różnica w cenie. Najśmieszniejsze w tym jest że ja osobiście nie słyszę różnicy w jakości dźwięku miedzy XMOS a CM6631A. Obiektywnie jednak muszę stwierdzić że XMOS ma lepsze sterowniki, kilka różnych do wyboru, pisane przez różne firmy. Ogólnie jest bardziej ceniony w świecie audiofilskim.

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #207 dnia: Wrzesień 06, 2017, 16:01 »
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Brakuje nam tu kogoś kto się zna na temacie "cyfry"
Myślę że koledzy zgodzą się ze mną że Pana autorski wątek z opisem produktów lub tematów które uważa Pan za ciekawe byłby mile widziany :)
Które elementy ważą na jakości?:
Wszystkie w pewnym stopniu ale dla mnie na pierwszym miejscu zawsze jest zasilanie,
Jeszcze niedawno miałem zamiar kupić DAC-a KORGA. MR-1000 tej firmy zrobił na mnie kolosalne wrażenie zarówno jako A/C jak i C/A a obecnie produkowane DAC-e na rynek konsumencki deklarują oparcie na technologii właśnie MR-1000. Natomiast nie potrafiłem odpowiedzieć sobie na pytanie - jak z 5V zasilania zrobić 2V sygnału? więc odstąpiłem.
ja osobiście nie słyszę różnicy w jakości dźwięku miedzy XMOS a CM6631A.
Czyli nie trzeba przepłacać ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #208 dnia: Wrzesień 06, 2017, 21:22 »
Natomiast nie potrafiłem odpowiedzieć sobie na pytanie - jak z 5V zasilania zrobić 2V sygnału?
Rezystor wstawić  ;D
Korg ma zasilanie 12V DC lub 8 baterii.
Standardowy sygnał wyjściowy to -6dB V czyli ok 1,4V peak to peak. Max to +6dBv czyli ok 13V pp.
Szału nie ma.