Mam DAC-a i co dalej? Pytania laika.

Zaczęty przez frywolny trucht, Grudzień 06, 2015, 18:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Cytat: masza w Wrzesień 05, 2017, 20:16
AnJ, skończysz na nuklearnych sikorach. Zobaczysz  ;D

Wykaraskam się  ;D Dziarski jestem ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: vasa w Wrzesień 05, 2017, 20:15
Napisałem do źródła wiedzy i zaprosiłem do udzielenia odpowiedzi Tutaj :)
http://projektnostromo.pl/o-firmie

Super :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

A co z tym od nuklearnego sikora? Nie widać go nawet na jego folwarku (znaczy blogu).
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

bum1234

Cytat: Melepeta w Wrzesień 05, 2017, 20:59
A co z tym od nuklearnego sikora? Nie widać go nawet na jego folwarku (znaczy blogu).
To skutek jego urzekajacego stylu bycia i nienagannych manier.

projektnostromo.pl

Cytat: vasa w Wrzesień 05, 2017, 20:15Napisałem do źródła wiedzy i zaprosiłem do udzielenia odpowiedzi Tutaj
"Co stanowi o jakości konwertera? Jaka jest jego generalna zasada pracy? Które elementy ważą na jakości? I dlaczego jeden Pana konwerter jest droższy?"
Jakość:
1. Asynchroniczność
2. Zegary - ich dokładność
3. Kompatybilność z systemami operacyjnymi
4. Przyjazne sterowniki - łatwość instalacji
O większości z tych rzeczy decyduje jednak producent głównego układu lub oprogramowania na ten układ, czy to CM6631A czy to XMOS.
Zasada pracy:
Dane komputerowe są zamieniane na strumień danych cyfrowych zrozumiałych dla cyfrowych odbiorników audio (SPDIF) - to tak najprościej, o szczegóły proszę się pytać.
Które elementy ważą na jakości?:
Wszystkie w pewnym stopniu ale dla mnie na pierwszym miejscu zawsze jest zasilanie, bo widzę co się dzieje na oscyloskopie jak testuje się kolejne wersje produktu. Moim zdaniem robienie konwertera USB-SPDIF zasilanego tylko z USB komputera, a przeznaczonego dla ludzi którzy cenią jakość dźwięku, jest kpiną z tych ludzi.
Ceny konwerterów:
W moim przypadku decyduje głównie koszt produkcji, w tym ceny elementów. XMOS jako układ i zbudowanie konwertera na tym układzie jest po prostu droższe. Dlatego jest różnica w cenie. Najśmieszniejsze w tym jest że ja osobiście nie słyszę różnicy w jakości dźwięku miedzy XMOS a CM6631A. Obiektywnie jednak muszę stwierdzić że XMOS ma lepsze sterowniki, kilka różnych do wyboru, pisane przez różne firmy. Ogólnie jest bardziej ceniony w świecie audiofilskim.

vasa

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Brakuje nam tu kogoś kto się zna na temacie "cyfry"
Myślę że koledzy zgodzą się ze mną że Pana autorski wątek z opisem produktów lub tematów które uważa Pan za ciekawe byłby mile widziany :)
Cytat: projektnostromo.pl w Wrzesień 06, 2017, 11:03Które elementy ważą na jakości?:
Wszystkie w pewnym stopniu ale dla mnie na pierwszym miejscu zawsze jest zasilanie,
Jeszcze niedawno miałem zamiar kupić DAC-a KORGA. MR-1000 tej firmy zrobił na mnie kolosalne wrażenie zarówno jako A/C jak i C/A a obecnie produkowane DAC-e na rynek konsumencki deklarują oparcie na technologii właśnie MR-1000. Natomiast nie potrafiłem odpowiedzieć sobie na pytanie - jak z 5V zasilania zrobić 2V sygnału? więc odstąpiłem.
Cytat: projektnostromo.pl w Wrzesień 06, 2017, 11:03ja osobiście nie słyszę różnicy w jakości dźwięku miedzy XMOS a CM6631A.
Czyli nie trzeba przepłacać ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Wrzesień 06, 2017, 16:01Natomiast nie potrafiłem odpowiedzieć sobie na pytanie - jak z 5V zasilania zrobić 2V sygnału?
Rezystor wstawić  ;D
Korg ma zasilanie 12V DC lub 8 baterii.
Standardowy sygnał wyjściowy to -6dB V czyli ok 1,4V peak to peak. Max to +6dBv czyli ok 13V pp.
Szału nie ma.

vasa



Cytat: dino w Wrzesień 06, 2017, 21:22
Cytat: vasa w Wrzesień 06, 2017, 16:01Natomiast nie potrafiłem odpowiedzieć sobie na pytanie - jak z 5V zasilania zrobić 2V sygnału?
Rezystor wstawić  ;D
Korg ma zasilanie 12V DC lub 8 baterii.
Standardowy sygnał wyjściowy to -6dB V czyli ok 1,4V peak to peak. Max to +6dBv czyli ok 13V pp.
Szału nie ma.

No dobrze.
A jak taka arytmetyka wygląda w produkcie Korg DS-DAC-10R

Czy on to 5V z USB najpierw jakoś podnosi żeby miał z czego tracić?
13V pp z pięciu raczej nie zrobi.
Czy tkwię w błędzie?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

W zaczarowanym świecie elektroniki jest możliwość zrobienia wyższego napięcia z niższego.
Niestety za pomocą przetwornicy czyli urządzenia syfiącego zakłóceniami.
Teoretycznie są one na 150KHz ale harmoniczne potrafią się odezwać niżej. A jak kondensatory przeschną to zjazd jest nawet do 75KHz.
A wszystko z nędzy bo transformatory są podobno za drogie.

vasa

Cytat: dino w Grudzień 05, 2018, 20:34
W zaczarowanym świecie elektroniki jest możliwość zrobienia wyższego napięcia z niższego.
Niestety za pomocą przetwornicy czyli urządzenia syfiącego zakłóceniami.
Teoretycznie są one na 150KHz ale harmoniczne potrafią się odezwać niżej. A jak kondensatory przeschną to zjazd jest nawet do 75KHz.
A wszystko z nędzy bo transformatory są podobno za drogie.
Czyli w tym Korgu 10R raczej ani trafa ani przetwornicy nie ma.
Na wejściu jest 5V czyli jakie napięcie jest na wyjściu? Peak to peak?


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Grudzień 05, 2018, 20:39Na wejściu jest 5V czyli jakie napięcie jest na wyjściu? Peak to peak?
Zasilanie !!!! jest 5V.
Korg ma nominalnie na wyjściu -6dBV czyli ok 1.5V pp.
Teoretycznie da radę przy 5V ale zapas jest żaden.
Przetwornica zazwyczaj siedzi w środku więc jej nie widzisz.

vasa

No to ma szansę zagrać jak MR1000?
Czy raczej marne?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

MR1000 ma nominalnie na wyjściu podobnie ale ma max +6dBV czyli 5,7V pp i zasilanie 12V.

vasa

Cytat: dino w Grudzień 05, 2018, 21:23
MR1000 ma nominalnie na wyjściu podobnie ale ma max +6dBV czyli 5,7V pp i zasilanie 12V.
Ma szansę czy nie?
Sygnał będzie słabszy, wymagający większego wzmocnienia czy się skompresuje i straci informacje?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Grudzień 05, 2018, 22:44
Cytat: dino w Grudzień 05, 2018, 21:23
MR1000 ma nominalnie na wyjściu podobnie ale ma max +6dBV czyli 5,7V pp i zasilanie 12V.
Ma szansę czy nie?
Sygnał będzie słabszy, wymagający większego wzmocnienia czy się skompresuje i straci informacje?

[emoji485][emoji377]
Przede wszystkim dynamika będzie gorsza ale za taka kasę ...