Revox G36 . Mój Dziadek.

Zaczęty przez miniabyr, Grudzień 20, 2015, 19:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Dzieki M. Jakby co to piszmy w wątku o EV . Tak dla czystości rasowej . :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Na taki oto wpis natrafiłem w "zaprzyjaźnionej" spalunie

Revox g36 inteligentny inaczej.

wiele aspektow rozwiazan technicznych/konstrukcyjnych tego magnetofonu projektowal czlowiek bez wyobrazni albo poprostu zlosliwy. Jest to ostatnia wersja (G) tego modelu wiec zastanawia mnie dlaczego z premedytacja kontynuowano te niedociagniecia. Wspolczuje ludziom , ktorzy zawodowo naprawiali te magnetofony zwlaszcza w latach 60tych kiedy byly one bardzo popularne. Pewnie takie naprawy konczyly sie wizyta u lekarza i lekami uspokajacymi. Mam ten magnetofon od kilku dni i staram sie go przywrocic do "ladnego" stanu i napotykam na takie absurdy ze nie wiem czy sie smiac czy plakac.

pozdrawiam
z melisa w reku

miniabyr

Cytat: masza w Czerwiec 16, 2016, 17:47
Na taki oto wpis natrafiłem w "zaprzyjaźnionej" spalunie

Revox g36 inteligentny inaczej.

wiele aspektow rozwiazan technicznych/konstrukcyjnych tego magnetofonu projektowal czlowiek bez wyobrazni albo poprostu zlosliwy. Jest to ostatnia wersja (G) tego modelu wiec zastanawia mnie dlaczego z premedytacja kontynuowano te niedociagniecia. Wspolczuje ludziom , ktorzy zawodowo naprawiali te magnetofony zwlaszcza w latach 60tych kiedy byly one bardzo popularne. Pewnie takie naprawy konczyly sie wizyta u lekarza i lekami uspokajacymi. Mam ten magnetofon od kilku dni i staram sie go przywrocic do "ladnego" stanu i napotykam na takie absurdy ze nie wiem czy sie smiac czy plakac.

pozdrawiam
z melisa w reku

Trzeba zaprponować zmiane środka uspokajającego na coś mocniejszego np Tritico . To pomoże rozładować napięcie przy doprowadzeniu Dziadka do audiofilskiej erekcji. A tak na serio to nikt nie mówił ,że będzie łatwo .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Mnie to nie przeraża. Jak się trafi ładny to biorę.

miniabyr

Cytat: masza w Czerwiec 16, 2016, 18:21
Mnie to nie przeraża. Jak się trafi ładny to biorę.
Zuch chłopak ,zuch !-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Ja tam techniczny mało jestem to nie wiem co tam jest w środku . Jedno wiem na pewno jak się o dziada zadba to się pięknie odwdzięcza  :)

MAC

Jak ze wszystkim  :)

No może oprócz baby... dupę miodem będziesz smarował to i tak zawsze coś nie tak będzie  ;D

wojtek41

No dobra. Co tu z pradziadka zapuścić. może trochę jazzu...?  :D
W łikenda trzeba klamota uruchomić  :D

wojtek41

Cytat: masza w Czerwiec 16, 2016, 18:48No może oprócz baby... dupę miodem będziesz smarował to i tak zawsze coś nie tak będzie 
Zaraz przyjdzie A-Jej i powie żeś mocno nieszczęśliwy... ;D

MAC

Cytat: wojtek41 w Czerwiec 17, 2016, 21:44Zaraz przyjdzie A-Jej i powie żeś mocno nieszczęśliwy... ;D

Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.  :D

kawosz

A ja zawiozłem wczoraj PR 99 do Mirka na operację odmładzania i zrobiło się bardzo przestrzennie . Dziadek super wygląda jak leży .

wojtek41


MAC

Cytat: kawosz w Czerwiec 17, 2016, 22:57Dziadek super wygląda jak leży .

Jakieś żałobne skojarzenia mam  :)

MAC

Dziadek który gra u Ondreja to jest mistrzostwo świata!
Wygląda i pracuje jakby dopiero z fabryki wyszedł  :)

miniabyr

Cytat: masza w Wrzesień 22, 2016, 16:14
Dziadek który gra u Ondreja to jest mistrzostwo świata!
Wygląda i pracuje jakby dopiero z fabryki wyszedł  :)
He no jakby to powiedzieć " A nie mówiłem"   ciśnie mi się na przez usta .Co by o Dziadku nie mówić ,to ma swój urok osobisty .Taki podrywacz z klasą ,choć ewidentnie preferuje panów (biseksualny ten G36 jest) .-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Paweł, ja wiem jak gra dziadyga.
U Ondreja byłem zszokowany jego wyglądem - stanem. To jest nówka sztuka  :o

miniabyr

Cytat: masza w Wrzesień 22, 2016, 16:42U Ondreja byłem zszokowany jego wyglądem
Bo jego przyjechał prosto z Ciechocinka ! Dlatego taki piękny jest .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Dziś rozmawiałem ze stolarzem który robił mi wdzianko na Helgę . Teraz zrobi mi wdzianko na Dziadka. Mój Revox będzie mieć nową skrzynkę coś jak z tego zdjęcia
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Tylko z każdej strony pamiętaj o wentylacji dla lampiszonów.

miniabyr

Cytat: masza w Grudzień 09, 2016, 17:49
Tylko z każdej strony pamiętaj o wentylacji dla lampiszonów.
No pewnie . Ten revox ze zdjecia wszystko to ma rozwiązane bardzo fajnie. I w cos takiego celuję.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Wątek ostatnio zaniedbany to skrobnę . Kupiliśmy z Ondrejem na zapas głowice do dziadka . Mój poza tym jest we Wrocławiu . Marek walczy żeby przerobić go na 38 . Mam nadzieje że będzie dobrze . Ma to robić wg serwisówki Studera . Tak żeby w razie czego można było cofnąć moda .

yad31

Witam wszystkich, od pewnego czasu interesuję się "powrotem do korzeni" przypadkowo trafiłem na Wasze forum i zachorowałem ;) W dniu dzisiejszym odebrałem G36 i od razu muszę zapytać.
Brakuje w nim zaślepki na wtyk "remote" wiem że należy zewrzeć piny i tutaj prośba - które?
Nie chcę przedobrzyć metodą prób i błędów, z kolei jak go zaraz nie usłyszę to zwariuję.
Proszę o instrukcje

kawosz

Ja to mało techniczny jestem :( Może zdjęcie pomoże

yad31

Chodzi o czarny prostokątny wtyk. Co on zwiera?

kawosz

To musisz poczekać na Pawła . Moja 36 jest we Wrocławiu na przeróbce to nie mam jak podejrzeć . W sumie możesz zadzwonić do Marka on powinien Ci powiedzieć ma własnie mojego  .601714654