Revox G36 . Mój Dziadek.

Zaczęty przez miniabyr, Grudzień 20, 2015, 19:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Szczerze to miały być puszczone inaczej . Dalej od transformatora może starczyło orginalnych  ??? . Ostatnio jak miałem zwarcie napięcie poszło na sygnałówki i popaliło mi ścieżki w Luxmanie stąd pomysł żeby zrobić tak jak Ondrej . Na razie gra fajnie  :)

miniabyr

I dobrze zrobiłeś . Mam nadzieję że nie będziesz miał już problemów.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

#177
To trochę porównania z młodszym bratem . Nagrania nagrane na 19 bardziej mi się podobają na dziadku . Grają wg mnie zdecydowanie lepiej . 99 pokazuje co potrafi dopiero przy 38 . Może to wina kalibracji ? może głowic . W lutym wezmę się za 99 poważniej . A na razie ciesze się jak szczeniak nową starą zabawką . Dziadek rządzi  ;D

miniabyr

Dziadek to cacuszko nawet jesli będzie odbiegał od  bardziej zaawansowanych magnetofonów od strony mechanicznej ,to dźwięk zrekompensuje w znacznej mierze te niedostatki. To po prostu piękny projekt. U mnie ma dożywocie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Kawosz jak wrażenia po kilku dniach z Dziadkiem?  Widzę na  Twoim  zdjęciu coś ,do czego śliniłem się wiele lat temu .Copland był moim marzeniem w drugiej połowie lat 90 . Oj fajne to Gratuluję  pre i wzmaka. ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Odebrałem wczoraj to jeszcze działa efekt nowości . Fakt że od wczoraj słucham tylko Dziadka i jestem zachwycony tym dźwiękiem . Nagrywam sobie gęste pliki ( w tej chwili Dylana ) i nie mogę wyjść z podziwu ile ten staruszek wnosi . Ma mniej tej szczegółowości od 99 ale to zupełnie nie przeszkadza . Powiem więcej to jest jego zaleta . Ma bardzo wyważony dźwięk tyle ile potrzeba . Nie jest na pewno kluchą  :) . Coplanda wiozę do Linarta w tygodniu na przegląd i czyszczenie . Coś za bardzo mi szumi . Rok temu nie szumiał więc jakaś konserwacja jest raczej wskazana .

kawosz

Odpaliłem pr 99 i jakoś mi się chudo zrobiło  :o . No ale inna płyta jutro zgram sobie ten sam materiał na dwóch magnetofonach . Dziadkowi dam odpocząć bo się od wczoraj napracował  :)

Yacek

Cytat: kawosz w Styczeń 30, 2016, 17:51
Odpaliłem pr 99 i jakoś mi się chudo zrobiło  :o . No ale inna płyta jutro zgram sobie ten sam materiał na dwóch magnetofonach . Dziadkowi dam odpocząć bo się od wczoraj napracował  :)

szpulaki szpulakami ale na TV ciekawy kanał :-)

Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

pelot


bubusia

Dzisiaj mialem okazje uslyszec ww szpulaka, i juz go chce miec

dzieki Ondrej
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

pmcomp

To raczej nie nowina. Magnetofony to najlepsze źródła dźwięku.

:)

bubusia

Muddy Waters zagral bajecznie
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

miniabyr

Bubusia witaj w klubie Dziadka. Fajny co? ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

bubusia

Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

miniabyr

Ondrej mnie tez zaraził i jak wiesz mam .Małe to(jak na szpulaki) a cieszy !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Cytat: frywolny trucht w Luty 03, 2016, 19:11
To pandemia.
Gorzej niż pandemia, to bardzo niebezpieczny wirus, dzisiaj trochę z nim u Kawosza po obcowałem i popowrocie do domu patrzyłem czy może by się gdzieś jednak nie zmieścił.
Poważnie to trochę bym się bał posłuchać szpulaka u siebie w domu bo mógłbym zapaść na bardzo ciężką chorobę.

Darku obawiam się, że gdybyśmy tak zrobili sesje tego Revoxa u mnie to chyba bym się mógł nie pozbierać do kupy.
Posłuchałem tego fragmentu, który nagrywaliśmy i zacząłem się tego bać.

PS. Jeszcze raz dziękuje za miłe przyjęcie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

Dziękuję Piotrek za wizytę . Było bardzo miło . Dzięki również za rady i celne uwagi odnośnie czarnego placka . Co dwie pary uszu to nie jedna  :) . A dziadka mogę zabrać ze sobą na rewizytę  ;D i zostawić do odsłuchu na spokojnie  ;)

miniabyr

Dziadek w czerwonym garniturze prezentuje się elegancko.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

#194
Ładnie dopieszczony  :) . Teraz też się tak przyglądam to poza napisem na osłonie głowicy to mój ma bardziej obłe kształty i inne pokrętła sterowania nagrywaniem .

Magreeltoreel

Cytat: miniabyr w Luty 05, 2016, 08:26
Dziadek w czerwonym garniturze prezentuje się elegancko.

Naprawdę mu do twarzy? hehe do głowic w tych szpulkach.
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

miniabyr

Cytat: Magreeltoreel w Luty 11, 2016, 17:59
Cytat: miniabyr w Luty 05, 2016, 08:26
Dziadek w czerwonym garniturze prezentuje się elegancko.

Naprawdę mu do twarzy? hehe do głowic w tych szpulkach.
No co Dziadek przeżywa druga mlodość  i tak jak niektóre panie w okolicy 6 krzyżyka zaczyna wciskać się w różowe wdzianka.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Soreczka, ale wręcz:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Dziś utwierdziłem się w przekonaniu ze mój dziadek lepiej sobie radzi z cienkimi taśmami i profesjonalne mu nie podchodzą . Czy to wina kalibracji nie wiem . Nagrania na Basfach tych grubych mają za dużo góry , aż skrzeczą .
Natomiast na taśmach cienkich gra tak jak tego oczekuję . Paweł a jak u Ciebie jest ? Ty kalibrowałeś ja nie .

pmcomp

To oczywiste, ze to kwestia kalibracji.
Tasmy japońskie, bo takie cienkie sa najczesciej dostepne i grube tasmy zazwyczaj niemieckie rożnią się znacznie. Juz nie raz pisalem ze jesli chce sie nagrywac to trzeba dokonac wyboru na jakij tasmie i do niej skalibrowac maszyne. Moj Otari MTR-10 ma mozliwosc kalibracji do dwoch rodzaju tasm i wyboru przelacznikiem. Bardzo wygodna funkcjonalnosc.

Pozdro