Autor Wątek: Art Dj Pre II  (Przeczytany 9096 razy)

Offline Piterski

• maniak
Odp: Art Dj Pre II
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 29, 2016, 21:22 »
Spytajcie Darka jak potrafi zagrać AT440 z niezdrowo mocno przewyższającym go ceną Phono.
To już pewnie przesada ale potwierdza w pewien sposób moje wcześniejsze spostrzeżenia, że najpierw należy inwestować w możliwie najlepsze phono potem w wkładkę.
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, AdFontest, Micro Seiki DD-40, Sensor2, DV-20x2L, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.

Offline GregWatson

• moderator
  • Ale o co chodzi ???
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 29, 2016, 21:29 »
Tak zgadzam się z Tobą zresztą paul_67 napisał podobnie. Była okazja sprawdzić jak to chodzi na bazie różnych wkładek i takie testy zrobiłem. Jasne, że nie wszystko do wszystkiego się nadaje ale jak jest możliwość to sprawdzamy co i jak. Komuś może się przyda w przyszłości po co ma przecierać drogę jeszcze raz.

A jeśli chodzi o AT-44oMLa bo taką mam to jest to chyba najlepsza MM-ka w tej cenie.
Zestaw I: NAD C356BEE/MOD+MDC DAC, Micro Seiki DD-40, Ortofon Quintet Black, Denon DL-103R, LAR LPS-1, Ortofon Verto, KORG DS-DAC-100, Pioneer PD 9700, PDR-05, D-07, CT-959
Zestaw II: Pioneer A-88X, Micro Seiki MR-711, AT-440MLa, Shure M97Xe, Sony MDS JA20ES, Pioneer F-91
Wspólne: Beresford TC-7220 MKII, KEF Q5, Q1

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 29, 2016, 21:29 »
A ja skromne potwierdzę, że ta wkładka sporo potrafi. Tyle dziwnych legend o niej krąży, że nie ma basu, a zbiera syf z rowka jak pług w środku arktycznej zimy. Jest jednak jeden problem. Trzeba stworzyć jej warunki współpracy. Zapewnić regulację azymutu, przesięgu, VTA- na porządnym poziomie, wykraczającym poza lusterko i szablon drukowany z internetów, oraz proste ramionko bez takich regulacji. Albo w rekompensacie- gdy ramię niedomaga- zawzięcie się użytkownika w celu kompensacji niedomagań sprzętu.
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 29, 2016, 21:34 »
Z ramieniem Rega RB 303 ( regulacja VTA) współpracuje znakomicie.Jestem więcej niż zadowolony!
Muzyka ponad polityką!

Jakub

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 29, 2016, 21:35 »

najlepsza MM-ka w tej cenie.
Też tak myślałem do przedwczoraj  :o

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 29, 2016, 21:40 »
Też tak myślałem do przedwczoraj 
A czy przedwczoraj doszło do jakiegoś przełomu?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 29, 2016, 21:42 »
Igła się złamała :)
Muzyka ponad polityką!

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 29, 2016, 21:46 »
Tak zgadzam się z Tobą zresztą paul_67 napisał podobnie. Była okazja sprawdzić jak to chodzi na bazie różnych wkładek i takie testy zrobiłem. Jasne, że nie wszystko do wszystkiego się nadaje ale jak jest możliwość to sprawdzamy co i jak. Komuś może się przyda w przyszłości po co ma przecierać drogę jeszcze raz.
A jeśli chodzi o AT-44oMLa bo taką mam to jest to chyba najlepsza MM-ka w tej cenie.

Ale ja Cię nie krytykuje,uważam że robisz bardzo dużo dla tego forum. Ja tylko dodaje swój głos do dyskusji w kwestii tej wkładki.

[...]Trzeba stworzyć jej warunki współpracy. Zapewnić regulację azymutu, przesięgu, VTA- na porządnym poziomie, wykraczającym poza lusterko i szablon drukowany z internetów, oraz proste ramionko bez takich regulacji.[...]

Podpisuje się pod tym obiema łapkami. Wkładka została przełożona z Denona na AdFontesa i wyregulowana na szablonie Clearadudio. Kolejnym krokiem była płyta testowa i programik oraz zabawa z azymutem.
Byłem zaskoczony jak ta wkłada gra, owszem na pewno jest lżejsza w brzmieniu od Ortofona ale robi rażenie znacznie bardziej szczegółowej i równej. Po podpięciu, tak na chwilę, Sensora to jak już się nie odzywałem, a gospodarz się chyba lekko zestresował.
Zdaje sobie sprawę z tego, że to zestawienie jest abstrakcyjne ale pokazało pokłady jakie drzemią w tej niedrogiej wkładce i to że lepiej zainwestować w lepsze phono zanim przyjdzie nam do głowy ją zmieniać.
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, AdFontest, Micro Seiki DD-40, Sensor2, DV-20x2L, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 29, 2016, 21:47 »
Igła się złamała
Tfu, złego słowa użyłem
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline GregWatson

• moderator
  • Ale o co chodzi ???
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 29, 2016, 21:50 »
Eeee Jakub ma coś nowego. Ponoć rewelacja. Co tam molestujesz? Pytanie moje jak najbardziej w pozytywnym znaczeniu.
Zestaw I: NAD C356BEE/MOD+MDC DAC, Micro Seiki DD-40, Ortofon Quintet Black, Denon DL-103R, LAR LPS-1, Ortofon Verto, KORG DS-DAC-100, Pioneer PD 9700, PDR-05, D-07, CT-959
Zestaw II: Pioneer A-88X, Micro Seiki MR-711, AT-440MLa, Shure M97Xe, Sony MDS JA20ES, Pioneer F-91
Wspólne: Beresford TC-7220 MKII, KEF Q5, Q1

Jakub

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 29, 2016, 23:36 »

jamówię

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 15, 2016, 19:55 »
Mam to pre, jako substytut zanim nie kupię pre docelowego.
Do plusów mogę zaliczyć to, że nie zabił średnicy w Harbeth ;D
Poza tym mocno daje basem a mimo to temperatura przekazu poszła w górę.
Nie żalę się broń Boże, bo wiem ile zapłaciłem, ale może jeszcze się coś ułoży, jak troszkę się pogrzeje ;)
Jedno MZ jest pewne, jest lepszy niż wszystkie projecty i nady,które znam i miałem w domu. Niestety nie jest lepszy od RI Audio,którego idiotycznie kiedyś się pozbyłem >:(

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 15, 2016, 22:45 »
Mam to pre, jako substytut zanim nie kupię pre docelowego. [...] jedno MZ jest pewne, jest lepszy niż wszystkie projecty i nady,które znam i miałem w domu. Niestety nie jest lepszy od RI Audio, którego idiotycznie kiedyś się pozbyłem >:(
Trochę się pogubiłem o jakie phono chodzi? Który model RiAudio Maiłeś PH-1 czy PH-2.
Ja swojego jeszcze trzymam mimo, że mógłbym sprzedać bo chciałbym go kiedyś posłuchać z dobrym SUT.

jamówię

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 16, 2016, 06:38 »
Ph1
W czym się pogubiłeś?wyjaśnię :)

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 16, 2016, 08:16 »
Nie mogę się połapać o jakim pre wspominasz. Czy tym GregWatson'a? Jeśli tak co oznacza skrót MZ?

Offline masza

• maniak
  • Lampofil :D
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 16, 2016, 08:24 »
MZ (IMO)
moim zdaniem po prostu :)

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 16, 2016, 08:28 »
MZ (IMO)

Dzięki za wyjaśnienie teraz już wszystko zrozumiałem.
Za stary jestem na te wszystkie skróty :)

jamówię

• Gość
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 16, 2016, 08:49 »
MZ (IMO)

Dzięki za wyjaśnienie teraz już wszystko zrozumiałem.
Za stary jestem na te wszystkie skróty :)

No ja mam 46 lat i też mi się tak wydawało a jednak:-))
Tak opisuję to pre,które pierwszy tu testował Greg.
A Ri Audio nie mogę odżałować. Teraz kłopot kupić a jak już to w absurdalnych pieniądzach...

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 16, 2016, 17:40 »
To my prawie rówieśnicy jesteśmy :)
Ri Audio PH-1 widziałem na allegro dwa, oba sprzedały się za 1200,=
Ja muszę go kiedyś podłączyć pod SUT bo to może być ciekawe doświadczenie.
Grałem na nim dość długo z 6-8 lat z wkładką Ortofona 540 i też go sobie chwaliłem.
Odnoszę wrażenie, że on ma bardzo przyzwoitą sekcje MM i dlatego chodzi mi pogłowie wypróbować go z trafami.

jamówię

• Gość
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 16, 2016, 19:10 »
Obie sekcje ma świetne i pomyśleć, że ja go kupiłem za 2 stówki... >:( i za tyle się go pozbyłem >:( >:( >:(

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 16, 2016, 20:15 »
No to faktycznie wziąłeś go praktycznie za darmo i za bezcen oddałeś.
Ja też niewiele brakowało bym popełnił taki sam błąd jak Ty. Na szczęście w porę się opamiętałem.
Łatwo wpaść w taką pułapkę, że przecież te nowsze konstrukcje są lepsze, a tu figa wcale tak nie jest.

jamówię

• Gość
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 16, 2016, 20:24 »
No to faktycznie wziąłeś go praktycznie za darmo i za bezcen oddałeś.
Ja też niewiele brakowało bym popełnił taki sam błąd jak Ty. Na szczęście w porę się opamiętałem.
Łatwo wpaść w taką pułapkę, że przecież te nowsze konstrukcje są lepsze, a tu figa wcale tak nie jest.

Tylko to było jakieś 15 lat temu.

jamówię

• Gość
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 16, 2016, 21:28 »
Art się rozgrywa i musze powiedzieć, że za te pieniądze, to nie ma prawa tak grać :o
Są aspekty, w których goni Primare do budy a różnica w cenie jest powalająca...

Offline masza

• maniak
  • Lampofil :D
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 16, 2016, 21:32 »
Ano tak to właśnie jest z markowymi wydmuszkami.
Płacisz za metkę.

jamówię

• Gość
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 16, 2016, 21:39 »
Jestem ciekaw co z tej skrzyneczki dałoby się jeszcze wyciągnąć, gdyby dołożyć mu liniowy zasilacz 8)