Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Maj 09, 2016, 17:06
Kurczaki. Mam manuala dłubankę garażową, mam vintydża szelakowego, brakuje mi japończyka hi tech :)
Żono, nie uwierzysz! Potrzebujemy trzeciego gramofonu :)
:) Dobre :)

rudy-102

Cytat: kawosz w Czerwiec 15, 2016, 16:42Na razie z ramieniem 10.5 cala . Na 12 muszę nazbierać muszelek
I co jest lepiej niż AF?

kawosz

W ostatnim czasie jak miałem Fontka i Denona 59L z premedytacją nie zakładałem na fontka wkładki MC . W bezpośrednim porównaniu Fontek z Bronzem 2 m grał gorzej od Denona z 103r .
Na pewno jest wygodniej . Wolał bym jednak nie porównywać tych gramiaków z takimi samymi wkładkami  ;) po co się denerwować  ;D :o . Fonciak ma ramię 14 cali  8)

frywolny trucht

Ho, ho, rządzisz. Gratulacje. Za ile udało ci się go wyjąć? W jakim jest stanie?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Bardzo to wszystko ładne i gratulacje  :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

I jest gdzie kanapkę i kubek z herbatą postawić podczas zmiany strony płyty  ;)

kawosz

#131
Długa ta podpaska to fakt  ;D . Platforma jest super . Nic się nie elektryzuje . Pełnię swoich możliwości pokaże jednak z ramieniem 12 cali .
A puki nie mam takowego może służyć jako podstawka pod okładki  ;)

vasa

No to jak założysz 12 cali to część funkcjonalności stracisz.
Może zostaw jak jest [emoji14]

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Kurcze a mnie ostatnio taki łazi po głowie, piękny model.



Ale ta kasa kurcze.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Pasek ci chodzi po głowie? Myślałem, że DD rulez  ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Nooo, ten to piękna sztuka jest :)
A kasa i tak się na gupoty rozejdzie, nie ma co żałować :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 20, 2016, 20:17że DD rulez

DD już mam ale ten model jest perfekcyjnie wykonany. Trochę czytałem - rewelacyjna technologia.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#137
Trochę tego i trochę tamtego też.

moon

jakie wkladki mozna by wsadzic do takiego duala 1228, 1229? wlozenie mojego Goldringa 1042 ma sens?;)

czy ten 10" w 1228 talerz to jakis problem, czy lepiej polowac na model z 12"?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Talerz nie jest żadnym problemem. Dzięki niemu konstrukcja jest bardziej zwarta.
Lian zakładał niskopoziomowe MC i twierdzi, że wtedy napęd idlerowy daje o sobie znać. Takich wkładek nie ma sensu zakładać. Natomiast wkładki MM owszem, ale znowu nie ma co pchać się z ostrymi szlifami, bo szansa na wyjustowanie takiej wkładki jest iluzoryczna. Inaczej rzecz ujmując- te idlery dualowskie to są bardzo fajne konstrukcje, dające sporo frajdy ze słuchania muzyki, ale to nie jest sprzęt typowo audiofilski. Z dzisiejszego punktu widzenia.  Ja powiesiłem na 1019 wkładkę AT 95 i jak zawsze narzekałem, że jest dość drętwa, tak na tym ramionku ożyła! Tak daje czadu, że nie mam serca zdejmować :)

1228 ma lepsze parametry niż 1019, ale 1019 ma prędkość 78 obr/min, a to pozwala posłuchać Ordonówny na szelaku. Jak ktoś taki rarytas jest w stanie w ogóle znaleźć  :D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

bardziej chodzi o to, ze zakladajac, ze kupie takowy, to z czasem na Fonciaka bym zaloazyc cos innego, wiec 1042 by zostala, ot co:) czyli 10" moze byc,  dzieki, myslalem, ze lepiej miec pelna 12".
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Jestem przekonany, ze rozmiar talerza to najmniejszy problem tych idlerów  ;D
I ergonomicznie jest OK. A zobacz jakie maleństwo przy Fontku:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

w sumie to troche poki co 'kupuje' oczami, a na przyklad taki Pioneer pl-12 d jak sie ma do duala 1228/9, lepsiejszy?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

tomasz_pianista

Pioneer pl-12 to kiepski paskowiec. Tzw. "vintage" przez handlarzy. Głośno chodzi, zagrać zagra, ale nie warto w to iść.

Z Duala 1019 są lepsiejsze.

Ja na idlerze gram tylko na MC od ponad dwóch czy trzech lat.

Grupa ratowania poziomu.

moon

to ma byc jakis vintage, ale dla dziecka, za 2-3 lata, zeby mu dac, a chce kupic wczesniej, zeby za 3 lata nie kosztowalo to 3x wiecej niz dzisiaj;) wiec cos do 300-400 pln powinno wystarczyc
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

grzegorzz

A na jaki gramofon postawilibyście. taki stary jak był dawniej czy jednak teraz kupilibyście taki nowy, skromniejszy bardziej designerski? Mnie sie podobają wasnie takie starsze jak kiedys były uzywane, ale nie wiem czy ktos jeszce takie rzeczy kupuje teraz
Lubię muzykę. W wolnych chwilach komponuję utwory. Zawodowo jednak pracuję jako księgowa Jelenia Górato tam mieszkam i kupuję zawsze najwięcej różnych płyt.

zalun

Cytat: grzegorzz w Sierpień 25, 2016, 09:31A na jaki gramofon postawilibyście
Ja bym myślał o gramofonie rozwojowym. Tak żeby w miarę łatwo byłoby dołożyć drugie ramię, zmienić talerz. Czyli dość ciężki z dużą możliwością zmiany VTA.

frywolny trucht

Jak przejrzysz ten wątek: http://audiomaniacy.pl/index.php?board=2.0 okaże się, że niemal każdy z nas ma jakiegoś starego strucla  ;D Nawet jeśli nie- nie kojarzę nikogo ze współczesną Regą, Pro-Jectem...
Ale jest jedno ale gdy się myśli o staruszku. Trzeba mieć smykałkę do prac manualnych, trochę kumać fizykę. Albo mieć odłożone parę stów na zlecenie komuś przeglądu, naprawy, konserwacji. Nawet gdy masz wrażenie, że wyrwałeś egzemplarz w stanie tip top. Nie wiem na ile jesteś zaawansowanym winylomaniakiem. Pchanie się w konstrukcje wieloramienne oznacza spora kasę do wydania. I ja to rozumiem. Ramię lekkie do innych wkładek, ramię ciężkie do innych, może ramię do wkładki mono. Pytanie czy takie zawiłości już ogarniasz? Zacząłbym na pewno od gramofonu, który ma regulację azymutu i VTA i szedł dalej w wymaganiach w zależności od Twojego budżetu. Chyba, że to ma być drugi gramofon. Taki do okazjonalnego słuchania, wiadomo, że wyczynowej wkładki się nie powiesi- a i tak gra w dodatku jest pientkny  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Eternal Seeker

Ja ma Pro-Jecta 2XPERIEMCE CLASSIC SB DC bo "temat analogowy" traktuję trochę pobocznie  :-)
Miałem RPM-9.2 , zostało mi jeszcze kilkaset winyli ale nie ma jak wspomniałeś powyżej tych "zdolności manualnych" i zostałem na takim bezobsługowcu .
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

frywolny trucht

Cytat: Eternal Seeker w Sierpień 25, 2016, 11:35Pro-Jecta 2XPERIEMCE CLASSIC SB DC

Wow! Nie założyłbyś mu osobnego wątku?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93