Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Z denonami trzeba uważać ze względu na napięcie . Moje działały perfekcyjnie . Gdybym nie zobaczył w realu Luxmna to pewnie do dziś grał bym na 59L .
Ale jak miał bym okazję kupić Gerarda w dobrej cenie to nawet teraz bym sobie kupił i odszykował . Są piękne jak się je zrobi . Po ADF od werku oczekuję precyzji  ;)

frywolny trucht

Te Garrardy akurat nie pływały. 301 pojawił się w 1954 roku, a następca -401 w 1965 roku. Są sporo starsze, a i rozmach produkcyjny chyba stał na niższym poziomie. Japończycy w latach 80- tych zalewali swoimi produktami cały świat.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomasz_pianista

Obecnie nie da się dostać 301 za mniej niż 4000 zł. 401 jeszcze chodzą trochę taniej, ale wciąż to bardzo drogie napędy. A takiego Denona DP 6000/7000 można dostać za około 2000 zł, moim zdaniem to najlepsza opcja z Denkow. Do tego ramię wedle uznania.
Grupa ratowania poziomu.

Eugeniusz

#178
Witam serdecznie jestem nowym uzytkownikiem tego forum.Mam nastepujace pytanie czy warto kupic gramofon Telefunken S 600 ktory jest po modernizacji i wymianie przewodow elektroniki ma dorobiona nowa plinte. Wizualnie wyglada ladnie.

Piterski

Czy ja go już gdzieś na forum nie widziałem :o
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

#180
Widziałeś . Jest na naszym forum ale zapomniałem kto się nim chwalił .  Gdzieś w wątkach o plintach

jamówię

Jest z pewnością,prezentował go user,który ma dostęp do dobrego i niedrogiego stolarza.

Eugeniusz

To co jest szansa ze dostane odp.odnosnie tego gramofonu w dodatkowej plincie ??? a morze cos takiego? http://allegro.pl/gramofon-luxman-pd-210-i6643134718.html#thumb/4 Dzieki za odp,pozdrawiam

Piterski

Od strony technicznej to przydał by się Frywolny zaraz by Ci zestawienie parametrów zrobił.
Od strony handlowej to szybciej kupił bym od forumowicza niż od tego handlarza poza tym ten Telefunken robi na mnie lepsze wrażenie i nie mam na myśli plinty lecz ramię i całą resztę.
Żeby to wszystko dobrze zagrało to i tak trzeba dobre phono a potem można zacząć poszukiwania wkładki.
Phonostage jest często marginalizowany i ludzie kupują jakieś zabawki do 300 złoty, a ja słyszałem co Sensor 2 zrobił z AT440. Oczywiście to skrajny przykład ale pokazuje jak ważnym elementem jest phono.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Pogmerałem trochę jeszcze i stawiam nadal na Telefunkena z tym ramieniem Ortofona.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Eugeniusz w Grudzień 15, 2016, 09:21a morze cos takiego?
Luxman to prosty, podstawowy model. Napęd, jak to u Luxmana, dobry ale ramię prościutkie i leciutkie, mało uniwersalne.
Wybór pomiędzy modelami jest prosty - Telefunken z lepszym ramieniem. Ale nikt z nas nie jest w stanie powiedzieć jaki jest stan tych sprzętów i czy będą sprawiać kłopoty.
Na pewno Telefunken jest bardziej uniwersalny i ustawialny.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Eugeniusz

Bardzo dziekuje za odpowiedzi jestem laikiem jezeli chodzi o gramofony a telefunkena widzialem i slyszalem byl podlaczony do preampa lampowego i koncowli lampowej i gralo to calkiem nie zle mowa tu o moim wrazeniu odsluchowym. Wkladka shure nie wiem jaki model jest przy tym gramofonie zalozony. Slucham generalnie rocka z lat 60 70 i 80.Postaram sie dowiedziec jakie ramie jest w tym gramofonie i jaka wkladka wowczas bede potrzebowal porady co do tego jaka wkladke zastosowac do muzyki ktora slucham i jak to bedzie wygladalo cenowo. Pozdrawiam czolem Eugeniusz

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

#188
Ramię to wygląda i chyba jest to Ortofon as 212

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

#189
OTAKE jakeś  ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

I niestety ramię to, jakby nie było dobre, ma przypadłość gubienia przeciwwagi. Trzeba sprawdzić przed zakupem czy nie było klejone i ostrożnie się obchodzić. Czytałem też trochę o fiksującej elektronice. Ale tak poza tym spoko ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Eugeniusz

musze sie dowiedziec jakie tam jest ramie. A razie czego mozna zastosowac inne jak z tym by byla przyslowiowa lipa?

frywolny trucht

Ten gramofon nie był pomyślany w ten sposób. Tworzył jedną całość ramię=werk. Ale dla chcącego nie ma nic trudnego  ;) Trochę rzeźbienia jednak będzie. Drugi otworek w plincie jest zapewne na windę, czyli jeszcze nieco insza wersja Ortofona tu lądowała.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Eugeniusz

OK na pewno sie odezwe a tymczasem b.dziekuje za pomoc i wsparcie.Pozdrawiam Eugeniusz.

ahaja

Ten element z przeciwwagą sam z siebie się nie łamie/pęka. Musi byc jakies uderzenie by to się stało. Może np w wyniku rzucenia paczką z gramofonem kiedy waga jest zamontowana.

Ramienia w s500/600 nie wymienisz na inne. Zbyt dużo rzeźbienia.

Winda jest zintegrowana z automatyką.

Gerwazy

#195
Nie mogę się zdecydowć pomiędzy poniższymi gramofonami :)

1.Audio Technica kusi mnie tym, ze jest to sztuka nówka, prawie bo egzemplarz powystawowy i są jakieś drobne ryski, kusi mnie jeszcze tym, że ma regulowaną wysokość ramienia, wkładka jest kiepska, do odsprzednia, co by obiżyło cenę zakupu na 840 złotych z wysyłką, trochę się boje kupić bo ponoć słychać za badrzo  buczenie od silnika w tych modelach.

2. Saba 910, ładna, masywna, no i ładny stan wizualny, tylko że ten model to ma z 40 lat :) wkładka oryginalna Audio Technica 13Eav, z igłą zamiennikiem, ponoć nowym, ramię chcyba nie najgorsze, cena 530 z kosztami wysyłki.

3. Dual CS 721, chyba najbardziej zaawansowany technicznie, stan nie najlepszy, pęknieta z tyłu pokrywa, pęknięta z boku obudowa, brak w ogóle wkładki gramofonowej - nie ma tej co widać na zdjęciu, podpórka ramienia klejona taśmą, poza tym ponoć sprawny technicznie, trochę przeraża mnie ten headshell, taki jakiś nietypowy. Cena z wysyłką 670 złotych

Siedzę, myślę.... i nie mogę się zdecydować.

Nic nie sprzedaję

frywolny trucht

Ty masz ciągoty do wkładek MC i to w wersji Low, z tego co pamiętam. To Audio Technicę bym właśnie ze względu na głośny napęd odrzucił. Z kolei- ponieważ masz także ciągoty do ostrych szlifów- pozostałe dwa napędy, ze względu na braki w kalibracji wkładki- także odpadają.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Gerwazy

#197
Cytat
Ty masz ciągoty do wkładek MC i to w wersji Low, z tego co pamiętam. To Audio Technicę bym właśnie ze względu na głośny napęd odrzucił.


Czyli jednak buczy od silnika, im bliżej śrdoka, tym słychać bardziej?


CytatZ kolei- ponieważ masz także ciągoty do ostrych szlifów- pozostałe dwa napędy, ze względu na braki w kalibracji wkładki- także odpadają.

To znaczy jakiej kalibracji wkładki brakuje temu dualowi? Regulację wysokości ramienia to on ma, chyba, no i kilka innych mechanizmów

No nie ma co kupić sensownego na Allegro za 1000 złotych, powiedzmy takiego abym odczuł znaczącą różnicę w stosunku do gramofonu Saba PSP 350. Nowe do 1000 złotych to jakiś dramat , a w uzywanych nic cicekawego nie mogę znaleźć.

 
Nic nie sprzedaję

frywolny trucht

Audio Technika ma po prostu na papierze dyskwalifikujący stosunek sygnału do szumu. Na poziomie 40-letnich idlerów. Nie wsłuchiwałem się czy brumi bardziej na początku, czy końcu płyty. Na papierze jest dyskwalifikacja jeśli chodzi o MC LO.
Dualowski koszyczek mocuje wkładkę wg plastikowego wzornika, a wkładki mają różne odległości między osią otworów montażowych, a osią ostrza, czy czołem wkładki. Taki wzornik był przeznaczony pod konkretną rodzinę wkładek. Gdybyś się jednak uparł, że sobie wyjustujesz wkładkę wg wzornika na talerzu- zapłaczesz się. Za każdym razym odpinasz koszyczek, przesuwasz wkładkę, zapinasz i sprawdzasz jak na wzorniku, czy już pasuje. W dodatku są koszyczki, które zatrzaskiwały wkładkę na stałe. Byś musiał poprosić o zdjęcia koszyczka z wkładką, gdybyś chciał brnąć w Dual-a. Do tego dochodzi brak możliwości regulacji azymutu, a to istotny problem przy ostrych szlifach.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Gerwazy

Czyli Dual odpada z powodów przez Ciebie opisanych
Audio Technica podobnie

Pozostała Saba PSP 910. Tylko, że w porównaniu do modelu Saba PSP 350 to różnica chyba będzie niewielka
:(

Może jakieś inne propozycje do 1000 złotych?
Nic nie sprzedaję