Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa



Cytat: malg w Grudzień 21, 2016, 00:42
a mnie spodobał się taki, a Wam ? ;)

Te ramiona sprawiają kłopoty. Niestety ale żeby piękna idea zadziałała to dokładność obróbki i staranność wykonania musi być kosmiczna.
Tylko że wtedy wychodzi Thales za 30 kilo :(
Ale urody mu nie można odmówić :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

tomasz_pianista

Cytat: GregWatson w Grudzień 21, 2016, 07:59
Tu jest ładny Lenco do wzięcia. Ino się potargować.

http://allegro.pl/lenco-l78se-szwajcarski-hi-end-12kg-piekny-klasyk-i6654036861.html
Yyy, w takiej cenie to kpina. Nie psuje rynku, L75 i L75 z oryginalnymi ramionami powinny kosztować trzycyfrowo. Ta wersja SE to nic specjalnego.
Grupa ratowania poziomu.

frywolny trucht

Nic nie rozumiem z tego co napisałeś.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomasz_pianista

Wybacz, telefon mi chciał za dużo podpowiadać:)

Chodziło mi o to, by nie kupować gramofonów znacznie powyżej ich wartości. To L 78 jest warte maks 1000zł. Ramiona Lenco to nie jest żaden cud techniki, te w kształcie S robiło Jelco.
Grupa ratowania poziomu.

GregWatson

A tak ładnie wygląda.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Bardzo ładnie. Dałbym więcej niż tysiaka. Trzy- osobiście- już nie. Jakieś tam uszczerbki da się wypatrzeć na pokrywie i plincie. Tak w ogóle bardzo dużo dobrych zdjęć. Należy pochwalić. Ogłoszenie wyróżnia się na tle polskiego tumiwisizmowi, gdzie nawet jak ktoś sprzedaje tylko ramię, to puszcza tylko zdjęcie i pisze: stan jak na zdjęciu. W tym ogłoszeniu oprócz mnóstwa zdjęć jest i rysunek techniczny ramienia  :D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Al Capone

Kiedy ja kupowałem swój gramofon 6-7 lat temu ceny Thorensów 320 kształtowały się w granicach 350 -700 zł. Thorens 160 ok 400-600 zł.
W tym czasie to Lenco kosztowało - 200-350 zł Pamiętam bo była to dla mnie alternatywa. Goldring 1042 - 1100 zł. Teraz 1900 zł.
Okazuje się, że na gramofonach lepiej można zarobić niż na inwestycji w złoto lub w ziemię :)

Gerwazy

Ech, te oferty z Allegro, pisze kurna że 100% sprawny, a okazuje się, ze pokrętła antiskatingu nie da się ustawić w pozycji innej niż zero, usatwienie, na 1, 2, 3 powoduje, że i tak pokrętło wraca do pozycji zero.
No i gramofon buczy, gdy ramię nie jest opuszczone na płytę słuchać jakieś brumienie na poziomie -40 do -48 dB
I kurna zaczynają się przepychanki, bo według sprzedającego takie buczenie jest normalne, a antiskatng pewnie tylko zawiesił się.
Gramofon Saba PSP 910.
I jak tu udowodnić te wady sprzedającemu, bo jakoś nie jest chętny do przejęcia zwrotu, lub do obniżenia ceny
Szlag jasny by to........
Nic nie sprzedaję

frywolny trucht

Czyli kupiłeś Debut-a i Sabę po 400 zł? Leo łaj?
Wolisz obracać szrotem zamiast szarpnąć porządny gramofon? Mam na myśli Sony, który pokazywałem. To zupełnie inna klasa urządzenia. Fakt, że też może stan faktyczny się mijać z rzeczywistym, ale to niebo, a ziemia  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Gerwazy

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 21, 2016, 16:19
Czyli kupiłeś Debut-a i Sabę po 400 zł? Leo łaj?
Wolisz obracać szrotem zamiast szarpnąć porządny gramofon? Mam na myśli Sony, który pokazywałem. To zupełnie inna klasa urządzenia. Fakt, że też może stan faktyczny się mijać z rzeczywistym, ale to niebo, a ziemia  :o

Wiesz ja ryzykant trochę jestem ale nie taki, aby wydawać 2000 złotych bez możliwości sprawdzenia na miejscu.
Powiedzmy do 500 złotych to jeszcze mogę zaryzykować, ale nie więcej......



   

Nic nie sprzedaję

axolotl

Moje aktualne marzenie, szkoda ze nieosiagalne, kupic sie nie da :/

https://www.youtube.com/watch?v=ixY2XYuveB4

Marbo5

Cytat: Gerwazy w Grudzień 21, 2016, 15:53Ech, te oferty z Allegro, pisze kurna że 100% sprawny, a okazuje się, ze pokrętła antiskatingu nie da się ustawić w pozycji innej niż zero, usatwienie, na 1, 2, 3 powoduje, że i tak pokrętło wraca do pozycji zero.
No i gramofon buczy, gdy ramię nie jest opuszczone na płytę słuchać jakieś brumienie na poziomie -40 do -48 dB
I kurna zaczynają się przepychanki, bo według sprzedającego takie buczenie jest normalne, a antiskatng pewnie tylko zawiesił się.

To ja zdecydowanie wole swoje "kuchenne radyjko". Antiskating działa jak należy, nie brumi, i obroty są idealne. I to wszystko w "dziadowskim" PJ
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS


Piterski

A zauważyliście jaki tam stoi odtwarzacz CD ;D.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Cytat: Piterski w Grudzień 21, 2016, 18:33
A zauważyliście jaki tam stoi odtwarzacz CD ;D.

audiofilski ;D ;D ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Pełną gębą  8)
Cytat: gratefullde w Grudzień 21, 2016, 18:37
audiofilski ;D ;D ;D

Pełną gębą  8)
Słucham na nim albumu "Perle" Gianna Nannini i kurcze dawno nie miałem takich ciarek na plecach  ::)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

axolotl

Dobra, zle sie wyrazilem, ponad budzet ;))

gratefullde

Cytat: Piterski w Grudzień 21, 2016, 18:47Słucham na nim

U mnie to podstawowy odtwarzacz cd i w zasadzie niczego więcej od cyfry nie oczekuję/potrzebuję, jest bdb.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

malg

Cytat: gratefullde w Grudzień 21, 2016, 18:51
Cytat: Piterski w Grudzień 21, 2016, 18:47Słucham na nim

U mnie to podstawowy odtwarzacz cd i w zasadzie niczego więcej od cyfry nie oczekuję/potrzebuję, jest bdb.
A w temacie lampy - jak tam pre Lenka, uruchomiłeś, testujesz ? bo zgubiłem wątek


amati74

Cytat: axolotl w Grudzień 21, 2016, 18:13
Moje aktualne marzenie, szkoda ze nieosiagalne, kupic sie nie da :/

https://www.youtube.com/watch?v=ixY2XYuveB4
A co to za gramofon bo film nie dostępny

Artur


paul_67


amati74

Dzięki Paul już doczytałem, jak zwykle zapytałem zamiast przeczytać całość, ale jak by co mogę jeszcze prosić o nazwę tego cdka?

Artur


paul_67


amati74

Ukłony za info

Artur