Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Cytat: gratefullde w Grudzień 30, 2016, 23:00Paul, na początek...
Może, ale pierwszy lepszy PJ ma ten parametr (S/N) o niebo lepszy...

vasa

Cytat: tomasz_pianista w Grudzień 30, 2016, 22:05Haha, Goldenote i ramię 8 cali.

Kpina.
Dystrybucją tej marki zajmuje się wrocławskie Moje Audio i jako mieszkaniec tego pięknego miasta, miałem szereg okazji żeby posłuchać gramofonów tej firmy. Moim zdaniem oni (Włosi) potrafią robić gramiaki i potrafią robić wkładki do nich (chyba na bazie DL103).
Jestem pewien Tomaszu że wrócimy do merytorycznej dyskusji na temat tego ramienia.
Cytat: paul_67 w Grudzień 30, 2016, 22:06Chyba najprostsze do wykonania...Pomyślę
Jeżeli tylko będę w stanie to z chęcią pomogę :)
Cytat: paul_67 w Grudzień 30, 2016, 22:09Cena: 4390 zł
Były poniżej trzech, teraz może być drożej bo kurs kiepski. Ale pewnie by się dało uciąć 1/3 ceny.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74

#352
Ale mam już namieszane w głowie [emoji4]

Artur

Gerwazy

Cytat: paul_67 w Grudzień 30, 2016, 18:37
Na opowiadaj bajek,że ta Rega gra jak gramofon za 150 zł :D

Stara, ale ciągle aktualna prawda mówi, ze twój zestaw gra tak dobrze, jak gra dobrze jego najsłabszy element.
Kurna jak może dobrze grać, coś co ma na pokładzie wkładkę klasy Rega Carbon, przecież ta wkładka to nic innego, jak Audio Techncia 91, w innym opakowaniu, albo jak może coś dobrze grać jak ma na pokładzie Ortofona 5 lub 10 - klasa wkładek za 100-110 złotych, plus minus Audio Technica 95E A przecież mówimy tutaj o gramofonach, z wyżej wymienionymi wkładkami, które kosztują około 2000 złotych, nowe z salonu.

   
Nic nie sprzedaję

tomasz_pianista

Goldenote valore ma również na pokładzie hi-endowa AT 95. No ale nazywa się inaczej, to pewnie gra lepiej.


Grupa ratowania poziomu.

merlin1973

Nawet działa :o
Pozdrawiam S.CH.

wojtek41

Cytat: paul_67 w Grudzień 30, 2016, 22:46nacisk igły 3g...
Z dobrą wkładka i dobrym ramieniem i przy dobrej kalibracji nie ma się czego bać.
Myślę, że czas dobrych gramofonów już dawno minął. Teraz takie Sony czy coś w podobie może nóżki czyścić starym dobrym sprzętom. Jest tak duży wybór sprawdzonych napędów, że lepiej dołożyć kilka groszy i mieć bardzo dobry napęd z równie dobrym ramieniem niż walić 3 czy 4 koła w badziew. Ale, to tylko moje zdanie.  :)

paul_67


Cytat: Gerwazy w Grudzień 30, 2016, 23:38Stara, ale ciągle aktualna prawda mówi, ze twój zestaw gra tak dobrze, jak gra dobrze jego najsłabszy element.
Kurna jak może dobrze grać, coś co ma na pokładzie wkładkę klasy Rega Carbon, przecież ta wkładka to nic innego, jak Audio Techncia 91, w innym opakowaniu, albo jak może coś dobrze grać jak ma na pokładzie Ortofona 5 lub 10 - klasa wkładek za 100-110 złotych, plus minus Audio Technica 95E A przecież mówimy tutaj o gramofonach, z wyżej wymienionymi wkładkami, które kosztują około 2000 złotych, nowe z salonu.
Ta, a wkładka jest niewymienna, przyklejona super klejem i kupujący zostaje z nią do końca życia.Ja też Cię bardzo lubię  :)

paul_67


Cytat: wojtek41 w Grudzień 30, 2016, 23:58Z dobrą wkładka i dobrym ramieniem i przy dobrej kalibracji nie ma się czego bać.
Który z tych trzech warunków jest spełniony w przypadku tego nowego gramofonu Sony?
Gdybym był na starcie to na pewno wziął bym Regę niż Sony.Klasa sprzętu dla początkujących, ale różnice są znaczące.Cenowo też nie dzieli ich kosmos.


Gerwazy

Cytat: paul_67 w Grudzień 31, 2016, 08:44

Cytat: Gerwazy w Grudzień 30, 2016, 23:38Stara, ale ciągle aktualna prawda mówi, ze twój zestaw gra tak dobrze, jak gra dobrze jego najsłabszy element.
Kurna jak może dobrze grać, coś co ma na pokładzie wkładkę klasy Rega Carbon, przecież ta wkładka to nic innego, jak Audio Techncia 91, w innym opakowaniu, albo jak może coś dobrze grać jak ma na pokładzie Ortofona 5 lub 10 - klasa wkładek za 100-110 złotych, plus minus Audio Technica 95E A przecież mówimy tutaj o gramofonach, z wyżej wymienionymi wkładkami, które kosztują około 2000 złotych, nowe z salonu.
Ta, a wkładka jest niewymienna, przyklejona super klejem i kupujący zostaje z nią do końca życia. Ja też Cię bardzo lubię  :)

Przyklejona klejem? Jak żyję to jeszcze takiego przypadku nie spotkałem, widać wszystko jeszcze przede mną :)

Faktem jednak jest, ze sprzedający używane gramofony, w Polsce, na ogół montują wkładką gramofonową, na sztukę byle była, no i standardem jest, że na ogól nie widać, w jakim stanie jest igła, no ale przypadku igły to trzeba od razu założyć, że jest do wymiany i doliczyć koszt zakupu tejże do kosztu zakupu używanego gramofonu   

Podobnie sprawa wygląda w przypadku zakupu gramofonów za 2000 złotych z podstawowymi modelami wkładek gramofonowych za przysłowiową stówkę, tutaj też trzeba doliczyć koszt zakupu innej, stosownej do klasy zakupionego gramofonu wkładki gramofonowej. 
Nic nie sprzedaję

paul_67

Z tym klejem to był żart w przypadku sprzętu, który omawiamy, ale istnieje takie zjawisko.W którym nowym gramofonie w rejonach cenowych 2 tys. montują wkładkę za tysiaka?
Skończmy temat bo to nie ma sensu i zaraz moderacja nam się wtrąci, a nie chce się kłócić w ostatni dzień starego roku, a ta dyskusja niczego nie wnosi, bowiem prawisz prawdy oczywiste, które na pewno każdy zna.

Gerwazy

Nic nie sprzedaję

axolotl

Paul Ty chyba miales pro-jecta 1.3 kiedys, prawda? Mozesz napisac kilka slow o nim, interesuje mnie rowniez pro-ject rpm1 carbon. Jak sadzisz, warto sie nim interesowac? Nie chce gonic kroliczka tylko chcialbym przyzwoity sprzet do odsluchu.

paul_67

#363
Miałem PJ 1.3 (wkladka Ortofon 2M Red) grało to nieźle po ustawieniu na podstawie wykonanej z dwóch sklejonych desek do krojenia z Ikei.Byłem zaskoczony.I nie wierz w te opowiadania,że przesuwa się w czasie włączania  albo,że może spaść gdy trzaśniemy drzwiami :) Z lepszą wkładką nie próbowałem.Problemów z nich żadnych nie miałem.Obroty trzymał idealnie i to bez speed boxa.Tylko wiesz, apetyt rośnie w miarę jedzenia.Można go wyrwać z drugiej ręki ( a sprzęt nie ma przecież trzydzieści lat) poniżej tysiaka.Na start jak najbardziej polecam.

paul_67

Parametry ma dobre.
Sub-chassis    nie
Pokrywa    nie
Ramię    S-type
Gniazda RCA    tak
Record clamp    nie
Stosowana przeciwwaga    waga wkładki 4 - 7 g
Opcjonalna przeciwwaga    -
   -
Prędkości obrotowe    33,33/45,11 r.p.m.
Odchylenie obrotów    ±0,5 %
Kołysanie obrotów    ±0,15 %
Stosunek S/N    -70dB
Nacisk    10 - 35mN
Długość ramienia    8,6 " (218,5mm)
Masa ramienia    8,5g
Overhang    19mm
Waga telerza /średnica    1,6kg/300mm
Rozmiary (otwarta pokrywa)    410 x 460 x 465mm
Rozmiary (zamknięta pokrywa)    160 x 460 x 365mm
Waga z pokrywą    3,2kg
Zasilanie    16V 500mA AC
Pobór mocy    2W

Marbo5

Cytat: axolotl w Grudzień 31, 2016, 09:20Ty chyba miales pro-jecta 1.3 kiedys, prawda? Mozesz napisac kilka slow o nim, interesuje mnie rowniez pro-ject rpm1 carbon. Jak sadzisz, warto sie nim interesowac? Nie chce gonic kroliczka tylko chcialbym przyzwoity sprzet do odsluchu.
Pozwolę się wtrącić ponownie, tym razem czuję się trochę wywołany do tablicy :)
Mam PJ RPM 1 Carbon kupiony 1,5 roku temu z wkładką 2M red. W takiej wersji grałem nim rok czasu i byłem bardzo zadowolony. Muzyka jest bardzo dobra, nie ma problemów z obrotami, ramieniem, o mechanice nie wspomnę. W między czasie przewinęły się 3 pre i ostatecznie zosał Haiku SOL MM. Parę miesięcy wstecz wymieniłem wkładkę na 2M Bronze i znowu diametralna poprawa.
Podsumowując, uważam ten gramofon za świetny start (bez problemów, łatwy w kalaibracji) nie zamykający drogi do poprawy brzmienia. Ja jestem z Pro-Jecta zadowolony i być może kiedyś zmienię na lepszy, jednak uważam, że droga którą wybrałem jest słuszna. Gdybym zaczął od jakiegoś zdezelowanego wraka po kapitalnym remoncie, pewnie bym się już załamał i wrócił do CD, a tak mam pełen wgląd  w to co gramofon potrafi, co jeszcze można polepszyć. Ale nawet nic nie zmieniając z wersji podstawowej słuchając czarnych płyt jest "fun".
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

kawosz

Jako produkt z drugiej ręki pewnie nie będzie zły na start . Jako nowy za 2k to wariactwo . Za 2k można kupić o klasę lepszy gramofon z epoki . Kolega wyraził w jednym z postów zdziwienie że na naszym forum proponujemy takie rozwiązania . Proponujemy ponieważ mamy doświadczenie z takimi sprzętami . Nie jesteśmy sponsorowani przez sklepy i producentów więc możemy sobie na to pozwolić .

axolotl

dzieki za wszystkie opinie. Pj 1 mozna miec duzo taniej niz 2k. Po nowym roku zamawiam ... Zdam relacje jak to gra.

paul_67

Z tym to mnie zaskoczyli.Czyli to nie do końca jest to samo ramię tylko z innego materiału...

paul_67


corey665

Ja mogę polecić z kolei Rega P1. Gra świetnie i kosztuje 1399 zł. Polecam!!!!

paul_67


corey665

Zgadza się chociaż to jest starsze RP1. Główna różnica to silnik, ramię i plinta. Z wywiadu przeprowadzonego w sklepie RP1 generuje trochę większy "hum", oczywiście nie taki żeby to było uciążliwe ale może warto dopłacić te 149 zł i kupić nowego P1. Z kolei RP1 to sprawdzona konstrukcja, uznana, niezawodna itp więc może nie warto przepłacać.

Ja zdecydowałem się na P1 bo w gratisie dostałem przedwzmacniacz pro ject phono box E, który gra o niebo lepiej od wbudowanego w mój wzmacniacz.

Zakupu dokonałem w sklepie Planeta Dźwięku w Warszawie. Dobra ekipa tam pracuje więc można na spokojnie pogadać lub po prostu umówić się na odsłuch  sprzętu który chce się kupić.

Polecam

axolotl

Project mi sie podoba, zonie rowniez ( wiec jeden problem mniej). Poza tym i tak malo nie kosztuje ale to nowy sprzet. Rega jest chwalona ale do mnie jakos nie do konca przemawia.

corey665

Jasne, jedna sprawa tylko. Ten pro ject chyba jest bez pokrywy prawda?

Nie wiem jak u Ciebie z kurzem w mieszkaniu ale ja nie wyobrażam sobie życia bez pokrywy,inaczej bym całe dnie spędzał na odkurzaniu Regi...