Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

axolotl

Kurzu mam bardzo duzo, to jest wada ale jakos to ogarne, na poczatek jakas prowizoryczna pokrywa a pozniej cos bardziej zaawansowanego/ladnego. Cos za cos ....

paul_67

Cytat: corey665 w Grudzień 31, 2016, 11:40Jasne, jedna sprawa tylko. Ten pro ject chyba jest bez pokrywy prawda?
Jest oryginalna do kupienia, ale dość droga.U mnie poszła razem z gramofonem.Zawsze można dorobić.Są firmy, które się tym zajmują.Adresy na forum, trzeba poszukać.

frywolny trucht

Cytat: paul_67 w Grudzień 31, 2016, 09:06zaraz moderacja nam się wtrąci, a nie chce się kłócić w ostatni dzień starego roku

Moderacja dziękuje ;)
Kolega axolotl miał już gramofon, wie czym się je winyla przecież. Nie ma mowy więc o przypadku "na początek". Początek już był. Czyli prosta maszyna z minimum regulacji. Kupowanie RP3 wg mnie jest "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Z RPM jest o tyle lepiej, że można w nim i VTA i azymut ustawić.

Na używki można dostać gwarancję. tutaj jest opisany przypadek tatachabera: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1448.0

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Cytat: axolotl w Grudzień 31, 2016, 11:49Kurzu mam bardzo duzo
Kup sobie pędzelek płaski z koziego włosia.Dobrze się sprawdza.

paul_67

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 31, 2016, 11:57Z RPM jest o tyle lepiej, że można w nim i VTA i azymut ustawić.
Tyż prowda :)

Marbo5

Cytat: corey665 w Grudzień 31, 2016, 11:40Jasne, jedna sprawa tylko. Ten pro ject chyba jest bez pokrywy prawda?
Nie wiem jak u Ciebie z kurzem w mieszkaniu ale ja nie wyobrażam sobie życia bez pokrywy,inaczej bym całe dnie spędzał na odkurzaniu Regi...
Ja dokupiłem pokrywę robioną na wymiar. Kosztowała mnie 240 zł.
Jak gram to zdejmuję pokrywę i odstawiam na bok. Przynajmniej gramofon nie wygląda jak kibel z podniesioną deską :)

PS: Jak się żonie podoba PJ to sprawa przesądzona, moja żona też stwierdziła "jeśli ma być gramofon to niech przynajmniej wygląda"
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

kawosz

Wygląda jak wygląda to rzecz gustu . Dla mnie wygląda adekwatnie do swojej ceny .
Ja swoją deskę opuszczam i nie potrzebne mi akwarium

axolotl

Marbo5 pikny, ze tak powiem. Mozesz napisac w jaki sposob ustawia sie w rpm1 carbon vta?

Marbo5

Cytat: axolotl w Grudzień 31, 2016, 12:37Marbo5 pikny, ze tak powiem. Mozesz napisac w jaki sposob ustawia sie w rpm1 carbon vta?
W tylnej części ramienia jest śrubka (wpuszczona w odlew "robaczek"), popuszczasz ją i wtedy całe ramie może się poruszać góra - dół w tym odlewie. Oczywiście nie da się regulować podczas odtwarzania płyty.
Nie wiem jaki jest zakres regulacji bo nigdy nie przesuwałem więcej niż 3 mm, ale centymetr na pewno można.
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS


tatachabera

Cytat: Marbo5 w Grudzień 31, 2016, 12:28Przynajmniej gramofon nie wygląda jak kibel z podniesioną deską
Kolega chyba na żywo nie widział tych " podniesionych desek " w stylu Luxa kawosza ;) nie jeden za możliwość posiadania gramiaka z tą tzw podniesiona deską oddałby nerkę ;)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

paul_67

Cytat: corey665 w Grudzień 31, 2016, 12:54Takie cudo znalazłem

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6657662897
Pokrywa (na zdjęciu) nie jest dedykowana temu modelowi.Brak z tyłu podcięcia do kabli.

Marbo5

Cytat: tatachabera w Grudzień 31, 2016, 12:55Kolega chyba na żywo nie widział tych " podniesionych desek " w stylu Luxa kawosza  niejeden za możliwość posiadania gramiaka z tą tzw podniesiona deską oddałby nerkę
Ja nie mówię, że to złe gramofony, tylko wizualnie nie jest to w moim guście. A skoro mam wybór to po co się męczyć.
Jest wiele drogich konstrukcji które tez mi się nie podobają. Estetyka zawsze była i będzie kwestią indywidualną. Nie moja wina, że podniesiona pokrywa kojarzy mi się tylko z jednym.
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

kawosz


tatachabera

Cytat: Marbo5 w Grudzień 31, 2016, 13:01Ja nie mówię, że to złe gramofony, tylko wizualnie nie jest to w moim guście. A skoro mam wybór to po co się męczyć.
Jest wiele drogich konstrukcji które tez mi się nie podobają. Estetyka zawsze była i będzie kwestią indywidualną. Nie moja wina, że podniesiona pokrywa kojarzy mi się tylko z jednym.

Bo oceniasz estetykę tego sprzętu przez pryzmat zdolności fotograficznych kolegi Kawosza :) :) :) i trudno nie przyznać Ci w takim przypadku racji  ;) ;) ;)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

kawosz

 ;D Co fakt to fakt Tata :) . To również wina mojego aparatu :) . Choć jak robiłem zdjęcia na sprzedaż Fonciaka to się przyłożyłem  ;)

tatachabera

Cytat: kawosz w Grudzień 31, 2016, 13:14Choć jak robiłem zdjęcia na sprzedaż Fonciaka to się przyłożyłem 

No powiedzmy że się przyłożyłeś ;)
Najważniejsze że się sprzedał :)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

kawosz

A wracając do pokrywy . U mnie się kurzy i ja zawsze słucham z zamkniętą  :) . Może denon lepiej wyszedł  :o

tatachabera

Ja też zawsze słucham z zamkniętą
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Marbo5

Cytat: tatachabera w Grudzień 31, 2016, 13:11Bo oceniasz estetykę tego sprzęt przez pryzmat zdolności fotograficznych kolegi Kawosza    i trudno nie przyznać Ci w takim przypadku racji
Nie prawda, o tym że nie podoba mi się gramofon grający z otwartą pokrywą napisałem zanim kawosz wkleił zdjęcie czy zamieścił film. Ja mówię o wrażeniach na żywo.
Dodatkowo u mnie za gramofonem jest TV. Musiałbym pokrywę oprzeć o ekran.
Wszystko rozpatruję według swoich potrzeb, bo to sprzęt dla mnie i mi ma sprawiać przyjemność. A ponieważ sprzęt audio stoi w salonie (niestety nie mam osobnego pomieszczenia do odsłuchów) w którym toczy się normalne życie rodzinne musi też pasować do całości zarówno wizualnie jak i funkcjonalnie.
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

tatachabera

Cytat: Marbo5 w Grudzień 31, 2016, 13:18A ponieważ sprzęt audio stoi w salonie (niestety nie mam osobnego pomieszczenia do odsłuchów) w którym toczy się normalne życie rodzinne musi też pasować do całości zarówno wizualnie jak i funkcjonalnie.

Witamy w klubie :)

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

axolotl

Cytat: Marbo5 w Grudzień 31, 2016, 13:18
Cytat: tatachabera w Grudzień 31, 2016, 13:11Bo oceniasz estetykę tego sprzęt przez pryzmat zdolności fotograficznych kolegi Kawosza    i trudno nie przyznać Ci w takim przypadku racji
Nie prawda, o tym że nie podoba mi się gramofon grający z otwartą pokrywą napisałem zanim kawosz wkleił zdjęcie czy zamieścił film. Ja mówię o wrażeniach na żywo.
Dodatkowo u mnie za gramofonem jest TV. Musiałbym pokrywę oprzeć o ekran.
Wszystko rozpatruję według swoich potrzeb, bo to sprzęt dla mnie i mi ma sprawiać przyjemność. A ponieważ sprzęt audio stoi w salonie (niestety nie mam osobnego pomieszczenia do odsłuchów) w którym toczy się normalne życie rodzinne musi też pasować do całości zarówno wizualnie jak i funkcjonalnie.

Bede mial dokladnie tak samo. Idantycznie. Sprzet pod tv i dzieciak zapewne bedzie lapki pchal  ;)))
Co mi tam , niech sie uczy analoga od malego ;)))

kawosz

Tata wpraszam się w lato na odsłuchy  :P . Żona mi jęczy od dwóch lat o bałtyku . Może połączę przyjemne z pożytecznym bo ja mało plażowy jestem  :)

tatachabera

Cytat: kawosz w Grudzień 31, 2016, 13:35Tata wpraszam się w lato na odsłuchy   . Żona mi jęczy od dwóch lat o bałtyku . Może połączę przyjemne z pożytecznym bo ja mało plażowy jestem 

Czuj się zaproszony :)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Marbo5

Nie mam zdjęcia całego salonu, ale ta fotka oddaje część tak zwane serce :)
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS