Autor Wątek: Jaki gramofon ?  (Przeczytany 161311 razy)

Offline axolotl

• maniak
Odp: Jaki gramofon ?
« Odpowiedź #500 dnia: Styczeń 06, 2017, 10:23 »
A wiec wzialem sie i powalczylem troche z brumieniem z glosnikow.
Nie ma znaczcenia czy podpinam gnd czy nie. Brumi tak samo , ale zauwazylem, ze brumienie wzrasta jak dotykam ramienia, tak to chyba nie powinno byc.Prosilbym o rade.

Offline merlin1973

• maniak
« Odpowiedź #501 dnia: Styczeń 06, 2017, 10:26 »
Obroty ustabilizowane, nowa wkłada AT95E, Numark C3 jako preamp.... i jest fajnie
Pokaż jak to Twoje  cudo teraz wygląda :):):)
Pozdrawiam S.CH.

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #502 dnia: Styczeń 06, 2017, 10:28 »
Prawidłowo Ci działa zacisk uziemiający? Miałem podobny przypadek i dopiero po rozebraniu wzmacniacza i przykręceniu nakrętki od wewnątrz zaczął spełniać swoje zadnie w 100 procentach, a tak bywało,że czasami zbierał jakieś śmieci.Teraz jest cisza jak makiem zasiał.
Muzyka ponad polityką!

Offline Marbo5

• maniak
  • **
« Odpowiedź #503 dnia: Styczeń 06, 2017, 10:32 »
ale zauwazylem, ze brumienie wzrasta jak dotykam ramienia, tak to chyba nie powinno byc.Prosilbym o rade.
Sprawdz czy pre lub wzmacniacz (zależy do czego masz podłączone uziemienie gramofonu) ma dobre uziemienie, czy  nie jest podłączone przez jakiś uszkodzony przedłużacz. Sprawdz czy wzdłuż przewodu uziemiającego nie idzie przewód zasilania silnika, nie powinny iść razem chyba że zasilanie silnika jest ekranowane.
Można też sprawdzić czy brumienie nie zniknie po wyłączeniu innych zasilaczy impulsowych (laptop, telewizor, monitor, dekoder polsatu itp.)
Ewentualnie spróbuj zrobić grubszy przewód uziemiający gramofon, ja mam linkę 2,5mm2
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; LAR IA 120H; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

Offline merlin1973

• maniak
« Odpowiedź #504 dnia: Styczeń 06, 2017, 10:33 »
Właśnie słucham Carmen Bizet;a... ale to brzmi! Herbert von Karajan i Wiener Philharmoniker.... Leontyne Price, Franco Corelli, Robert Merill, Mirella Freni.. wszystko w oryginale po francusku! rok 1971... biały kruk. jest moc winylu
mogę jedynie pozazdrościć, pewnie zacnie brzmi?  :):):)
czego słuchasz jeszcze?
Pozdrawiam S.CH.

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #505 dnia: Styczeń 06, 2017, 10:34 »
Już wcześniej pisałem o tym, aby sprawdzić ułożenie przewodów...
Muzyka ponad polityką!

Offline axolotl

• maniak
« Odpowiedź #506 dnia: Styczeń 06, 2017, 10:52 »
A wiec tak. Podpialem same kable rca do phono w amplitunerze i sobie brumi.
Zrobilem sobie test jeszcze na wzmacniaczu z wejsciem phono i tez brumi. Wystarcze ze wepne same kable rca do wzmacniacza\amplitunera w wejsice phono i jest brrrrr.
Cos mi sie zdaje , ze to bedzie wina mojej sieci ..... staaaare budownictwo jeszcze na bezpiecznikach.

Offline Gerwazy

• Jestem na nie :)
« Odpowiedź #507 dnia: Styczeń 06, 2017, 11:14 »
A wiec wzialem sie i powalczylem troche z brumieniem z glosnikow.
Nie ma znaczcenia czy podpinam gnd czy nie. Brumi tak samo , ale zauwazylem, ze brumienie wzrasta jak dotykam ramienia, tak to chyba nie powinno byc.Prosilbym o rade.

Typowe, w zasadzie standard, brumii, syczy, pyka,cyka,charczy, szumi, bywa że każda przypadłość z osobna, albo wszystkie razem, lub też objawiają na przemiennie, lub okazjonalnie.
Do tego mechanika, albo kompletnie rozregulowana, albo zaśniedziała, zatarta, zwichrowana.
O elektronice to nawet nie wspominam.
Dlaczego? Dlatego ze to są stare, często 30-40 letnie egzemplarze, do naprawy, regulacji itp Która jest czasochłonna, pracochłonna, wymaga to wiedzy, sprawdzania, testowania.
Jeśli nie masz stosownej wiedzy, lub jakiegoś pojęcia ogólnego, choćby podstawowej umiejętności posługiwania się lutownicą, to nigdy nie kupuj tego rodzaju sprzętu, bo będę tylko, łzy, rozczarowanie, itp

Nie liczyłem, ale kupiłem ostatnimi czasy kilkanaście egzemplarzy gramofonów, wszystkie w stanie dobrym lub bardzo dobrym, bez wad ukrytych, i tym podobne zapewnienia sprzedających. Żaden egzemplarz nie był bez wad. ŻADEN!
Niektóre od razu odesłałem, inne, z uwagi na brak porozumienia z sprzedającym, który upierał się, ze gramofon jest sprawny, a że brumii, to normalne, bo egzemplarz stary i ma prawo do "lekkich niedoskonałości", ale przecież działa, zmuszony byłem sprzedać, na części sprzedać, aby nie narażać siebie i innych na problemy których doświadczyłem.

Co do serwisów, i innych magików świadczących tego rodzaju usługi.
W skrócie, kabel przylutują, potrafią prysnąć PR na styki, ba, nawet kable w ramieniu wymienią, czasem, ale w większości przypadków to ich wiedza jest taka, jak.... obecnie moja, która jest blada. Że nie wspomnę, iż naprawią jedno, a przy okazji popsują drugie. Albo, gdy dany element wymaga zdemontowania większej ilości elementów, by go wylutować, wlutować nowy , nie daj boże jak ma np 8 albo więcej nóżek, to albo nie da się, albo cena usługi przekracza wartość gramofonu.

Podsumowując, jeśli sam nie potrafisz naprawić, to nie kupuj tego rodzaju sprzętu.

ps: Kurna, nowa płyta winylowa