Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

GB

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 19, 2017, 22:32
Zignoruj i przeskocz, bądź ponad to  ;D


Ponad co?

PS.
Chyba wezmę tego Grundiga, zobaczę później co się będzie działo.

Jak to zagra z takim zestawem:

Peachtree 65SE
Kolumny B&W CM8
Przedwzmacniacz IFI Audio iPhono.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

wojtek41

Pioneer moim zdaniem jest znacznie lepszy. Ten Grundig to jest...badziew. Ale to Twoja kasa i Twój wybór.

GB

#727
Cytat: wojtek41 w Styczeń 19, 2017, 23:22
Pioneer moim zdaniem jest znacznie lepszy. Ten Grundig to jest...badziew. Ale to Twoja kasa i Twój wybór.
Dlaczego tak sądzisz?

Pionieer to coś takiego jak Audio Technika - próba kopii Techniksa.

Poza tym pozbawiona auto.

Pozdrawiam
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

vasa

Cytat: GB w Styczeń 19, 2017, 23:14Jak to zagra z takim zestawem:

Peachtree 65SE
Kolumny B&W CM8
Przedwzmacniacz IFI Audio iPhono.
Sam jestem ciekaw jak to zagra.
Ale obawiam się że gorzej niż CD i pliki :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Cytat: GB w Styczeń 19, 2017, 23:45Pionieer to coś takiego jak Audio Technika - próba kopii Techniksa.
Pionek to jednak chyba napęd DD . To są klony Technicsa 1200 :)

GB

AT to też DD.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Cytat: vasa w Styczeń 20, 2017, 00:03
Cytat: GB w Styczeń 19, 2017, 23:14Jak to zagra z takim zestawem:

Peachtree 65SE
Kolumny B&W CM8
Przedwzmacniacz IFI Audio iPhono.
Sam jestem ciekaw jak to zagra.
Ale obawiam się że gorzej niż CD i pliki :(
Na moje ucho lepiej niż nw - przy czym przy na wyższym grało z Thorens i Audiotechnica (ja zbytniej różnicy między gramofonami nie słyszałem) a drugi zestaw z CD, bo nie można było znaleźć paska do gramofonu.

Exposure 2010S2 Amp
Audiovector QR3

Pozdrawiam
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Jamówię

Wydaje mi suę GB,że szukasz tu potwierdzenia swoich założeń a w takim wypadku dobre rady,jakkolwiek nie byłyby dobre,są zbedne. Kup to na co masz ochotę i bądź szczęsliwy :)

kawosz

A szczęście to ważna sprawa :D


Piterski

Cytat: GB w Styczeń 20, 2017, 06:14Na moje ucho lepiej niż nw - przy czym przy na wyższym grało z Thorens i Audiotechnica (ja zbytniej różnicy między gramofonami nie słyszałem) a drugi zestaw z CD, bo nie można było znaleźć paska do gramofonu.

Jeśli Cię wciągnie i zarazi wirus audiofilizmu to po jakimś czasie docenisz padające to rady.
Na tym etapie, moim zdaniem, kup to co Ci się podoba tak byś był zadowolony z posiadanego sprzętu.
Jakiekolwiek późniejsze zmiany i tak będą postępem do przodu.
Może wogóle nie wpadniesz w ten niebezpieczny wir i będziesz słuchał tego co masz i się tym cieszył, a na nas patrzył jak na wariatów.
Podobnie jak mój Wuj, który na przyzwoity sprzęt Denona i kolumny Monitor Audio, które ustawia w kątach zamiast przesunąć o 60 cm do przodu i do środka. Ja tak to u niego zrobiłem  i uzyskuje się inny dźwięk inną scenę, ale on twierdzi że różnicy nie słychać. A może tylko nie chce usłyszeć ::)
W każdym bądź razie życzę zadowolenia z dokonanych wyborów :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GB

Dziękuję za cenne wypowiedzi i informacje.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Nasze opinie, jakkolwiek byś ich nie odbierał, są życzliwe. 
Może tak już jest, że każdy lub prawie każdy audiofil musi przejść swego rodzaju inicjacje.
Ja wiele lat temu byłem w tym samym miejscu co Ty teraz, tylko wtedy nie wiedziałem że są fora, a forum audiolukarnet dopiero się rozwijało.
Poszedłem w sprzęt nowy, wykosztowałem się i perspektywa dużej straty na odsprzedaży zablokowała u mnie zmiany na wiele lat.
Mój kolega był mądrzejszy zaczął od używanego Cambridge Audio i się przez ten czas osłuchiwał i gonił króliczka.
Od kilku lat czerpię pełnymi garściami z porad i szukam własnej drogi ale jest mi łatwiej.
Tobie tez życzę udanych wyborów i jak wspomniałem zadowolenia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

axolotl

Nawet nie sądziłem, ze podstawa jest taka ważna.

gratefullde

Cytat: axolotl w Styczeń 21, 2017, 12:54
Nawet nie sądziłem, ze podstawa jest taka ważna.

Ano. A w tym przypadku szczególnie. Co na plus się zmieniło?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Mniej się czeba schylać?  ;D

gratefullde

Mnie się wydaje, że takim wagowo ujemnym gramofonom, to dobrze robi solidna podstawa.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

axolotl

Brak wibracji silniczka przenoszonych na stolik, co dziwne bas sie uspokoil bo przedtem troche dudnilo ( ale nie wiem czy w tym pomogla podstawa)W kazdym razie co chcielam to uzyskalem, szkoda tylko ze to nie granit, ale w moim miescie dostac taka kostke = wydac 140 zl, wiec odpuscilem i kupilem takie cudo za cale 13 zl ;))
Teraz jeszcze Schiit Mani ( jesli w ogole uda sie go dostac ) i bedzie pan zadowolony.
Juz jest dobrze a jak bedzie jeszcze lepiej to juz poezja....

Mam jeszcze taki maly pomysl aby dociazyc talerz ale nie wiem czy na razie warto sie w  to bawic .... jest jeszcze 23 miesiace gwarancji.

frywolny trucht

Wcześniejszy model można było apgrejdować do talerza akrylowego. Jeśli nie nabroili powinno pasować i do tego. Dopytaj. Skąd ci przyszedł do głowy ten Shiit? Alboinaczej. Jak na niego trafiłeś i dlaczego ma być fajnie?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

axolotl

Nie wiem, czy bedzie idealnie, ale jest ogolnie chwalony a nie kosztuje majatku.
Ktorys z forumowiczow mi podsunal ten jak pytalem o Emotive.
Najgorsze, ze nie ma go gdzie kupic. Licze , ze wznowia produkcje i pojawi sie na aukcjach.

rudy-102

Cytat: axolotl w Styczeń 21, 2017, 14:28co dziwne bas sie uspokoil bo przedtem troche dudnilo ( ale nie wiem czy w tym pomogla podstawa)
Masz nową wkładkę. Pewnie po prostu się wgrała. Jeśli poprawa nastąpiła po 20-stu do 50-ciu godzinach grania to mogło być to.

christo

Cytat: axolotl w Styczeń 21, 2017, 15:16
Nie wiem, czy bedzie idealnie, ale jest ogolnie chwalony a nie kosztuje majatku.
Ktorys z forumowiczow mi podsunal ten jak pytalem o Emotive.
Najgorsze, ze nie ma go gdzie kupic. Licze , ze wznowia produkcje i pojawi sie na aukcjach.

Na hifi.pl pojawił się pro-ject DS. To nie jest zły przedwzmacniacz. Na pewno nie gorszy od tego schit'a :) Ponegocjuj - może sprzedawca zejdzie trochę z ceny. A na Allegru jest do kupienia Bugle 2 za 500. To popularna konstrukcja. Swego czasu CS Blue (klon Bugle'a) był bardzo poszukiwany. Nowy kosztuje $189.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Jamówię

Szukaj Nudy MM,tylko poskładanej. Tej konstrukcji nie podskoczy żaden commercial.

axolotl

Dzieki za typy, wiem , ze nuda to jest sprzet z najwyzszej polki ale nie chce diy ( troche sie zrazilem do diy po klonie Lehmana). Pro-ject ciekawa propozycja, bugle 2 rowniez ...

amati74

Cytat: axolotl w Styczeń 21, 2017, 19:53
Dzieki za typy, wiem , ze nuda to jest sprzet z najwyzszej polki ale nie chce diy ( troche sie zrazilem do diy po klonie Lehmana). Pro-ject ciekawa propozycja, bugle 2 rowniez ...
A co to było ten klon Lehmana? Coś bliżej gdzie był problem i jaki powód niechęci?

amati74


axolotl

Nie chce zasmiecac watku za bardzo wiec tylko male  wyjasnienie. Klon Lehmanna to inaczej Lovely Cube, wzmacniacz sluchawkowy. Koles ktory mi go robil na zamowienie wsadzil buczacy transformator a o kondensatorach nie wspomne .... Rozumiem, ze wiekszosc konstruktorow chce zarobic ale takie jawne oszustwa az pala w oczy ....