Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

GB

Takie pytanie a co koledzy mogą powiedzieć o nowym Technics SL1200G?

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kawosz

A miał już ktoś okazję z bliska zobaczyć najnowszego 1200 ? . Ja nic nie mogę powiedzieć . Miałem od nowości 1210 mk2 i do tej pory żałuje że sprzedałem . Jeżeli nowy jest wykonany tak starannie jek wcześniejsze to jest to bardzo dobry gramofon . Jego jedyną wadą jest brak możliwości założenie długiego ramienia . Dziwie się że firma nie zrobiła wersji samego napędu tak jak to było przed erą 1200 .

GB

A po co jest drugie ramię? Sorry jestem początkujący.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

octagon

Cytat: christo w Styczeń 22, 2017, 09:45Albo skontaktuj się z panem Jasińskim (http://www.phoenix-audio.pl/) i spytaj ile kosztuje nowy. Nie tak dawno było to 1200 zł ale być może coś się zmieniło. Szczerze mówiąc sam mam na ten przedwzmacniacz ochotę. Muszę tylko uzbroić się w trafa.

A to nie ten sam Pan, który napisał w tym wątku:

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1757.msg133393#msg133393

kawosz

Cytat: GB w Styczeń 29, 2017, 15:45A po co jest drugie ramię?
A kto pisał o drugim ramieniu ?

GB

Cytat: kawosz w Styczeń 29, 2017, 16:15
Cytat: GB w Styczeń 29, 2017, 15:45A po co jest drugie ramię?
A kto pisał o drugim ramieniu ?
Ty o możliwości jego założenia.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Dwa ramiona umożliwiają instalacje dwóch różnych wkładek takich, które np ze względu na podatność i masę nie mogły by pracować na tym samym ramieniu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

Cytat: GB w Styczeń 29, 2017, 17:57Ty o możliwości jego założenia
A gdzie tu widzisz literkę ,, r ,, ? założenie długiego ramienia

kawosz

Cytat: Piterski w Styczeń 29, 2017, 17:59Dwa ramiona umożliwiają instalacje dwóch różnych wkładek takich
Tak dają tylko co to ma wspólnego z moim postem ;D w którym pisałem i długim a nie drugim ;D
ps . Oj Panowie pić to trzeba umić jak mówił klasyk :P

Piterski

Cytat: kawosz w Styczeń 29, 2017, 18:06
Cytat: Piterski w Styczeń 29, 2017, 17:59Dwa ramiona umożliwiają instalacje dwóch różnych wkładek takich
Tak dają tylko co to ma wspólnego z moim postem ;D w którym pisałem i długim a nie drugim ;D
Ja się odniosłem tylko dopytania GB o drugie ramie, w żadnym razie nie o pomyłkę słowną.

PS. Darek coś w wojowniczym jesteś dziś nastroju ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

Cytat: Piterski w Styczeń 29, 2017, 18:09PS. Darek coś w wojowniczym jesteś dziś nastroju

Może trochę . Ale skoro zauważyłeś to znaczy że przesadziłem :(
Sorki jak kogoś uraziłem . Mogłem w sumie sprostować od razu a nie ciągnąc spam .
Wiadomości: 2666

Piterski

Cytat: kawosz w Styczeń 29, 2017, 18:12Może trochę . Ale skoro zauważyłeś to z
Czasem tak wychodzi Darek, grunt to się w porę zreflektować ;).
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GB

No tak teraz widzę. To dopytam - co by ono dało? W starszych wersjach było to możliwe?

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Cytat: GB w Styczeń 30, 2017, 06:57No tak teraz widzę. To dopytam - co by ono dało?
Masz na myśli dłuższe ramie?
Dłuższe ramie to mniejszy błąd kątowy prowadzenia wkładki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GB

Dziękuję za info.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Jak myślicie czy ceny na nowego SL1200 spadną w miarę zapełnienia się rynku oraz większej podaży tych urządzeń?

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Gerwazy

Spadną, ale i tak cena będzie absurdalnie wysoka
Nic nie sprzedaję

pan-troglodytes

Nie tak dawno nowy SL-1200mk2 kosztował 2 tysiące złotych. Potem 3. Potem przestano go produkować a różnej maści cwaniaczki próbują opchnąć resztki magazynowe za 15 tysięcy. To oczywiście woda na młyn innych handlarzy, którzy często mocno przechodzone egzemplarze (pamiętajcie, że to ulubiony gramofon DJ-ów) sprzedają w cenach 4 - 6 tysięcy. Moim zdaniem ten gramofon, w idealnym stanie jest wart te 2 - 3 tysiące. Więcej nie. Ramię Technicsa ma swoje oczywiste ograniczenia. Pomimo precyzji wykonania i łatwości obsługi nie jest to ramię wybitne. Jest średnie, mniej więcej tak średnie jak ramiona Pro-Jecta typu 9cc.

GB

No tak, ale różnica pomiędzy 3.000 a 15.000 za ten sprzęt jest spora. Wydaje mi się że ceny na poziomie 5.000 w bliskiej przyszłości nie są realne.

Technics twierdzi, że do uruchomienia projektu budowy tego gramofonu musiał zainwestować w nowe maszyny, gdyż stare nie nadawały się już do niczego (poza formą na pokrywę, która jest taka sama). Dodatkowo gramofon mocno zmodernizowano a to jak wiadomo koszta rozwoju.

Teraz, popytu na te sprzęty nie wskrzesi się do poziomu, kiedy gramofon przeżywał swoją świetność, a to oznacza że w.w amortyzacja i development będzie rozliczony mniejszą ilość sprzedaży, co z kolei nie przełoży się na niższe w.w koszta a tym samym ceny.

Pozdrawiam
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

christo

Cytat: octagon w Styczeń 29, 2017, 15:52
Cytat: christo w Styczeń 22, 2017, 09:45Albo skontaktuj się z panem Jasińskim (http://www.phoenix-audio.pl/) i spytaj ile kosztuje nowy. Nie tak dawno było to 1200 zł ale być może coś się zmieniło. Szczerze mówiąc sam mam na ten przedwzmacniacz ochotę. Muszę tylko uzbroić się w trafa.

A to nie ten sam Pan, który napisał w tym wątku:

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1757.msg133393#msg133393
Kurczę, przez chwilę myślałem że to ten! Ale nie! Phoenix-audio jest z Łodzi a ten pan z Białegostoku. Nawet logo podobne... Troszkę to brzydko pachnie.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

WOY

Cytat: GB w Styczeń 30, 2017, 12:37
Technics twierdzi, że do uruchomienia projektu budowy tego gramofonu musiał zainwestować w nowe maszyny, gdyż stare nie nadawały się już do niczego (poza formą na pokrywę, która jest taka sama). Dodatkowo gramofon mocno zmodernizowano a to jak wiadomo koszta rozwoju.
Trchnics tak jak i inni producenci sprzętu, na który panuje moda, dorobił do ceny uroczą ideologię. Śmiechu warte takie tłumaczenie.

moon

jak sie ma taki garrard sp25 (mkII) do duala 1228/1229? w cenie niby podobne, wyglad tez;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

cafedelmar

Dzień dobry, to znowu ja :) wybaczcie, że zamęczam, mam kolejne pytanie. Proszę tylko nie odwódźcie mnie od pomysłu, tylko napiszcie, który lepszy: PIONEER PLX-500 czy ONKYO CP-1050? Słaniam się ku PIONEER'owi. Do tego ONKYO TX-NR656 albo PIONEER VSX-1131-K tu jakos do mnie przemawia ONKYO...
Kolumny mam OUADRAL.
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

rudy-102

Cytat: cafedelmar w Luty 07, 2017, 12:46który lepszy  PIONEER PLX-500 czy ONKYO CP-1050?
Ten który Ci się bardzie podoba.

vasa

Cytat: cafedelmar w Luty 07, 2017, 12:46Dzień dobry, to znowu ja  wybaczcie, że zamęczam,
Na tak postawione pytanie nie ma dobrej odpowiedzi z mojego (a pewnie i z naszego, jako forumowiczów) punktu widzenia.
Wybierasz z oferty rynkowej elementy na które prawie nikt z nas by nie spojrzał.
Nie będę Cię odwodził od pomysłu. Moja odpowiedź brzmi - jeden pies :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.