Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

cafedelmar

Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

merlin1973

Cytat: vasa w Luty 07, 2017, 13:44na które prawie nikt z nas by nie spojrzał

O przepraszam, ja spojrzałem i ... vasa masz rację jedna собака :)
Pozdrawiam S.CH.

rudy-102

Cytat: cafedelmar w Luty 07, 2017, 13:46
dziękuję.
To co napisałem nie ma w sobie cienia złośliwości. Po prostu te gramofony są technicznie prawie identyczne. Jeden wygląda bardziej didżejsko, a drugi bardziej normalnie. Wybierz to co Ci się podoba. Nie sądzę żeby znacząco się różniły jakością odtwarzanego dźwięku.

kawosz

Bierz gramofon pionka . Jest taki na forum i nie ma na niego skarg . Kolega który go kupił jest zadowolony . Nie wiem tylko po co ampli ? Kup sobie też wzmacniacz pionka do kompletu jak już na być nowy A-50 lub A-70 i gra muzyka ;)

cafedelmar

Jeszcze raz dziękuję, o złośliwość nie podejrzewam nikogo. Macie Panowie ogromną wiedzę. Zatem wybieram Pioneera. Pozostała mi kwestia wyboru wzmacniacza tudzież amplitunera.
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

cafedelmar

Cytat: kawosz w Luty 07, 2017, 14:00
Bierz gramofon pionka . Jest taki na forum i nie ma na niego skarg . Kolega który go kupił jest zadowolony . Nie wiem tylko po co ampli ? Kup sobie też wzmacniacz pionka do kompletu jak już na być nowy A-50 lub A-70 i gra muzyka ;)
Dzięki. Amplituner, który biorę pod uwagę ma wejście phono. Poza tym wydaje mi się praktyczniejszy, czy dźwięk z ampli różni się od tego ze wzmacniacza?

Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

elem

Cytat: kawosz w Luty 07, 2017, 14:00Kup sobie też wzmacniacz pionka do kompletu jak już na być nowy A-50 lub A-70 i gra muzyka

Tylko nie te impulsówki :)  Lepiej kupić A-30, klasyczna końcówka w klasie AB

http://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/981-pioneer-a-30
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kawosz

Cytat: cafedelmar w Luty 07, 2017, 14:05Pozostała mi kwestia wyboru wzmacniacza tudzież amplitunera.
Jak chcesz wykorzystać w pełni kolumny i gramofon to kup wzmacniacz . Nie musi być to pioneer choć miał byś komplet . Dobrze by było gdybyś nie kupował bez odsłuchu . Wydasz sporo kasy . W każdym branżowym sklepie dadzą Ci posłuchać

kawosz

Cytat: elem w Luty 07, 2017, 14:10Tylko nie te impulsówki  
Tomasz dlaczego ? . Ale A-30 to fajna opcja

elem

#809
Tania klasa D to nie jest dobry kierunek. A poza tym jest sporo droższa od A-30.

http://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/2414-pioneer-a-50

Dla siebie kupiłbym najtańszy A 10 a zaoszczędzone pieniądze wydałbym na lepsza wkładkę albo pierwszą ratę na lepsze, zewnętrzne pre. Albo na płyty :)

http://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/2384-pioneer-a-10
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

cafedelmar

Cytat: elem w Luty 07, 2017, 14:24
Tania klasa D to nie jest dobry kierunek. A poza tym jest sporo droższa od A-30.
mógłbyś przybliżyć, czyli wyjaśnić laikowi o co Ci chodzi? co jest tanią klasa D? A-30 czy ampli, o którym pisałem? z góry dziękuję.
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

elem

A-10, A-20, A-30  to wzmacniacze z klasycznymi końcówkami mocy pracującymi w klasie AB. A-50, A-70 to cyfrowe wzmacniacze w klasie D. W linkach masz opisy.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

cafedelmar

dzięki, choc trochę się gubię :) nadal nie wiem, czy a10 tudzież a30 będzie lepiej brzmiał od VSX-1131? co do inwestycji we wkładkę, jest przewidziana na poziomie ok. 300zł.
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

GB

Moim zdaniem posłuchaj i wybierz, to co wg. ciebie brzmi lepiej.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

elem

Bedziesz robił kino domowe? Jeśli tak, to kup amplituner KD.  Jeśli nie, to po co ci taki kloc?

Może juz lepiej amplituner stereo?

http://audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/2560-pioneer-sx-n30
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

cafedelmar

kino domowe mam, chcę powymieniać, bo odkurzyłem stary GS464 i ze dwieście płyt, miłość wróciła :) wiem, że próbuję połączyć ogień z wodą, wybaczcie :) trochę mi żal rezygnować z kina, a miejsca na dwa komplety nie mam.
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

elem

No jak tak, to spoko :)  Na dobre stereo przyjdzie czas.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

merlin1973

Jeśli chodzi o amplituner stereo ,godny polecenia jest---Nakamichi RE-10 Stereo Receiver; 100w x 2
tylko dziś go trudno dostać. :(
Pozdrawiam S.CH.

axolotl

Witam ponownie.

Powoli kompletuje swoj zestaw.
Dzisiaj podlaczylem Infere Mini.

Plusy:

- szeroka scena i to bardzo
- bardzo dobra separacja instrumentow
- swietny bas, punktowy ale nie dudniacy

Ogolnie bardzo dobre pre, chociaz musze sie jeszcze osluchac.

A teraz minusy:

- cena, tyle to pre nie jest warte (wedlug mnie)
- brak wlacznika zasilania trzeba sie ratowac gniazdkiem na pilot ( juz zamowione bedzie dzisiaj)
- ktory konstruktor w dzisiejszych czasach daje plastikowa nakretke do gniazda uziemienia? porazka

Dzisiaj jeszcze dojdzie docisk. Teraz tylko zakup plyt.

Szkoda, wielka szkoda bo mial byc schiit mani, bardzo chwalony ale z  dostepnoscia problem....

Pozdrawiam.

rudy-102


axolotl

To tylko wzialem w innej obudowie, z drewna.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

Cytat: axolotl w Luty 08, 2017, 10:46
Witam ponownie.

Powoli kompletuje swoj zestaw.
Dzisiaj podlaczylem Infere Mini.

Plusy:

- szeroka scena i to bardzo
- bardzo dobra separacja instrumentow
- swietny bas, punktowy ale nie dudniacy

Ogolnie bardzo dobre pre, chociaz musze sie jeszcze osluchac.

A teraz minusy:

- cena, tyle to pre nie jest warte (wedlug mnie)
- brak wlacznika zasilania trzeba sie ratowac gniazdkiem na pilot ( juz zamowione bedzie dzisiaj)
- ktory konstruktor w dzisiejszych czasach daje plastikowa nakretke do gniazda uziemienia? porazka

Dzisiaj jeszcze dojdzie docisk. Teraz tylko zakup plyt.

Szkoda, wielka szkoda bo mial byc schiit mani, bardzo chwalony ale z  dostepnoscia problem....

Pozdrawiam.
Zazdroszczę wam że potraficie ogarnąć umysłem że jakiś wzmak gra z dużą scena w szerz i w głąb że jest separacja itd, ja odbieram muzykę jako całość i jakoś nie potrafię się skupić na tym gdzie i jak co gra, bardziej czuje czy w utworze jest fajny rytm harmonia i to coś co pozwala mi zwizualizowanie sobie w głowie jakiejś konkretnej myśli, wiem że to co pisze może być jakieś nie zrozumiałe, ale nie wiem jak  określić to w jaki sposób odbieram muzykę.

kawosz

amati74 to nie trzeba sobie wyobrażać  ;D Zamykasz oczy i słuchasz  :P .

amati74

Cytat: kawosz w Luty 08, 2017, 18:59
amati74 to nie trzeba sobie wyobrażać  ;D Zamykasz oczy i słuchasz  [emoji14] .
Staram się alrroznie to bywa