Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Zrób zdjęcie tego orginalnego headshella i wstaw . Zmiana na na ten co pokazałeś nie ma sensu . Mógł byś się pokusić o jakiegoś ortofona za 100 zł bo tam jest lepsze okablowanie . Tylko czy to ma sens skoro on też nie ma azymutu .
Chyba że tak jak pisałeś potrzebujesz lekki !!!. Bo z lekkiego zrobić cięższy to też nie problem :)

GB

Cytat: kawosz w Luty 10, 2017, 22:50
Cytat: GB w Luty 10, 2017, 22:46A taki headshell jak w.w? Piszą że pasuje do Unitry.
Pewnie pasuje . Tylko co chcesz osiągnąć zakładając ten headshell ? . Oryginalny jest za lekki ? za ciężki ? . Jeżeli oryginał masz sprawny to nie ma sensu .
Oryginalny nie ma regulacji wkładki patrząc z góry lewo prawo.

Ale koledzy widzę dodają do regulacji kolejny stopień nieważkości proponując w.w headshelle. Tak jak jeden z kolegów zauważył, tego headshella kupił bym patrząc perspektywiczne.

To dopytam jeszcze:

1. Co daje regulacja w azymucie - i jak ją prawidłowo wykonać?

2. Jakie maty dokupić do w.w?

3. I jakie kable do headshella?

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

#902
Cytat: kawosz w Luty 10, 2017, 23:02
Zrób zdjęcie tego orginalnego headshella i wstaw ...

Chyba że tak jak pisałeś potrzebujesz lekki ...

Nie mogę foty wstawić bo gramofon został u speca na wymianę okablowania.

Ja jeszcze nie wiem jakiego head'a potrzebuje.


PS

Podczas odsłuchu udało mi się usłyszeć różnice w interconnect'cie do preampa. Tj. moje za 80 PLN grały lepiej niż te za 600 - sklepowe. Ale marek takowych nie pamiętam.

Pozdrawiam
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kawosz

Regulacja azymutu daje poprawę dźwięków . Zwłaszcza przy wkładkach z ostrym szlifem . Np taka AT 440 mlb po dokładnej kalibracji to klasa lepiej . O matach nic nie wiem zawsze grałem na firmowych . Co do kabli to ważne z czego są zrobione końcówki . Kup firmowe za rozsądne pieniądze .
Pamiętać trzeba że regulowane headshelle są ciężkie .

rudy-102

#904
Cytat: GB w Luty 10, 2017, 23:03Co daje regulacja w azymucie - i jak ją prawidłowo wykonać?
Chodzi o to, że igła powinna być ustawiona prostopadle do płaszczyzny płyty. Inaczej będziesz miał zniekształcenia odtwarzanego dźwięku. Wygląda to mniej więcej tak:



Przykładowo źle ustawione wkłądka wygląda tak:



Oczywiście prawie nigdy nie wygląda to tak źle jak wyżej.
Do ustawienia azymutu możesz użyć albo podziałki tego typu


stawiając to przed czołem headshella i patrząc, czy linie poziome są równoległe do powierzchni górnej heashella.



Możesz też użyć np. kawałka drewna lub specjalnej belki jak tu:



Śrubką w headshellu, której wcześniej wspomniałem możesz ustawić poprawny kąt.



Tak to wygląda w wielkim skrócie.

GB

Super dziękuję za info. To tylko teraz muszę upewnić się że "nagooka" będzie współpracować z bernardem.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

rudy-102

Jeśli gniazdo nie jest popsute to nie powinno być problemu.
Tylko jedna uwaga. Ten headshell jest cięższy od oryginalnego i ciężarek przeciwwagi będziesz musiał przesunąć mocno do tyłu. Mam nadzieję, że masz wagę.

Gerwazy

Cytat: GB w Luty 10, 2017, 23:36
Super dziękuję za info. To tylko teraz muszę upewnić się że "nagooka" będzie współpracować z bernardem.

Pozdrawiam
GB

I pomyśleć, że za niewiele większe pieniądze, jakie to się okaże bo aukcja jeszcze trwa, można kupić gramofon, co najmniej dwie, trzy, klasy lepszy, z porządnym headshellem, regulowanym azymutem, porządną wkładką, z igłą w bardzo dobrym stanie, z wszystkimi elementami oryginalnymi, tak jak producent - Japończyk - to poskładał, po przeglądzie

http://allegro.pl/gramofon-saba-psp-910-i6711199775.html

 
Nic nie sprzedaję

kawosz

Gerwazy czy mógł byś swoje aukcje umieszczać w odpowiednim dziale . Kolega robi renowacje swojego gramofony jeżeli nie zauważyłeś . Może kiedyś będzie szukał nowego gramofonu . Na razie chyba nie szuka . Najpierw były wkładki teraz całe gramofony . Trochę nachalnie to robisz

krzysiek

Cytat: kawosz w Luty 10, 2017, 23:56
Gerwazy czy mógł byś swoje aukcje umieszczać w odpowiednim dziale . Kolega robi renowacje swojego gramofony jeżeli nie zauważyłeś . Może kiedyś będzie szukał nowego gramofonu . Na razie chyba nie szuka . Najpierw były wkładki teraz całe gramofony . Trochę nachalnie to robisz

Będzie ciężko, bo to chyba cel przebywania Gramofonika na forum.

ale

Cytat: frywolny trucht w Listopad 09, 2016, 13:27
Ale spokojnie, może to nie ten Pan, może jak ten, postanowił stać się innym, lepszym człowiekiem?
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

GB

Dopytam jeszcze odnośnie smarowania ramienia. Czy, w jakich miejscach, jak i czym smarować?

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

christo

Nie miałem nigdy Bernarda ale coś tam czytałem, że headeshelle Foniki miały odwrócone mocowanie (bolec jest pod spodem a nie jak w większości na górze). Znalazłem zdjęcie:

Aby dostosować ramię do headshelli produkowanych przez resztę świata trzeba wydłubać mocowanie w ramieniu i albo je odwrócić o 180 st. albo wymienić.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

kawosz

#912
Nagaoka ma bolec i z dołu i z góry . Zrobili tak chyba dla lepszej stabilizacji . Możesz sobie do każdej wkładki kupić oddzielny headshell . W zależności  od nastroju dnia słuchać tej która Ci pasuje . Bez konieczności ponownej kalibracji :) . Poza ustawieniem nacisku oczywiście .
To oczywiście zbytek ale kiedy kupujesz naprawdę drogą wkładkę to już nie jest to duża kwota . Zawsze to i tak taniej niż kilka gramofonów . Co nie jest rzadkie w naszym gronie  ;D  :P

GB

A ten bolec z góry można jakoś wyjąć czy trzeba przerobić mocowanie w ramieniu.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kawosz

Cytat: GB w Luty 11, 2017, 08:44A ten bolec z góry można jakoś wyjąć czy trzeba przerobić mocowanie w ramieniu.
Zrób zdjęcie otworu na headshell . Wydaje mi się że nic nie trzeba przerabiać . Ale mogę się mylić .

kawosz

Jeżeli masz takie ramię to nie będzie problemu .

GB

To muszę poczekać aż wróci gramofon, albo zadzwonię w poniedziałek do magika od jedno naprawy.

Pozdrawiam
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

miniabyr

Trzeba przerabiać . Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie to headshel z dwoma bolcami o ile gniazdo na rurce ramienia umożliwia instalacje . To zapewnia stabilizację headshel'a . To wcale nie jest błahy problem . Jak ktoś ma headshel z jednym bolcem niech spróbuje go lekko przekręcić ,kiedy jest zainstalowany na ramieniu. Zapewne jest mały luz i da się go przekręcić niestety.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

christo

Cytat: GB w Luty 11, 2017, 08:44
A ten bolec z góry można jakoś wyjąć czy trzeba przerobić mocowanie w ramieniu.

Pozdrawiam
GB


Słuchaj. Najprościej będzie jeśli weźmiesz ten oryginalny headshell i spróbujesz go założyć "do góry nogami" Jeśli uda ci się to zrobić - znaczyć to będzie, że gniazdo w ramieniu przyjmuje każdy model: z bolcem na górze, na dole, po obu stronach. Jeśli jednak nie - oznacz to, że wpust jest tylko na dole a to już wiąże się z przeróbką. Sprawdź to dokładnie albo umów się ze sprzedawcą na ewentualny zwrot. Jeśli to sklep internetowy - nie powinno być problemu. Jeśli prywatny sprzedawca - to już jego dobra wola.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

kawosz

Cytat: miniabyr w Luty 11, 2017, 08:50Trzeba przerabiać . Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie to headshel z dwoma bolcami o ile gniazdo na rurce ramienia umożliwia instalacje .
I o takim Pawle rozmawiamy :) Nagaoka z regulacją azymutu :) Do tego ze zdjęcia się da zamontować . A w sieci było że to ramię Gerarda . Ale lepiej przed zakupem sprawdzić na żywo .
O Christo ma najlepszy pomysł :) . Chylę czoło

GB

Podziałam zgodnie z sugestiami.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

rudy-102

Cytat: GB w Luty 11, 2017, 08:44
A ten bolec z góry można jakoś wyjąć czy trzeba przerobić mocowanie w ramieniu.

Pozdrawiam
GB


Ja zeszlifowałem.

Wiesz co? Pomęcz mnie jeszcze trochę to może Ci go odsprzedam za ludzkie pieniądze. Ja tym gramofonem już nie gram.

paul_67

Wystarczy wziąć do ręki kombinerki i niepotrzebny nam bolec po prostu wyjąć.Siedzi on dość mocno, ale po dobrym śniadaniu dasz radę :)

kawosz

Cytat: rudy-102 w Luty 11, 2017, 11:10Ja zeszlifowałem.
Czyli jednak trzeba przerabiać . /no to jak masz dedykowany to pewnie że nie ma sensu trzymać

GB

Cytat: paul_67 w Luty 11, 2017, 11:23
Wystarczy wziąć do ręki kombinerki i niepotrzebny nam bolec po prostu wyjąć.Siedzi on dość mocno, ale po dobrym śniadaniu dasz radę :)
Takie pytanie po jego wyjściu ponownie można go osadzić, gdyby była taka konieczność w przyszłości?

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz