Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Słyszałem, że musi być dobrze wykalibrowana - to znakomity szlif, nie wybacza błędów i może dlatego się z tym tak pałowałem.
Trochę tego i trochę tamtego też.

cafedelmar

no dobra, a coś w okolicach 300zł? lepszego od At95
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

rudy-102


GregWatson

I to jest dobry pomysł.
Trochę tego i trochę tamtego też.

cafedelmar

dobry pomysł, a oprócz tego jakaś alternatywa jest?
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

kawosz


Gerwazy

Cytat: cafedelmar w Luty 17, 2017, 21:57
dobry pomysł, a oprócz tego jakaś alternatywa jest?

Tak jest, do wkładki typu AT 120E to kup sobie gramofon za 680 złotych, a nie gramofon za 680 Euro, najlepiej aby to był gramofon z lekkim ramieniem
 
Nic nie sprzedaję

krzysiek

Cytat: cafedelmar w Luty 17, 2017, 21:46no dobra, a coś w okolicach 300zł? lepszego od At95

Miałem AT95e i Ortofon OM10 Super, obie powieszone na Redze Planar 3 (tej z lat 80) z ramieniem RB300. Zdecydowanie wolałem dźwięk AT95e, grała melodyjnie i z kopem.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

rudy-102


Gerwazy

Cytat: kawosz w Luty 17, 2017, 22:02
Nie taka bajerancka jak seria 2M ale 10 jest fajna http://winyle.pl/ortofon/4326-wkladka-mm-ortofon-om-10.html

A co to za porada jest?
Radzisz aby do gramofonu za 680 Euro, z ciężkim ramieniem, kupił lekką wkładkę za 180 złotych?
Nie pij już dzisiaj więcej ;) 

Pomija już względy estetyczne jak to bezie wyglądało ;)
Nic nie sprzedaję

GB

Cytat: Gerwazy w Luty 17, 2017, 20:14
Cytat
A tu foty gramofonu:



Jakby ci tu powiedzieć, aby cię nie zabolało ;)
Powiem wprost bardzo kiepski zestaw, pewnie kosztuje majątek, jak dla kogo, a gra tak, jak gra coś co kosztuje, poniżej stówki ;)
Odnośnie wkładki jestem tego świadom. Ale mówiąc o kiepskim zestawie masz na myśli gramofon i wkładka, czy obie rzeczy.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kawosz

Idąc tokiem rozumowanie jednego Forumowicza . To jak za jakiś czas będziesz mieć więcej kasy na nową lepszą wkładkę to rupiecia za 680zł  z tą AT 120 wywalisz do kosza ;) . Kupisz drogą wkładkę i drogi gramofon . Qufa to jakaś paranoja takie porady

GB

Cytat: Gerwazy w Luty 17, 2017, 22:08
Cytat: kawosz w Luty 17, 2017, 22:02
Nie taka bajerancka jak seria 2M ale 10 jest fajna http://winyle.pl/ortofon/4326-wkladka-mm-ortofon-om-10.html

A co to za porada jest?
Radzisz aby do gramofonu za 680 Euro, z ciężkim ramieniem, kupił lekką wkładkę za 180 złotych?
Nie pij już dzisiaj więcej ;) 

Pomija już względy estetyczne jak to bezie wyglądało ;)
Kolega chyba miesza dwie sprawy

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kawosz

Cytat: GB w Luty 17, 2017, 22:10Kolega chyba miesza dwie sprawy
To się tyczyło tej porady kolegi Gerwazego

Tak jest, do wkładki typu AT 120E to kup sobie gramofon za 680 złotych

rudy-102

Cytat: Gerwazy w Luty 17, 2017, 22:05Tak jest, do wkładki typu AT 120E to kup sobie gramofon za 680 złotych, a nie gramofon za 680 Euro,
Widziałeś kiedyś z czym jest sprzedawany Transrotor Jupiter?

Gerwazy

Cytat: kawosz w Luty 17, 2017, 22:09
Idąc tokiem rozumowanie jednego Forumowicza . To jak za jakiś czas będziesz mieć więcej kasy na nową lepszą wkładkę to rupiecia za 680zł  z tą AT 120 wywalisz do kosza ;) . Kupisz drogą wkładkę i drogi gramofon . Qufa to jakaś paranoja takie porady

Paranoja to jest, ja ktoś kupuje gramofon za 680 Euro z wkładką za 50-70 złotych, i dopytuje jaką wkładkę dokupić do tego gramofonu za 300 złotych.

Kończę, bo nie ma o czym rozmawiać, aby to miało jakiś sens :)


   
Nic nie sprzedaję

cafedelmar

Cytat: Gerwazy w Luty 17, 2017, 22:14


Paranoja to jest, ja ktoś kupuje gramofon za 680 Euro z wkładką za 50-70 złotych, i dopytuje jaką wkładkę dokupić do tego gramofonu za 300 złotych.

Kończę, bo nie ma o czym rozmawiać, aby to miało jakiś sens :)


   

za wkładkę dałem 120zł, za gramofon 1600, o co Ci właściwie chodzi? kupiłem gramofon nowy, bo chciałem nowy. nie chcę nikogo urazić, ale przypominają mi te rady fora motoryzacyjne, gdzie ktoś pyta o nową alfę 159 a maniak radzi mu używanego paska w tdi :)
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

GB

Cytat: Gerwazy w Luty 17, 2017, 22:14
Cytat: kawosz w Luty 17, 2017, 22:09
Idąc tokiem rozumowanie jednego Forumowicza . To jak za jakiś czas będziesz mieć więcej kasy na nową lepszą wkładkę to rupiecia za 680zł  z tą AT 120 wywalisz do kosza ;) . Kupisz drogą wkładkę i drogi gramofon . Qufa to jakaś paranoja takie porady

Paranoja to jest, ja ktoś kupuje gramofon za 680 Euro z wkładką za 50-70 złotych, i dopytuje jaką wkładkę dokupić do tego gramofonu za 300 złotych.

Kończę, bo nie ma o czym rozmawiać, aby to miało jakiś sens :)


   
Przepraszam, czy ja coś pisałem o budżecie na wkładkę w okolicy 300 pln?


Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kawosz

Bo w tym samym czasie na forum pojawiły się dwa pionki . Twój za 1600 zł i vintage za 680 euro :) . Kolega który handluje używkami do 1000 zł nie może zrobić dilu na forum i dostaje ciśnienia  .

rudy-102

Wydaje mi się, że zaczynają nam mylic się gramofony. Gerwazy chyba pomylił Twojego Pioneera z tym którego kupił, lub kupuje GB.

rudy-102


Gerwazy

Cytat: kawosz w Luty 17, 2017, 22:32
Bo w tym samym czasie na forum pojawiły się dwa pionki . Twój za 1600 zł i vintage za 680 euro :) . Kolega który handluje używkami do 1000 zł nie może zrobić dilu na forum i dostaje ciśnienia  ;D

Pieprzysz głupoty kolego.
Akurat ja nie handluję używkami do 1000 złotych, wręcz przeciwnie, nie chce mi się naprawić tego złomu, czy nawet picować tych rzęchów, bo nie widzę w tym sensu. No chyba, że dla siebie mam coś naprawić, ale to inna bajka
Najzwyczajniej w świecie ja je psuję, młotkiem , śrubokrętem i co tam jeszcze mam pod ręką ;)
Czyli sprzedaję na części dla tych, którzy szukają takich części.

Czasem jest to zabawne.

Na ten przykład, moja ulubiona historia
Pyta nabywca, wkładki gramofonowej  Audio Techncia 13EAV, w jakim stanie jest igła.
A ja na to, Drogi Panie ta wkładka liczy sobie 40 lat, więc nie wiem w jakim stanie jest igła
No dobrze, a ile oryginalna igła kosztuje?
Oo 300-do 400 złotych
O [wulgaryzm], słyszę

Bez komentarza   


Dwa

Moje porady tyczyły się gramofonu kupionego za 680 Euro, ale są aktualne również  dla egzemplarza kupionego za 1600 złotych.

   
Nic nie sprzedaję

GB

Cytat: kawosz w Luty 17, 2017, 22:32
Bo w tym samym czasie na forum pojawiły się dwa pionki . Twój za 1600 zł i vintage za 680 euro :) . Kolega który handluje używkami do 1000 zł nie może zrobić dilu na forum i dostaje ciśnienia  .
Tak, też zauważyłem taką prawidłowość.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kawosz

Cytat: Gerwazy w Luty 17, 2017, 22:43Pieprzysz głupoty kolego.
Akurat ja nie handluję używkami do 1000 złotych
Rozumiem że z aukcji saba liczył Kolega na więcej niż 1000 zł . Nie śledziłem . No i chyba sprzedawany był w całości . Czy ja mam już zwidy piątkowe . Tylko po czym jak nie pije .


vasa

Cytat: GB w Luty 17, 2017, 22:09Ale mówiąc o kiepskim zestawie masz na myśli gramofon i wkładka, czy obie rzeczy.
Gerwazy jedzie bez trzymanki. Tyle razy już powtórzył cenę Twojego gramofonu że chyba strasznie go to zabolało.
Może ochłonie.
Gramofon wygląda na świetną maszynę, tak jak i ramię. To że pokrywa pęknięta to znaczy tylko tyle że kiedyś możesz sobie zamówić nową. Ale obowiązku nie ma :)
Wydaje mi się że warto kilkakrotnie przeczytać to co wcześniej pisał Piterski. Napęd masz bardzo OK, wkładkę załóż jakąś i uruchom zbiórkę na preamp.

PS. Post zacząłem pisać 2h temu. Teraz to już trochę po obiedzie ;)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.