Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

arturrogo

OK zaraz będę w domu
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

GB

Hej,

No i stało się zakupiłem Pionieer'a. Z tego co sprawdzałem na miejscu stan perfekt. Nie wiem czy coś jeszcze nie wyjdzie w użytkowaniu - zobaczymy.

Fajny automat z funkcją reapat. Człowiek, co go sprzedawał miał 4 takie. Dwa sobie zachował. Ten jeden na eBay sprzedał się za 850 EUR a ja odebrałem swojego za 680 EUR - poza ebay i PayPal - dlatego taniej.

Dorzucił jeszcze oryginalną wkładkę Pioneer'a ale z urezaną igłą. Nie wiem czy jest sens jej reanimacji - i czy możliwe jest dołożenie igły do tej wkładki i czy będzie to działało i czy warto ją reanimować.

PS Sprzedawca ma 1000 płyt w tym pierwsze wydania Dave Brubeck Quartet na czerwonych winylach z lat 50-60tych. Ma przerobiony strych na pokój odsluchowo kinowy z bilardem. Super sprawa.



Pozdrawiam
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kawosz

Cytat: GB w Luty 20, 2017, 15:49No i stało się zakupiłem Pionieer'a.
:) Foty jak ustawisz poprosimy koniecznie :D . Fajnie że się udało

GB

Będę w domu w piątek to się zajmę ustawianiem - teraz jadę z nim do pracy. 

A co myślisz o reanimacji wkładki.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

...i foty wkładki. Albo symbol jak znasz/ jest widoczny.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Jak to MM to możesz sprawdzić czy igła jest dostępna . Na wkładce  powinien być symbol .

GB

Foty, zrobię wieczorem bo net słabo działa. Wkładka ma napis od frontu Pioneer u góry w plastiku symbol ZA. Innych znaków nie posiada. Myślicie że jest sens reanimacji, czy dać sobie spokój.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kawosz

jak się da ustalić co to za wkładka i będzie igła to pewnie że warto .

pan-troglodytes

#1183
Taki Pioneer to ja rozumiem. Swoją drogą to zadziwiające jak bardzo zmieniło się podejście wspaniałych niegdyś firm, z tradycjami do produkowanego sprzętu.
GB - fajny masz warsztat :)

GB

To człowieka od którego kupiłem gramofon. Niemiecki stolarz.

Wkładka wygląda tak









I co myślicie na jej temat?

Pozdrawiam
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

pan-troglodytes

To chyba to:
http://audio-database.com/PIONEER-EXCLUSIVE/etc/pc-110ii-e.html
Ja bym ją raczej zmigrował w stronę kubła. Szlif sferyczny, chyba żadna rewelacja.

kawosz

Cytat: pan-troglodytes w Luty 20, 2017, 17:34Szlif sferyczny, chyba żadna rewelacja.
Zależy ile kosztuje igła . Pewnie jakieś drobne . To bym spróbował jak to gra

kawosz

http://allegro.pl/igla-gramofonowa-pioneer-pn-12-pc-12-gratisy-i6632899581.html
Jeżeli to ta wkładka to czemu nie spróbować . Za cenę igły zawsze się odsprzeda


christo

Cytat: GB w Luty 20, 2017, 15:49No i stało się zakupiłem Pionieer'a. Z tego co sprawdzałem na miejscu stan perfekt. Nie wiem czy coś jeszcze nie wyjdzie w użytkowaniu - zobaczymy.
Gratuluję zakupu! To piękny gramofon i z całą pewnością długo ci posłuży. A jaka wkładka cię interesuje - tzn MM czy MC i w jakim budżecie?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

Chyba jednak śmietnik. Wamatowski sferyk 2,2g nacisku! Szkoda płyt. Rozumem, że troglodyta też tylko dla niej znalazł sferyki ( nie znalazłem opisu w pierwszej aukcji). Jak nie ma nic z lepszym szlifem- kaputt.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Na razie kupiłem MM poleconą tu przez kolegów AT440 MLb. Zreanimuje jeszcze tego pionieera i zobaczę jak gra.

Na razie to wystarczy - a później zobaczymy. Muszę się pocieszyć sprzętem. W sobotę chyba będzie już wzmacniacz i kolumny. Podłącze i zobaczymy.

Jaka jest różnica pomiędzy MM i MC - poza budową, bo o niej czytałem. Chodzi o różnice w graniu.

PS. Ten automat to fajna rzecz dla zmęczonego pracą człowieka.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

pan-troglodytes

Generalizując - MC to zwiewność, detal, eteryczność (dusza) a MM to mięso, krew, flaki (ciało).
Co kto woli.

Jamówię

GB fajny werk kupiłeś i niech Ci służy jak najdłużej.

kawosz

Cytat: GB w Luty 20, 2017, 18:07Na razie kupiłem MM poleconą tu przez kolegów AT440 MLb
440 nie da raczej najmniejszych szans tej starej . Ale za 45 zeta czemu nie spróbować . Denon 103r to też sferyk jest chciałem Szanownym Panom przypomnieć :P

GB

Dzięki wszystkim za pomoc w dokonaniu wyboru, bo nosiłem się z zamiarem zakupu dużo droższego nowego gramofonu

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

miniabyr

Cytat: GB w Luty 20, 2017, 19:29
Dzięki wszystkim za pomoc w dokonaniu wyboru, bo nosiłem się z zamiarem zakupu dużo droższego nowego gramofonu

Pozdrawiam
GB


Parafrazując ..................Forum radzi , forum nigdy Cię nie zdradzi......
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Oby nic się nie zepsuło, nie było wady ukrytej  :o Tfu, tfu przez lewe ramię.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

arturrogo

#1198
Cytat: frywolny trucht w Luty 20, 2017, 14:29Jeszcze jedno artrurogo. Mógłbyś pstryknąć zdjęcie szafki na której stoi gramofon, oraz zmieścić w kadrze kolumny?
Coś mi się zdaję, że bez względu na to czy zmienisz gramofon czy nie, problem może zostać.
Jaką masz podłogę? Żelbet i co na nim? Drewnianą w kamienicy i  co na niej?

Oto mój gramofon na szafce z MDF, podłoga w bloku, głośniki na granicie, kolce i podstawki


Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

GB

A nie za blisko głośnika a głośnik za blisko ściany?

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz