Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

arturrogo

Głośnik od ściany przepisowe 25cm, gramofon nie sprzęga się głośnikiem, aczkolwiek kiedy dodam mocy gramofon zaczyna "bulgotać". Zamykam pokrywę i kładę cięższą książkę. Gramofon udany ale totalny brak regulacji nie daje mi odpowiedzi czy to już max co mogę z niego "wyciągnąć"

dlatego też myślałem o czymś z regulacją do 1000zł
http://allegro.pl/show_item.php?item=6715212321
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

Gerwazy

Cytat: frywolny trucht w Luty 20, 2017, 19:33
Oby nic się nie zepsuło, nie było wady ukrytej  :o Tfu, tfu przez lewe ramię.

Oby :)

Obstawiam jednak, ze jest daleko bardzo inaczej :) I nie dlatego, ze z natury jestem sceptykiem :)
Zapewne, tego nie zauważy, podniecony zakupem gramofonu, ale jak już trochę ochłonie i podłączy gramofon pod komputer, i spojrzy w dowolnym edytorze dźwięków jak się sprawy mają z poziomem głośności obu kanałów to nie będzie wesoło :-)

To się robi tak, podłączamy wpierw sam wzmak, preamap, co kto ma, z wyborem sygnału z wyjścia phono, pod kartę dźwiękową w komputerze, lub inny miernik, bez podłączonego gramofonu. Jak wszystko jest ok z podłączeniem, jest sprawne technicznie, to głośności powinna być identyczna, różnica znikoma, plus minus 1-2 dB.
Teraz podpinamy gramofon i patrzymy co generuje gramofon, nim ramię opadnie na płytę,  w pozycjach, nie uruchomiony, ramię na początku płyty, w środku, i na końcu płyty.

Jak żyje, a trochę żyję, to jeszcze mi się nie zdarzyło, aby taki zabytkowy egzemplarz, miał równy sygnał, zwykle jeden kanał jest głośniejszy, bywa często że buczy,  różnica głośności rzędu 10 db to standard. No i zacznie się szukanie co jest przyczyną. Ustawienie tak gramofonu aby kanały były równe, to nie lada wyzwanie, w przypadku takich zabytków
Oczywiście, tak być nie musi, bo być może trafił się cudowny egzemplarz,  czego życzę koledze.     
Nic nie sprzedaję

Gerwazy

#1202
Cytat: arturrogo w Luty 20, 2017, 20:45
Głośnik od ściany przepisowe 25cm, gramofon nie sprzęga się głośnikiem, aczkolwiek kiedy dodam mocy gramofon zaczyna "bulgotać". Zamykam pokrywę i kładę cięższą książkę. Gramofon udany ale totalny brak regulacji nie daje mi odpowiedzi czy to już max co mogę z niego "wyciągnąć"

dlatego też myślałem o czymś z regulacją do 1000zł
http://allegro.pl/show_item.php?item=6715212321

Zamiast kupować nowy gramofon ustaw go tak aby był przynajmniej z metr, albo dwa od tych kolumn.
Książki to służą do czytania a nie przyciskania klapy w gramofonie. Ludzie to mają pomysły :)
Gramofon służy do odtwarzania płyt winylowych, wyciskać to można , no nie wiem ,tubkę z pastą.
Jak ma za małe pomieszczenie to po co takie duże kolumny? Kup sobie jakieś dobre małe kolumny podstawkowe.
Tymi kolumnami co masz to można nagłośnić stodołę, do pokoju w bloku to wystarczę takie co mają 20-40 Watt, a nie 100 Watt.



Nic nie sprzedaję

arturrogo

Moim zdaniem kolumny aż tak w tym przypadku nie przeszkadzają, gramofon postawiłem na środku szafki, głośniki wysunąłem i rozstawiłem szerzej (została zachowana odległość ponad 1m) i bez zmian, szpilka wpada w drgania (bulgotanie i dopiero jak dociążę gramofon jet OK. Na wielu foto widziałem, że Koledzy mają równie blisko gramofon głośnika co ja i jest OK. To dla czego u mnie musi być inaczej? Problem widzę w nie możliwości skalibrowania ramienia - wkładki lub innych parametrów.
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

kawosz

Czyli rozumiem że na początku płyty jest ok . A problem narasta wraz z długością odsłuchu - inny kąt ramienia powoduje drgania ? . To by mogło sporo wyjaśnić .

cafedelmar

Cytat: pan-troglodytes w Luty 20, 2017, 14:05
Z dyskoteką to oczywiście prawda ale na tym filmie widać jak zbudowany jest ten Pioneer. Widać też jakie błędy i uproszczenia popełnili Chińczycy - uziemienie nie idzie z ramienia tylko podłączone jest do obudowy, spód to plastik, który niemiłosiernie rezonuje a cały gramofon sprzęga tak, że uszy bolą.

oj, chyba przesadzasz z tym rezonowaniem. wpadnij posłuchać.

Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

jajacek1410

Cytat: arturrogo w Luty 20, 2017, 21:06Problem widzę w nie możliwości skalibrowania ramienia - wkładki lub innych parametrów.
Może coś w tym być. Kup wagę jubilerską za dychę i sprawdź siłę nacisku. Jak będzie coś nie tak, to dokup plastelinę szkolną i doklej do ramienia.

KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

arturrogo

Od początku płyty. Jeżeli dodam mocy w ampli to  następuje "bulgotanie", nacisk na gramofon - książka, usuwa w znacznym stopniu ten objaw, ale tak jak pisze Kolega książka służy do czytania a nie do dociążania. Stąd moje rozważania nad zakupem bardziej zaawansowanego z regulacją, a może zbudować sobie z dwóch sklejek platformę antywibracyjną?
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

arturrogo

#1208
Cytat: jajacek1410 w Luty 20, 2017, 21:18
Cytat: arturrogo w Luty 20, 2017, 21:06Problem widzę w nie możliwości skalibrowania ramienia - wkładki lub innych parametrów.
Może coś w tym być. Kup wagę jubilerską za dychę i sprawdź siłę nacisku. Jak będzie coś nie tak, to dokup plastelinę szkolną i doklej do ramienia.


jaki powinien być nacisk dla wkładki T4P (technics SL-DD33)?
czy taka wystarczy (zakres)
http://allegro.pl/waga-jubilerska-elektroniczna-500-g-0-1-g-precyzyj-i6201758208.html
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

frywolny trucht

Cytat: Gerwazy w Luty 20, 2017, 20:46Oczywiście, tak być nie musi, bo być może trafił się cudowny egzemplarz,  czego życzę koledze.   

...a to niemożliwe bez doskonałego, niemal darmowego, serwisu Gerwazego :) Przy czym w przypadku tak złożonych, ambitnych modeli- Gerwazy gdyba, bo takie sprzęty są dla niego bez sensu  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Gerwazy

Cytat: arturrogo w Luty 20, 2017, 21:22technics SL-DD33


Nacisk powinien wynosić 1,25 g, masz możliwość regulacji w tym gramofonie +- 0,25, jak regulacja nie pomaga, to problem jest gdzie indziej, może igła jest zużyta, może winda opuszczania ramienia nie opuszcza ramienia do końca, a może jakieś kable w stykają w połączeniu, bo jak kładziesz książkę to jest ok. Tylko metoda prób i błędów w lokalizacji może pomóc ;)
     
Nic nie sprzedaję

jajacek1410

Cytat: arturrogo w Luty 20, 2017, 21:22czy taka wystarczy (zakres)
Powinna się nadać. Można ją sprawdzić ważąc monetę np 1 grosz - waga jest ustawowo podana.
Co do platformy to bym na razie nic nie robił. Spróbuj wykorzystać to co masz - weź granitowe podstawki spod kolumn, ustaw je na jak najbardziej miękkich gumkach myszkach ( kupisz je razem z plasteliną) i na tym postaw gramofon.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

Gerwazy

Cytat: frywolny trucht w Luty 20, 2017, 21:37
Cytat: Gerwazy w Luty 20, 2017, 20:46Oczywiście, tak być nie musi, bo być może trafił się cudowny egzemplarz,  czego życzę koledze.   

...a to niemożliwe bez doskonałego, niemal darmowego, serwisu Gerwazego :) Przy czym w przypadku tak złożonych, ambitnych modeli- Gerwazy gdyba, bo takie sprzęty są dla niego bez sensu  ;D


Jakiego tam serwisu, z moje strony, mi się nie chce grzebać w swoich sprzętach, a co dopiero w sprzętach innych.
Już jestem chory na samą myśl, że jak przypłynie z USA Sony PS-X50 to bez grzebanie się nie obejdzie.
Ja to lubię kupić postawić  i ma grać prawidłowo, bez grzebania.   :)
Nic nie sprzedaję

Gerwazy

Cytat: jajacek1410 w Luty 20, 2017, 21:46
Cytat: arturrogo w Luty 20, 2017, 21:22czy taka wystarczy (zakres)
Co do platformy to bym na razie nic nie robił.

A ja bym ten gramofon sprzedał. lub rozebrał na części i też  sprzedał, dołożył trochę i kupił coś sensownego
Inwestycje w taki gramofon to pieniądze wyrzucone w błoto.

To tylko moje zdanie
Nic nie sprzedaję

cafedelmar

plastelina i gumki myszki to inwestycja?
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

Gerwazy

Cytat: cafedelmar w Luty 20, 2017, 21:53
plastelina i gumki myszki to inwestycja?

Kolega do przedszkola się wybiera ;)


Nic nie sprzedaję

frywolny trucht

Cytat: Gerwazy w Luty 20, 2017, 21:47Sony PS-X50

55, 60, 65, 70, 75...
Gerwazy, wznieś się!
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

arturrogo

Kupie wagę
a z tymi stykającymi się kablami to może coś być.- albo mi się wydaje albo to przypadek. Gramofon Bryl odwracany do góry nogami i chyba od tego momentu ten problem zauważyłem, a i w tym samym czasie pokusiłem się o czyszczenie igły szczoteczką (do igieł)

nie za bardzo widzę gdzie jest ta regulacja nacisku
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

vasa



Cytat: Gerwazy w Luty 20, 2017, 21:51
A ja bym ten gramofon sprzedał. lub rozebrał na części i też  sprzedał, dołożył trochę i kupił coś sensownego
Inwestycje w taki gramofon to pieniądze wyrzucone w błoto.

Przestań zrzędzić :(
Takie przeliczanie wszystkiego na monety zabija zabawę.
Większość z nas topi w tym hobby sporo kasy. W końcu jakoś ją trzeba puścić.
Można w pokera, można na kobiety a kilku słabszych na rozumie wywala kasę na sprzęt audio  ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Vasa utopił byś się w tym rumie gdyby nie to audio :P :P :D Ja się prawie utopiłem w myszowatej :P

vasa

Cytat: kawosz w Luty 20, 2017, 22:01
Vasa utopił byś się w tym rumie gdyby nie to audio [emoji14] [emoji14] :D Ja się prawie utopiłem w myszowatej [emoji14]
Bez przesady ja mam jeszcze utki :D
Oczywiście z rumem do kompletu.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cafedelmar

dorzucę jeszcze destylaty ;) jest wiele zagrożeń, od których ratuje nas hobby...
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

Gerwazy

#1222
Cytat: frywolny trucht w Luty 20, 2017, 21:59
Cytat: Gerwazy w Luty 20, 2017, 21:47Sony PS-X50

55, 60, 65, 70, 75...
Gerwazy, wznieś się!


Ja to lubię niskie cyfry, jest licytacja, tylko cena startowa, za krótkie nóżki jak dla kaczuszki ;)

http://www.ebay.pl/itm/Sony-PS-X9-Plattenspieler-Turntable-/201821513797?hash=item2efd7fe845:g:D-kAAOSwx2dYDyXH

Nic nie sprzedaję

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Luxman dalej w konserwacji to pożyczyli mi takiego Hitachi . Model HT-840 napęd DD . Wkładka MM Elac STA - 222. Powiem szczerze że to bardzo ładnie śpiewa . Mogą się nie śpieszyć  :P .
Uprzedzałem że się naumiałem filmować  ;D