Jakie ramie 9 cali?

Zaczęty przez tomasz_pianista, Marzec 05, 2016, 16:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

MAC


tomasz_pianista

Ano:)

Wieczorem dokoncze:)

pzdr
Grupa ratowania poziomu.

vasa

Cytat: tomasz_pianista w Marzec 05, 2016, 16:10Mam kl
Klapę, klopot, kluski, klipsy, klapsy, klocki? ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102


tomasz_pianista

No dobra, wybaczcie za zamieszanie.

A więc kombinuję czy iść w dwa ramiona i ewentualnie jaka konfiguracja.

Póki co mam 12 calowe Jelco - i to zostaje, czyli duża masa efektywna i póki co Denon 103.

Oprócz tego mam kilka 9-calowych ramion i zastanawiam się czy jest sens i z jaką wkładką...

Do wyboru mam:
-SME 3009 series II
-SME 3009 series III
-SME 3009 s2 imp.
-Rega rb 250 z nowym okablowaniem

Rega rb 250 i SME 3009 s2 imp. raczej odpadają, gorsze wykonanie. Rega to już w ogóle:)

Nie chcę już chyba wracać do wkładek MM, więc miałbym wtedy dwie MC w systemie - i tu już się zastanawiam, czy jest sens. Wkładka mono odpada, bo nie mam płyt, może kilka sztuk.

Mógłbym mieć ewentualnie podwieszonego Denona 103 na ciężkiej szynie, a na drugim lżejszym ramieniu coś z ostrym szlifem.

Czy to miałoby sens? Nie bardzo mam pomysł w którą stronę isć...


Grupa ratowania poziomu.

vasa

Czy ja dobrze kojarzę że grasz na idlerze?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomasz_pianista

Różne napędy się u mnie przywijają.

Póki co mam modyfikowane Lenco.
Grupa ratowania poziomu.


tomasz_pianista

Tak, właśnie takie, tylko bez upgradów i póki co z oryginalnym okablowaniem.

A Series III? Miałeś styczność? W sumie jest fajnie zaprojektowane, tylko dość ograniczone - niska masa efektywna. Co prawda mam fluid damper, ale to nie to samo.
Grupa ratowania poziomu.

frywolny trucht

Cytat: tomasz_pianista w Marzec 05, 2016, 18:26A więc kombinuję czy iść w dwa ramiona i ewentualnie jaka konfiguracja


Co miałoby dać to drugie ramię?
Mono nie chcesz.
Wkładka MC LO z ostrzejszym szlifem?

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomasz_pianista

No właśnie się zastanawiam na forum publicznym:) Może ktoś miał podobny dylemat.
Grupa ratowania poziomu.

frywolny trucht

Uderzać można w zestaw, który lepiej się sprawdzi w jakiejś muzyce, gatunku muzycznym, a tak to chyba trudno coś mądrego wydumać. Wkładki MM mają swoje zalety, ale przecież odpadają :) Wszystko wykluczyłeś. Ja mam łatwiej. Dla mnie idler to napęd 78 obr/min i od razu skojarzenie się narzuca :)

p.s. Przypomniało mi się, ze są ludzie, którzy stare, styrane płyty odtwarzają na wkładce, której nie żal, ale w Twoim przypadku takiego zapotrzebowania przecież też nie ma?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Jeśli dobrze rozumiem to potrzebujesz ramienia do wkładki MC o dużej podatności, dlatego ma być lżejsze i w związku z tym krótkie? A nie ma odpowiednich ramion 10" czy to ślepa alejka?
Podpytuje dołączywszy się do tematu bo sam jestem laik i chętnie się czegoś dowiem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: tomasz_pianista w Marzec 05, 2016, 18:50Póki co mam modyfikowane Lenco.
Denon na ciężkiej belce to piękne ale i bardzo charakterystyczne granie. Jakaś zdecydowanie inna wkładka na drugim ramieniu pozwoli Ci uzyskać lżejszy i bardziej szczegółowy obraz dźwięku.
Wkładki europejskie jak Benz czy Ortofon to połowa drogi i taki złoty środek. Natomiast wkładki z Japonii takie jak wysokie modele AT, ZYX lub Transfiguration to właśnie ta druga strona świata MC.
Gdybyś miał możliwość posłuchania ZYX-a to mogłoby Ci się spodobać.
Od dłuższego czasu używam 3009 III z dodatkowymi 3g na łbie i jakoś nie mam ochoty jej zmieniać. Jest bardzo precyzyjnie wykonana, wszystkie regulacje działają perfekcyjnie i wystarczy zastosować wkładkę o podatności 15 lub więcej i wszystko działa. Ale nie twierdzę że wersja III jest lepsza niż  pozostałe.
Pytałem o napęd bo MC o większej podatności są nieco bardziej podatne na wpływ brumu z napędu. Idler może przeszkadzać.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wojtek41

Po co drugie ramię ? Nie lepiej drugi gramofon ? Też mnie kiedyś brało na wariacje z dwoma ramoinami. Tyle, że już mi przeszło... :)
Vasa, jeśli z idlerem jest wszystko ok, to nie ma prawa nic przeszkadzać. Gram a właściwie grałem w połączeniu L 75 + Denon DL 103 D. Pomimo, że oryginalne ramie to zacnie razem brzmiało. Ale...niestety nastał koniec 103D. Teraz czas na 103R  :)

tomasz_pianista

Vasa, właśnie w tą stronę kombinuję.

Czyli:

Jelco+Denon 103+Step-up - czyli ciepła kluska
SME 3009+np. AT OC 9 albo AT33 - czyli żyleta + MC w Nudzie

Ewentualnie właśnie Ortofon, aczkolwiek trochę mam wrażenie, że są "overpriced" wobec japońskiej konkurencji.

Brumu raczej nie słyszę na moim Lenco, mam też Denona 301 mk II (wysoka podatność) i jest raczej cicho. Oczywiście układ musi być taki, żeby wkładka była daleko od silnika, przerabiałem to już.
Grupa ratowania poziomu.

rockandroll

To nie lepiej pójść wyżej w lepsze ramię i wkładkę, niż trzymać dwa średnie?

vasa

Cytat: tomasz_pianista w Marzec 05, 2016, 22:41Brumu raczej nie słyszę
Cytat: wojtek41 w Marzec 05, 2016, 22:39jeśli z idlerem jest wszystko ok, to nie ma prawa nic przeszkadzać.
Jak macie to opanowane to OK.
Cytat: tomasz_pianista w Marzec 05, 2016, 22:41Vasa, właśnie w tą stronę kombinuję.
Gdybyś jednak skierował wzrok na ZYX-a to chyba efekt byłby bardziej spektakularny. Te wkładki naprawdę dają radę.
Ten bass, tak piękny i sprężysty zarazem.

Cytat: rockandroll w Marzec 05, 2016, 22:56
To nie lepiej pójść wyżej w lepsze ramię i wkładkę, niż trzymać dwa średnie?
To zależy od oczekiwań. Jeżeli lecimy wyczynowo to mistrz jest tylko jeden i reszta idzie do żyda lub szuflady. Ale jeżeli czasem oczekujemy wyczynu a czasami pięknego łgarstwa to cza mieć dwa :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

ahaja

Jak jest dobry napęd to grzech go nie wykorzystać do zamontowania nawet 3 ramion.
103 gra specyficznie i mimo jej niedokładności daje niesamowitą frajdę ze słuchania.
Ostrzejsze szlify - pytanie na ile słuchaczowi zależy na tych szczegółach ... by nie popadać w paranoję jak salonowcy zza miedzy ... ;-)
Bo oni muzyki to już dawno przestali słuchać.

Polecam polować na Romka w Ortofonie jak ma być super wysoka półka za znośne pieniądze.


wojtek41

Właściwie to wkładka do jakiej muzyki ? Bo jak do starych dżezów to DL 103 pasuje jak lala.

tomasz_pianista

Stare jazzy, ale też nowsze jazzy, ECM itp.

No i trochę klasyki. Rockowego łojenia coraz mniej.

Tak szczerze to mógłbym iść na łatwizne, spredać wszystko i kupić coś z wyższej półki, ale wolę przejść różne konfiguracje, bo tylko wtedy można się czegoś dowiedzieć i posłuchać, a nie tylko czytać.

Po za tym pieniądze nie grają, oczywiście droższa wkładka jest lepsza, ale ważna jest tzw. synergia, czyli dopasowanie do ramienia, a nawet napędu.

Poczytam o ZYX, zobaczę też jak stoją cenowo.

Dzięki za rady, chyba już mi się powoli rozjaśnia:)
Grupa ratowania poziomu.

ahaja

Przy odpowiednim porównywaniu wkładek MC ze sobą czar pryska. Nie istnieją dramatyczne róznice.
Polecam zaznajomić się z parametrami wkładek.

Ciekawe wkładki ma Thakker.

frywolny trucht

Producent wkładki za kilkadziesiąt tysięcy,z echosonarem na dziobie, będzie zawiedziony.
Złośliwość losu polega na tym, że taki XYZ twierdzi, że wszystko gra tak samo. Wzmacniacze, cedeki...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: ahaja w Marzec 05, 2016, 23:37Przy odpowiednim porównywaniu wkładek MC ze sobą czar pryska. Nie istnieją dramatyczne róznice.
Tutaj się zdecydowanie nie zgadzam :(
Cytat: ahaja w Marzec 05, 2016, 23:37Ciekawe wkładki ma Thakker.
Tutaj się zdecydowanie zgadzam :))
Mają Kontrapunkt B za 1000EUR. Wkładka rewelacyjna, a za te pieniądze również okazyjna :)
Cytat: frywolny trucht w Marzec 05, 2016, 23:46Producent wkładki za kilkadziesiąt tysięcy,z echosonarem na dziobie, będzie zawiedziony.
Albo z echosondą, albo z sonarem, albo napijmy się :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.