SABA Professional 1300 - hi-end za 2000 zł - do kupienia

Zaczęty przez pmcomp, Marzec 07, 2016, 13:25

Poprzedni wątek - Następny wątek

tatachabera

Ptobowalem roznych ustawien kolumn, roznych kabli inic nie daje. Generalnie jest bardzo ok tylko jesli w utworze jest basowo to wtedy robi sie nie fajnie wrecz meczaco. W przyszlym tygodniu mam podjechac z nimi do kumpla, ma o wiele wieksze pomieszczenie to sie okaze czy to wina lokalu.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

surfbrother

Jakie wymiany dokonałeś w środku sab  i jaki efekt?

tatachabera

Na razie jeszcze ich nie ruszałem. Nie mogę ogarnąć basu w moim pomieszczeniu i to mnie trochę przyhamowało. Sprawdziłem w innym pokoju i przy ustawieniu blisko ściany bas jest pod kontrolą. U mnie w salonie nie mam możliwości takiego ustawienia, jedna musi stać przed wysokim oknem i to prawdopodobnie powoduje brak kontroli i zbyt dudniący bas. Szykuję im już nowe miejsce i w miarę wolnego czasu będę zabierał się za wymianę wnętrzności.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Krzysztof


tatachabera

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Krzysztof

A to że jest za wolny do rokowej muzyki to masz  na myśli średnicę czy bas jest zbyt wolny i nie nadąża tak jak Focale?

tatachabera

W stosunku do Focali to Sabie brakuję czegoś co Naim nazywa PRaT ( Pace, Rhythm and Timing )
Nie chodzi o poszczególne pasma ale o charakter brzmienia.
Natomiast Saby dystansują Focale na płaszczyźnie neutralności, wierności przekazu i "smaczków" dźwiękowych, no i te zarąbiste bębny...
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Krzysztof

Czy PRAT nie zależy od zgrania fazowego głośników?

Mikut1982

Witam wszystkich.  Może i późno wstawiam mój post ale trudno.  Od roku też szukałem tych kolumn i wkoncu trafiłem wczoraj  odebrałem je  osobiście stan wizualny 9/10 ale to drobne detale które dopieszcze a stan techniczny super idealny jak na swoje lata.  No i oczywiście będą grały pod amplitunerem Saba 9250.  Nie podłączyłem ich jeszcze dopiero dziś to zrobię wieczorem.  Ten co sprzedawał podlączyl  mi je pod amplituner saba 9240 i grały przepięknie, niewiem jak to opisać ponieważ nie jestem znawcą i brak mi słów.  Ciężko je zdobyć ja zapłaciłem 1400zl myślę że to przystępna cena.  Amplituner saba 9250 80w per chanel myślę że powinien spokojnie uciagnąc 4 kolumny te saba 1300 profesional i drugie jakie posiadam to orbid sound super star 2 . 

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

spalon

To świetnie wyglądający amplituner Saba 9250 i mam nadzieję że równie świetnie gra , daj znać jak gra w zestawie z nowo kupionymi głośnikami

Mikut1982

Gra tak ze brak mi słów.  Bas jest potężny.  Kolumny jak na swoje lata grają dużo lepiej niż nowszy sprzęt.  Porostu się zakochałem.

Mikut1982

https://youtu.be/nXkS3NHIHHo


Krótki filmik, niestety nie jest super jakości ale też nie najgorszej. 

Mikut1982

Nie wiecie co to jest na kolumnach z przodu obudowy, czy jest to jakiś lakier czy może coś innego bo chciałbym to odnowić żeby wyglądały jak z fabryki.

Mikut1982

#89
  i sprawdzałem jak grają z quadro.  Powiem ze tez ciekawy efekt, jakby to powiedzieć słowami laika...  Tak jakby przestrzenny jakby surround bardzo ciekawe brzmienie oczywiście z 4 kolumnami podpietymi pod amplituner.  Lecz tylko na chwilę bo niechce go spalić 

frywolny trucht

Cytat: Mikut1982 w Lipiec 18, 2017, 16:12
Nie wiecie co to jest na kolumnach z przodu obudowy, czy jest to jakiś lakier czy może coś innego bo chciałbym to odnowić żeby wyglądały jak z fabryki.

Trzeba to przetłumaczyć na polski.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Mikut1982

Chodzi mi dokładnie o sam przód kolumny o samo to czarne

Mikut1982

Widzę ze wychodziło parę wersji.  Nawet stendy miały oryginalne.  U mnie są pokrętła srebrne a na tym zdjęciu czarne.  Nawet w różnych okleinach wychodziły. 

Mikut1982

Wyglądają super.  Na żywo jeszcze lepiej.  Czy ma też ktoś z was takie same.

Mikut1982

Jedyne mankamenty to te wyszczerbienia, dlatego pytałem z czego to jest,  lakier?  Bo chciałbym to naprawić.

Mikut1982


frywolny trucht

Z tego co wiem dwie osoby jeszcze je mają. To wynika z wątku nawet. Przy czym jedna już nie może tutaj pisać, a druga nie chce. Jak w rodzinie  ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Mikut1982

A ja troszkę opiszę i porobię fotki jakby kogoś interesowało co jest w środku. Konstrukcja solidna zrobiona z płyty wiórowej o grubości 25mm wiec bardzo  gruba.

Mikut1982

Środek kolumny.  I zwrotnica.

Mikut1982

I małe pytanko do wszystkich.  Mam amplituner saba 9250 kolumny saba profesional 1300 i kolumny orbid sound super star 2  i czy mogę podłączyć wszystkie 4 kolumny dodam że kolumny mają po 4ohm a amplituner 4-16ohm czy wtedy na wzmacniaczu nie zrobi się 2ohm.  Czy się nic nie spali, czytałem że można też podłączyć kolumny szeregowo i będzie 8ohm ale czy to tez nie zaszkodzi mojej sabie czy uciagnie je szeregowo.  Wiem ze to nie mój post,  ale nie mogę nigdzie znaleźć pomocy.