Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC


frywolny trucht

Ano tak PD 444. I kot na nim dupę trzyma??? O tak o?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elektroboy

#652
Cytat: frywolny trucht w Lipiec 30, 2016, 21:30
Co to za gramofon i dlaczego stoi na nim jakiś wypchany kot, ha ?

na ziemi bo nie ma odpowiedniej pólki, dopiero się zabieram za tą sprawą.
wypchane koty są tam by wypchnąć kota żywego z pokrywy, gdzie siada zawsze, gdy gramofon nie używany. Tak na marginesie, te "wypchane" koty są rzeżby moich córek :)

Aaah, zapomniałem, gramofon to mój prześliczny LUXMAN PD-444 (1978) z 2 ramionami Dynavector DV-505 oraz 12" SME 3012 II z 1967 roku.
Używam wkłądki "diamond cantilever" Dynavector 17D2, Shure Ultra 500, Audio Technica AT-37 "Ruby", Technics EPC305mk2 i pare innych do wyboru.



MAC

Ja wiem, że to dobry werk ale optycznie nie wzbudza mojego zaufania.
Lichy taki jakiś? Cieniutki  ;D

frywolny trucht

Cytat: elektroboy w Lipiec 30, 2016, 21:41Tak na marginesie, te "wypchane" koty są rzeżby moich córek

:)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elektroboy

#655
Cytat: masza w Lipiec 30, 2016, 21:48
Ja wiem, że to dobry werk ale optycznie nie wzbudza mojego zaufania.
Lichy taki jakiś? Cieniutki  ;D
hohohoooo, żarty na bok! to z ramionami prawie 25kg ciężki, zajebisty i w swoim czasie referencyjny gramofon z talerzem lewitującym w polu magnetycznym.
nie mówiąc o tym że to dla MNIE i dla mojego poczucia estetyki to najłądnieszy i najbardziej ponadczasowy gramofon w historii phono.
Nie mówiąc o tym że w plincie wygląda też bosko



Poczytaj sobie o nim :::>>>
http://www.thevintageknob.org/luxman-PD444.html

frywolny trucht

No w plincie wygląda poważniej. Jak to było sprzedawane? W dwóch wariantach, osobno?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC


elektroboy

#658
Cytat: frywolny trucht w Lipiec 30, 2016, 22:01
No w plincie wygląda poważniej. Jak to było sprzedawane? W dwóch wariantach, osobno?
"poważniej", to bez plinty mniej poważnie? w życiu bys tego nie powiedziął widząc go bez plinty na za żywo :)
To gramofon dziszejszej klasy 60-80.000zł (przynajmniej 15.000Eur).
I dokładnie na taką highendową cene wygląda. Każdy techniczny oraz optyczny szczegół doskonale dopracowany.
I dokładnie tyle by kosztował gdyby go Luxman ponownie zaczeł produkować. 

Natomiast rozumiem że się różnimy gustami.... :)

frywolny trucht

Widziałem, słuchałem. Lian ma dwa. W ogóle ciekawostka jest taka, że "na forum" są cztery takie maszyny  ;D A to rzeczywiście jednak dość ekskluzywny model. To ja nie wiem czy ktoś z nas Pro-Jecta jakiegoś posiada  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elektroboy

#660
Cytat: frywolny trucht w Lipiec 30, 2016, 22:09
Widziałem, słuchałem. Lian ma dwa takie. W ogóle ciekawostka jest taka, że "na forum" są cztery takie maszyny  ;D A to rzeczywiście jednak dość ekskluzywny model. To ja nie wiem czy ktoś z nas Pro-Jecta jakiegoś posiada  ;D
Jest jeszcze podobnie wyglądający model PD-555 z kłopotliwym przysysaniem wakuowym. Ja wole swoj bezwakuowy, za to doskonale działający PD-444.
Tak na marginesię komputerowy kalibracyjny system miniabyra nam pokazał przy kontrole poprawności obrotów tylko jedną, do bólu poprawną liczbę:  1000,00Hz! :)
Wbrew raczej kosmicznej cenie w latach 70-tych był ten model dosyć popularny i często kupowany, bo jak jedyny na rynku standardowo umożliwiał montaż 2 ramion, z tego jedną 12ke!

kawosz

Cytat: masza w Lipiec 30, 2016, 22:02O, tera to co innego 
Ładnie wygląda w plincie to fakt .Ale jest jedno ale :) . Konstrukcja nóżek cienkiej wersji bije na głowę wszelkiego typu podkładki antywibracyje .

elektroboy

#662
Cytat: kawosz w Lipiec 30, 2016, 22:17
Cytat: masza w Lipiec 30, 2016, 22:02O, tera to co innego 
Ładnie wygląda w plincie to fakt .Ale jest jedno ale :) . Konstrukcja nóżek cienkiej wersji bije na głowę wszelkiego typu podkładki antywibracyje .
tak, to bardzo zaawansowany system te oryginalne nóżki. oprócz  tego nie jestem pewien, czy ta piękna drewniana plinta nie jest "tylko" diy. nie mówiąc o tym że może ona tylko wprowadzać dodatkowe rezonanse.
W każdym bądz razie mi się jednak minimalistyczny dizajn oryginalu zaj*biście podoba!
To po prostu dzielo nowoczesnej sztuki i absolutnie piękno prostych linii!
...i swietnie gra!

   

BOBSAPP

#663
Cytat: elektroboy w Lipiec 30, 2016, 14:31Heureka! Wróciła muzyka!
Pokazuję się że podstawę moich kolumn nie wolno kompletnie zatłumić.
EW po prostu potrzebują twarde punktowe podparcie by podstawa i cała kolumna jak system wciąż mogła pracować. 
Nie trzeba zapominać że Delty to nie są zwykle kolumny, to dosłownie elektro-akustyczny instrument. Rezonanse trzeba w sprytny sposób wykorzystać dla dobra muzyki, w odwrotnym przypadku kolumn kompletnie traci życie.


Gratuluję wytrwałości...
Wytłuszczone znam z autopsji za pomocą Spendora... ;D

miniabyr

Kolejny element układanki dopasowany . Terminale głośnikowe które Zontek dziergał mi wczoraj do nocy wyszły bardzo pięknie. Ponieważ moja zwrotnica będzie na zewnątrz  terminal posiada 3 komplety przyłączy. Dziś dochodzą jeszcze banany na kabel . CDN
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

U mnie też pewien postęp . Kolumny zostały rozebrane do rosołu . Ondrej narysował plan zwrotnic . Ja przeprowadziłem część prac stolarskich . Jak nie zapomnę aparatu to coś pstryknę . A na razie ciekawostka z sieci

frywolny trucht

Jak się kończy Twój filmik wyskakuje możliwość obejrzenia między innymi takiego:



Bose 601 II. W pierwszej chwili myślałem, że ktoś powyjmował z obudowy głośniki i powykładał, żeby nie zgubić  ;D

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elektroboy

bose 601 mk2 do mk4 to doskonale brzmiace kolumny do rocka. zawsze robia poczucie prawdziwego koncertu w domu. I chociaz nie maja doskonala lokalizacje instrumentow, odczytywanie pojedynczych pierdnieć czy planôw w muzycznym programie, u tego modelu mi tego nigdy w najmniejszym stopmniu nie psuło mega przyjemnośc odsłuchu.

elektroboy

Cytat: kawosz w Sierpień 03, 2016, 06:35
U mnie też pewien postęp . Kolumny zostały rozebrane do rosołu . Ondrej narysował plan zwrotnic . Ja przeprowadziłem część prac stolarskich . Jak nie zapomnę aparatu to coś pstryknę . A na razie ciekawostka z sieci

To kolejna wersja twoich pociech. Mega rzadki  model PI15-3 to przejscie między estradowymi stage monitorami EV15-3  oraz twoimi FR300. Ciekawi mnie tylko, jak one dotarły aż do Wietnamu :) 

Acoustic Lab

miniabyr wkładałeś już nowe cewki do zwrotnic?

miniabyr

Cytat: Acoustic Lab w Sierpień 06, 2016, 10:56
miniabyr wkładałeś już nowe cewki do zwrotnic?
Niestety jeszcze nie . Kompletnie nie mam czasu i dopiero po 15 sierpnia będę finalizować projekt.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: miniabyr w Sierpień 02, 2016, 10:47
Kolejny element układanki dopasowany . Terminale głośnikowe które Zontek dziergał mi wczoraj do nocy [...]
Pawle a co to za materiał?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

pmcomp

Drewno przecie. Zontek w drewnie miszczu jest.

wojtek41

Przyszło. doszło :)  Darek, wielkie dzięki )