Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Z powodu przeziębienia siedzę sobie w domu ,ale mimo złego samopoczucia miałem czas aby sprawdzić co w mojej zwrotnicy piszczy. Przede wszystkim  zlikwidowałem  terminale głośnikowe  i kable ze zwrotnicy podlączyłem bezpośrednio do kabli  głośników kolumny . Duża zmiana na plus ! Wszystko  się jakoś wyłagodziło ,ułożyło . Sprawdziłem też  okablowanie . Czyli na chwilę wróciłem do kabla Belden 9497 zamiast Duelund . I była to zamiana która pokazała, że  Duelund to świetny wybór ........................Cholera nie wiem co zrobić z tymi terminalami głośnikowymi wymienić  na jakieś przyzwoite, miedziane CMC, Cardas ? Takie rozwiązanie ze sktętka jest po prostu mało bezpieczne i upierdliwe . Jest jeszcze inna opcja połączenia na gniazdach Speakon . Wycierając sobie gila z nosa ,będę nad tym rozmyślał  ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: miniabyr w Luty 14, 2017, 08:10Jest jeszcze inna opcja połączenia na gniazdach Speakon
Pokaż co to za gniazda.
Ja wczoraj o późnej porze przywiozłem moje zwrotnice od Ondreja. Jest pomiędzy nimi pewna różnica w parametrach filtrów.
Grają trochę inaczej niż te co ma Ondrej aczkolwiek różnica jest dosyć kosmetycznej natury i dopiero jak się z nimi osłucham spróbuje je jeszcze raz porównać z tymi Ondreja.
Mam też już oba Sensory i zamierzam dziś wsadzić membranki do wysokotonówek i rozpocząć poważne odsłuchy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

http://www.neutrik.com/en/speakon/stx-series/nlt8fx-bag  speakon 8 polowy . Do tego jednego wtyku możesz podpiąć 8 żył kabli . W naszym przypadku  tylko trzy pary ,ale Neutrik 6 polowych nie robi. Oczywiście plus gniazdo do tej wtyczki też musi być 8 polowa.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

A czy to gniazdo nie jest przystosowane do sygnałów "słabszych" niż te płynące z końcówki mocy?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Właśnie nie! To standard wymyślony przez  Neutrik do połączeń głośnikowych w pro audio (scena)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Jako, że mam w domu preamp Luxmana wyszła mi na Electro Voice jedna brzydka rzecz.
Mam w sieci jakieś brumienie o stałym poziomie.
Na Coplandzie przy małym wzmocnieniu to nie było słyszalne. Na starych kolumnach o mniejszej skuteczności też nie.
Teraz niestety jest. Szukając przyczyny przyniosłem do domu Ugodę i też niestety to słychać w trybie z regulacją głośności, kiedy ustawiona jest jako końcówka jest cisza.
Jak ktoś ma pomysł jak się tego przydźwięku pozbyć to słucham pomysłów.

Wracając do Ugody to z Luxmanem i EV to ma taki drajw że cho, cho...
Bas jest szybki i mocniejszy niż na mojej integrze. Muszę go dłużej posłuchać i to koniecznie z phono gramofonowym Moona i Sensora bo gra to naprawdę bardzo dobrze.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr


Piterski ! Bardzo ci dziękuję za pomoc przy robieniu porządku w moich EV. A jednocześnie milo się rozmawiało. Jeszcze raz dziekuję :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

panerai_47

Hej
Niestety kondy mundorf ecap plain nie sprawdzily sie u mnie, wrocilem do mundorf mcap. Zobacze jeszcze jak zagraja mundorf mcap evo aluminium na basie.
Kiedys robili kolumny :-)

Acoustic Lab

Wg mnie jak Ci spasował MCap najbardziej to Alu EVO (Oil) też się nie sprawdzi. U mnie MCap okazał się ciemnym, kondem który wszystko zbijał w kupę. ECap jest szybkim, neutralnym i dynamicznym kondem. A Alu EVO Oil na jest neutralny, może ciut chłodny, za to szybki, dynamiczny, z wybrzmieniami i na mój gust i w moim systemie niczego mu nie brakuje.
Mam go na wysokich i na średnich, ale jak wsadziłem 47uF na bas to tak mieszane odczucia. Wyższy bas i niższa średnica idealnie się połączyła ze średnicą, wyższy bas nabrał jeszcze więcej zróżnicowania i faktury, bardziej słyszalne było drewno w kontrabasie. Tylko kosztem zejścia i dynamiki basu. Nie mam tyle cierpliwości co Miniabyr, więc po 2h wyleciały i słucham dalej na ECapach.

miniabyr

Ja teraz jestem na etapie wybory dobrych terminali głośnikowych do kolumny . Sprawdziłem CMC czysra miedź /srebrzone i są znakomite. Polecam . http://www.modushop.pl/944,gniazdo-cmc-speaker-hq-2-szt-cmc-858-l-cu-ag-.html Teraz bój idzie o to czy zastosować je  jako przyłącza w samej kolumnie ,czy grac na skrętkę jak to ma miejsce teraz . Brzmi to na skrętkę bardzo dobrze ,tylko jest mało profesjonalne i narażone na uszkodzenie. Ale ma ta skretka zaletę . Nic nie kosztuje ,a 6 kompletów cmc to już jest konkretny wydatek . Kilka dni temu razem z Piterskim zrobiliśmy porządek w kablach w samej kolumnie. I zrobiliśmy jedną ,bardzo ważną modernizację ,która ma istotny wpływ na brzmienie. Głosnik szerokopasmowy  miał  przylutowany  do wyprowadzeń z cewki oryginalny kabel . Wydawało by się ,że nie powinno być problemy z jego zamianą na inny (Duelund) ,ale konstrukcja samego głośnika szerokopasmowego i obudowa w której ten głośnik jest zamknięty  nie ułatwia takich modernizacji . Ale się udało ! Tego starego kabla zostało kilka centymetrów ,ale bardzo mnie to irytowało i został zastąpiony w całości Duelundem . Niby nic ,a wpływ na brzmienie ogromy . Taki sam ruch wykonamy przy głośniku wysokotonowym . Tylko tam trzeba będzie go po prostu rozebrać  aby Duelund'a przylutować    bezpośrednio do wyprowadzeń cewki. To tyle z placu boju.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: Piterski w Luty 18, 2017, 14:32Jako, że mam w domu preamp Luxmana wyszła mi na Electro Voice jedna brzydka rzecz.
Mam w sieci jakieś brumienie o stałym poziomie.
Ja na tych kolumnach to osiwieje ... o nawet już widać pierwsze siwe włosy  ;D
Oddałem Ugodę do klubu i przytargałem o północy do domu trafo separujące.
Rano wpiąłem na powrót do systemu Coplanada.
Wzmocnienie na Coplandzie ustawione na połowę skali. Sygnał idzie z Denona do Luxmana tu pokrętło na 9 i do Coplanda.
I co? Gra, nie brumi, coś tam słychać jak rozkręcić wzmacniacz na maxa.

I tu moment przełomowy i wkracza żona  :-*

Zaproponowała bym puścił Dire Straits, wiec pytam którą płytę bo na CD mamy tylko Broder in Arms ale na winylu mam ich pięć albumów.
Żona zaskoczona ... to wyciągam z półki i pokazuje co mam. Słyszę w głosie ton pretensji, że ona nic nie wie, a ja ciągle tylko puszcza Patrycje Barber albo Basię Trzetrzelewską.
Zarzuciłem pierwszy z brzegu album ale co to Sensor nie podpięty.
No to zakładam IC Ramzesa i .... znowu brzęczy jak poprzednio :-\.
Myślę sobie cholera Cardas jest za krótki i trzeba będzie szukać innego interkonektu.
Muzyka gra, a ja zacząłem czytać artykuł o pętli masy i .... spoglądam z nad kartki na system, szybka myślowa analiza połączeń i .... olśnienie.
Doskoczyłem wypiąłem trzy żyłowy kabel zasilający z Sensora i wpiąłem zwykły dwużyłowy bez PE.
Cisza brumienia brak  :)
Zostaje jeszcze raz pożyczyć Ugodę i sprawdzić teorię ale chyba złapałem gada za dupę i mam rozwiązanie.


Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

To do czego teraz masz odprowadzany ładunek elektrostatyczny z gramofonu?  :o
Gdzieś Ci to teraz włazi tam gdzie nie powinno.

Piterski

Cytat: masza w Luty 25, 2017, 16:19
To do czego teraz masz odprowadzany ładunek elektrostatyczny z gramofonu?  :o
Gdzieś Ci to teraz włazi tam gdzie nie powinno.
Z gramofonu jest połączenie masy na zacisk w Sensorze,ale to nie jest typowe brumienia jak z gramofonu. Pętla masy tworzy się przy podłączeniu Luxmana, który ma zasilanie tylko 2 żyłowe. To brumienie jest takie jak w sieci tylko znacznie głośniejsze tak, że je słychać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg

Cytat: Piterski w Luty 25, 2017, 16:12
Muzyka gra, a ja zacząłem czytać artykuł o pętli masy i .... spoglądam z nad kartki na system,

Wkleisz jakiś link tego artykułu ?  :) :) :)
Albo na priv mi wyślij :)
Dzieki z góry ;D

MAC

Zapewne to ten tekst popełniony przez Audiomatus?

Proszę...

http://www.audiomatus.com/petla_masy.pdf

miniabyr

Obwieszczam wszem i w obec ,że projekt Electro Voice Interface D został ukończony. Brzmieniowo ustawiłem tak jak chciałem . Te ostatnie kilka tygodni poświęciłem na odsłuch moich kolumn z innymi wzmacniaczami. To był bardzo dobry ruch ,który pokazał mi czy nie spaprałem nic w zwrotnicy. Jestem ZADOWOLONY z siebie i poklepuje się po pleckach. Teraz muszę poprosić Kawosza o pomoc w zrobieniu ładnych pudełek na same zwrotnice. Zdjęcia będą .! ....................Moje kolumny Audio Note poszły na handel :( ...Ja ich nie mam już gdzie postawić . Trudna to była decyzja ,bo kompletnie nic mnie do sprzedaży ich nie zmusza.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

miniabyr

#1267
Cholera to miną rok od kiedy wystartowałem(15,03,2016) . Nigdy już nie podejmę się takiego szaleństwa ,bo jest zbyt wymagające ,pochłaniające całkowicie i pełne niepewności co będzie na końcu. Rok słuchania i to wcale nie muzyki ,tylko kondensatorów ,rezystorów ,cewek i innego złomu. To wcale nie było fajne a poziom mojej irytacji i huśtawka nastrojów jak u kobiety z menopauzą. ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Gratuluje Pawle że w końcu dociągnąłeś do końca :D.
Ja też mam w sumie już nie daleko. Jestem na etapie wymiany elektroniki bo ostatnie doświadczenia pokazały, że ona ma znaczący wpływ na jakość "grania" tych kolumn.
Jak to będzie za mną zrobię porównanie z trochę inną topologią zwrotnicy Ondreja i zdecyduje czy wprowadzać zmiany czy zostać na tym co mam obecnie.   
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Al Capone

Przyłączam się do gratulacji z jednym małym "ale".

Co prawda zdobytego doświadczenia nic nie zastąpi "ale" czy nie prościej było zwyczajnie kupić dobre i sprawne kolumny zamiast brać sobie takie problemy na głowę?

Zdaję sobie sprawę, że to co piszę może być odebrane jako trochę irytujące. Proszę jednak wybaczyć tę "łyżkę dziegciu".

Piterski

Cytat: Al Capone w Marzec 15, 2017, 11:52
[...]
Co prawda zdobytego doświadczenia nic nie zastąpi "ale" czy nie prościej było zwyczajnie kupić dobre i sprawne kolumny zamiast brać sobie takie problemy na głowę?
[...]
Ciekawe co na to powie Paweł ale zastanawiam się ile trzeba by wydać na tak grające kolumny.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

bubusia

Gratuluje. No to teraz sluchamy :D
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

bubusia

Cytat: bubusia w Marzec 15, 2017, 12:26ale zastanawiam się ile trzeba by wydać na tak grające kolumny

do stowki pewnie mozna dojechac, mozna pewnie i taniej, poza tym zapewne tak nic nie zagra, to sa kolumny pod danego sluchacza
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

bubusia

Zapomnialem o jednym, to zaden koniec, w tym sporcie nie ma konca, never ending story for the truely addicted, a Pawle sie zalicza ;D
Piterski tez :D
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

miniabyr

Cytat: bubusia w Marzec 15, 2017, 12:36
Zapomnialem o jednym, to zaden koniec, w tym sporcie nie ma konca, never ending story for the truely addicted, a Pawle sie zalicza ;D
Piterski tez :D
Tak to prawda to niekończąca się historia. Zawsze coś będzie korcić a to źródło ,a to wzmacniacz  . Ale to przecież pozytywne działania -chcemy być lepsi ,bardziej doskonali. Czasem nasze starania wychodzą dość  śmiesznie ,zakrawają na voodoo i dziecinadę .Ale to ma sprawiać frajdę . I o to chodzi !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !