Autor Wątek: Electro Voice Interface D  (Przeczytany 176945 razy)

Offline miniabyr

• maniak
Odp: Electro Voice Interface D
« Odpowiedź #1625 dnia: Maj 17, 2018, 17:06 »
O mĂłj BoĹźe jaki stan  :o Mam nadzieję Ĺźe do wyprostowania . Widzę jedną róşnicę miedzy naszymi obudowami. To ciekawe ,ale w naszych kolumnach są dwa prostokątne porty bas refleksowe  ,a ta kolumna ma jeden okrągły bas refleks  z  rurą . A gdzie drugi ?  Czy to jakaś modyfikacja producenta ,czy wariacja ktĂłregoś z wcześniejszych właścicieli ? Te porty są istotne bo jeden opcjonalnie moĹźna zatkać -to przewidział producent . Ja mam jeden port zamknięty . Oj chłopie czeka cię duşşşşşşşşşşoooooo pracy i cierpliwości . Ja to mĂłwię wszystkim Ĺźe kupując EV trzeba teĹź kupić cierpliwość i spokĂłj . Powodzenia.
Niech źyje Dupa prezydent wszystkich Wolaków.

Offline goky

• Goky
  • maniak
  • **
  • Głupota ma pewien urok- ignorancja nie
« Odpowiedź #1626 dnia: Maj 17, 2018, 17:09 »
To chyba jakaś prostsza wersja, inaczej też jest basowy montowany i inna podpórka wewnątrz. Przynajmniej innaczej to jest u Lecha.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

DIY 300b , KRELL kav300i , Yaqin MS-650b , EAR834 - clone, Revolver+Shurev15III +Jelco250 , JmLab Mini Utopia,Lector cdp 0.6T , Nakamichi st7

Offline rosss37

• **
« Odpowiedź #1627 dnia: Maj 17, 2018, 17:36 »
Odnawiać je będę , więc może lepiej jak zrobię te porty bass-refleksu , tak jak Wy macie ? Lubię dobry kontrolowany bass, a tu kolega pisze , że wcale nie będzie go zbyt wiele . Może podeślecie mi jakiś szkic tej zmiany na lepsze ? Jeśli to nie problem ?

Offline goky

• Goky
  • maniak
  • **
« Odpowiedź #1628 dnia: Maj 17, 2018, 17:39 »
Proszę

DIY 300b , KRELL kav300i , Yaqin MS-650b , EAR834 - clone, Revolver+Shurev15III +Jelco250 , JmLab Mini Utopia,Lector cdp 0.6T , Nakamichi st7

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #1629 dnia: Maj 17, 2018, 17:53 »
Pomierzyłeś VRM-y, jaką mają impedancję?
Wspomniałeś, że masz ich dwie pary.

Co do ceny to coś za coś. Kolumny kupione nie drogo ale pracy wymagają znacznie więcej.
Z drugiej strony lepiej tak niż prostować potem kombinacje i matactwa Włochów.
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Micro Seiki DD-40, DV-20x2L, Ortofon Rohman, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #1630 dnia: Maj 17, 2018, 18:41 »
Jak patrzę na zwrotnicę to mi szczęka opada . To jest podobno profesjonalna produkcja a wygląda gorzej od najsłabszej pracy na ZPT.........wywalić z niej naleĹźy wszystko  z wyjątkiem rdzeniowych cewek . Są w pewnym sensie niezastąpione . Reszta do kosza.

Offline michał flaga

• maniak
« Odpowiedź #1631 dnia: Maj 17, 2018, 18:46 »
Ja słucham bez .
Chyba tylko Lech słucha z maskownicami, bo ja też sobie je odpuściłem i Ondrej ich nie stosuje.
słucham i z, i bez... choć ostatnio mniej bo zafascynowałem się takimi maluchami. właśnie skończyłem ich renowację. do środka wpakowałem chyba 2 lub 3 razy więcej niż wydałem na nie przy zakupie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline ja mówię™

• maniak
  • No Naim,No Music
« Odpowiedź #1632 dnia: Maj 17, 2018, 19:14 »
A co to?Pioneery?
Harbeth!

Offline rosss37

• **
« Odpowiedź #1633 dnia: Maj 17, 2018, 19:45 »
Panie Piterski , ale ja nie mam czym pomierzyć :( . Pisałem wcześniej, że w tematach tech. to jestem zielony. I nic się od tamtej pory nie zmieniło , więc proszę o wyrozumiałość. Ale jutro coś zorganizuję i pomierzę u kogoś i oczywiście napiszę. Rozumiem , że te same głośniki występują w różnych impedencjach ?

Offline michał flaga

• maniak
« Odpowiedź #1634 dnia: Maj 17, 2018, 20:46 »
natchniony pracą forumowego kolegi, dokonałem czegoś podobnego. zakupiłem, przywiezione z Anglii, monitory Pioneer. To model CS-e320, po renowacji i wymianie części podzespołów po prostu grają.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #1635 dnia: Maj 17, 2018, 21:10 »
Rozumiem , że te same głośniki występują w różnych impedencjach ?
Tak i ważne jest ustalić, który ich rodzaj siedzi w tych kolumnach. Obstawiam, że raczej oryginały ale mam też wrażenie, że nie mają one oryginalnego zawieszenia. Celowo nic Ci nie piszę o tych wartościach bo Ciekaw jestem wyniku pomiaru. Moim zdanie jakiś najzwyklejszy miernik to musisz jednak nabyć. Do tego lutownicę.
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Micro Seiki DD-40, DV-20x2L, Ortofon Rohman, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.

Offline Melepeta

• maniak
« Odpowiedź #1636 dnia: Maj 18, 2018, 18:47 »
Słuchałem nie dawno Pioneerów CS-E700 kolegi. I też mogę powiedzieć, że grają bardzo dobrze z lampą na diabłach.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Offline McGyver

• maniak
  • NIP 6442737255, REGON 369398784
« Odpowiedź #1637 dnia: Maj 18, 2018, 19:46 »
Fajne standy. Takie oczojebliwe  ;D
CD transport EAD T-1000 upgrade, DAC The Protagonist Mk2, pre lampowe The Protagonist Signature, monobloki Phast Triode SE na 6B4G, kolumny Studio16Hertz Tirion.
Analog: lampowe phonostage typu "wariacja (a raczej dygresja) na temat (a raczej obok tematu) EAR834", gramofon tangencjalny Sony PS-X555ES, wkładka Ortofon MC10 plus SUT Grundig vintage. Jakoś działa.

Offline Melepeta

• maniak
« Odpowiedź #1638 dnia: Maj 18, 2018, 20:37 »
Dopiero kupił te kolumny i musiał coś na szybko zorganizować. To zabrał dzieciom taborety :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Offline elektroboy

• maniak
« Odpowiedź #1639 dnia: Maj 19, 2018, 12:28 »
Jak patrzę na zwrotnicę to mi szczęka opada . To jest podobno profesjonalna produkcja a wygląda gorzej od najsłabszej pracy na ZPT.........wywalić z niej naleĹźy wszystko  z wyjątkiem rdzeniowych cewek . Są w pewnym sensie niezastąpione . Reszta do kosza.
jeszcze nie wyrzucaj duze srebrne bipolarne 90uF kondenzatory. jak ci sie nie beda podobac lub w inny sposob beda ci niepotrzebne, ja je chetnie wezme od ciebie :) uwazaj przy ich odklejaniu od plyty wiorowej. sa miekie i latwo je uszkodzic. trzeba deske w okolicy polac woda i poczekac. wtedy glut ktorym sa kondenzatory przymocowane latwiej od desky odczepic. ta plyte i tak bedzie trzeba nowa zrobic i zwrotnice na zewnatrz wywalic, tak wszystcy deltowicze postepuja :)

PS: na poczatek mozna uzyc wsztustie cewki. na pewno nie wyrzucaj te powietrzne (czerwone).
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2018, 12:46 wysłana przez elektroboy »

Offline elektroboy

• maniak
« Odpowiedź #1640 dnia: Maj 19, 2018, 12:38 »
Odnawiać je będę , więc może lepiej jak zrobię te porty bass-refleksu , tak jak Wy macie ? Lubię dobry kontrolowany bass, a tu kolega pisze , że wcale nie będzie go zbyt wiele . Może podeślecie mi jakiś szkic tej zmiany na lepsze ? Jeśli to nie problem ?
basu bedzie tyle i takiego jaki sobie zazyczysz (i zrobisz) moze nie bedzie trzeba w sto % kopiowac 2-portowe delty. skoro ale oryginalne porty sa jednoczesnie usztywnieniem, na pewno bedzie trzeba poprzeczkami usztywnic twoja uproszczona dolna deske w ktora jest mocowany 12" woofer. strojenie portu bym zostawil na pozniej.   

Offline elektroboy

• maniak
« Odpowiedź #1641 dnia: Maj 19, 2018, 12:43 »
Rozumiem , że te same głośniki występują w różnych impedencjach ?
Tak i ważne jest ustalić, który ich rodzaj siedzi w tych kolumnach. Obstawiam, że raczej oryginały ale mam też wrażenie, że nie mają one oryginalnego zawieszenia. Celowo nic Ci nie piszę o tych wartościach bo Ciekaw jestem wyniku pomiaru. Moim zdanie jakiś najzwyklejszy miernik to musisz jednak nabyć. Do tego lutownicę.
mi sie wydaje ze jednak to sa oryginalne zawieszenia. tez basowe membrany nie wygladaja na uszkodzone. tylko wszystko bardzo brudne i flash bez litosci uwypukla brud kurz i mankamenty. ogolnie ale wg mnie nie bedzie najgorzej. ale roboty jak na kosciele. obudowy, przetworniki, zwrotnica, nowe komponenty, strojenie :)

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #1642 dnia: Czerwiec 03, 2018, 13:06 »
Hej panowie co tak ucichło . Rosss37 czy dokonałeś już jakiś zmian ,rozpocząłeś remont EV ? Cisza jakaś taka jak makiem zasiał!

Offline cdt

• Sferyk ktĂłry zadziwia ;)
« Odpowiedź #1643 dnia: Czerwiec 03, 2018, 13:28 »
Czekamy w skupieniu  na relacje z odsłuchĂłw Zontka  :P .
kawosz wersja apolityczna.

Offline michał flaga

• maniak
« Odpowiedź #1644 dnia: Czerwiec 03, 2018, 13:45 »
Ja na przykład siedzę z moim stolarzem i kończymy realizację projektu standów pod kolumny. Dobry stolarz wie więcej o pracy w drewnie od osoby, która myśli, że o tym materiale wie wszystko. Większość specjalistów jest przyzwyczajona do współpracy z osobami, które przychodząc z własnym projektem, są przekonane, że wiedzą jak on ma być zrealizowany. Moje pierwotne pomysły zostały dość szybko "zaktualizowane", a podstawki zwane wśród audiofilów STANDAMI, zmontowane zostaną bez użycia ani jednej śruby czy wkręta. W fazie montażu wyglądają jak przestrzennie ażurowe klocki LEGO, których elementy łączą się ze sobą dzięki sprytnym wpustom i piórom. Wybrałem jedyny słuszny audio-kolor (czarny). Całość ważyć będzie na tyle dużo, że moja cudownie wyrozumiała żona-nie-żona, sama przesunąć tego nie da rady. Na wierzchu wkrótce także kamienna płyta, metalowe krążki lub jakiś inny skutecznie działający materiał. Potem razem z Ondrejem zabieramy się za ujarzmianie niskich częstotliwości.

W systemie wylądował wczoraj wzmacniacz, który widać na zdjęciu poniżej... termicznie - kompletna porażka. Z odległości 3 m czuć nadmiar ciepła. Brzmienie też "mocno nadmiarowe", ale stał się on natchnieniem do napisania kolejnego długiego posta - tym razem na temat recenzji sprzętu. Niebawem do poczytania na moim blogu.

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #1645 dnia: Czerwiec 03, 2018, 14:19 »
O fuck jaka elektrownia . Sprzęt dla Eskimosa . Dodatkowo ogrzewanie iglo  . Mi się mĂłzg lasuje przy moich 7 watach mocy i wolę nie myśleć jak grzeje to Carry audio . ................Zontrk, Zontek ,Zontek ta ......czekamy .

Offline goky

• Goky
  • maniak
  • **
« Odpowiedź #1646 dnia: Czerwiec 05, 2018, 08:21 »
Bardzo fajny cary, znam go to v12 :). Do mnie jadą linki 10.

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #1647 dnia: Czerwiec 21, 2018, 23:54 »
W ramach kontestowania dokonań naszych piłkarzy  pobawiłem się jednym elementem mojej zwrotnicy. Jakiś czas temu zamĂłwiłem  cewki na bas . Palcem bym nie kiwnął Ĺźeby jeszcze przy tych zwrotnicach grzebać ,ale jakość tych oryginalnych cewek budziła moje wątpliwości . To rdzeniowe cewki o wartości 4 mH . Trudno było znaleźć coś niedrogiego aby nie wpędzać się w koszty jeśli okazałoby się ,Ĺźe to jednak pomyłka . Ale Ondrej znalazł niemiecką firmę http://audio-tschentscher.de/epages/7d911b97-6508-40d6-ad9f-51b48e2090a5.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/7d911b97-6508-40d6-ad9f-51b48e2090a5/Products/00207  i tam znalazłem odpowiednią cewkę . MĂłwimy o cewce taśmowej na rdzeniu ,ktĂłra zastąpiła cewkę rdzeniową ale drutową . Ondrej przyjechał wieczorem do mnie a mi udało się szybko podmienić cewki . I powiem wam ,Ĺźe pierwszy odsłuch to obaj siedzieliśmy z duszą na ramieniu ,bo cokolwiek do tej pory  zastępowało oryginalne cewki rdzeniowe to był brzmieniowy niewypał. Ale teraz od pierwszych chwil było po prostu zajebi.cie ! Tak zajebi,cie  ! Cewka jest na basie ale ma wpływ na odbiĂłr we wszystkich zakresach .Ja pierniczę jaką ta nowa cewka robi  teraz kontrolę na basie  i jak zmieniła się scena . Nawet Ondrej był pod wraĹźeniem !. Ale przez przypadek wyszło ,Ĺźe jedna z oryginalnych cewek nie trzyma parametru i zamiast mieć rezystsncje 0,7 Ohm ma tylko 0,38 Ohm   - gdzieś jest skucha ,ktĂłrą na szczęście wyeliminowałem .

Offline McGyver

• maniak
  • NIP 6442737255, REGON 369398784
« Odpowiedź #1648 dnia: Czerwiec 21, 2018, 23:58 »
zamiast mieć rezystsncje 0,7 Ohm ma tylko 0,38 Ohm 
To raczej dobrze.
CD transport EAD T-1000 upgrade, DAC The Protagonist Mk2, pre lampowe The Protagonist Signature, monobloki Phast Triode SE na 6B4G, kolumny Studio16Hertz Tirion.
Analog: lampowe phonostage typu "wariacja (a raczej dygresja) na temat (a raczej obok tematu) EAR834", gramofon tangencjalny Sony PS-X555ES, wkładka Ortofon MC10 plus SUT Grundig vintage. Jakoś działa.

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #1649 dnia: Czerwiec 22, 2018, 00:16 »
zamiast mieć rezystsncje 0,7 Ohm ma tylko 0,38 Ohm
To raczej dobrze.
"Oryginalnie" cewki powinny mieć 0,7 Ohm . Dwa lata temu mierzyłem obie i miały . Coś musiał się  wydarzyć kiedy walczyłem ze zwrotnicą  Obie pokazują ok 4mH  tylko róşni je "R"