stereo za 1000 maks. 1500

Zaczęty przez Keef98, Maj 06, 2015, 14:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Słuchałem na wystawie AVS 2015, grały fajną przestrzeń i średnicę. Takie raczej czarusie do niedużego, niewygłuszonego pomieszczenia, niż audiofilskie  dzielenie włosa na czworo z dużymi skokami dynamiki. Raczej nie brać tych najmniejszych. Zdecydowanie odstają możliwościami od środkowego modelu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Nie znam się, nie słuchałem, zarobiony jestem.
Ale dla miłośniczki ostrego, gitarowego grania w wieku przedalkoholowym wygląd i legenda doskonała :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

'' A może tak przy okazji poznać drogę starych pierników Technics i Altusy "  ;)

Keef98

Altusy mam w domu.
A Les Paule fajne (z wyglądu). Nawet bardzo. Cherry z uśmiechem na gębie bym "adoptowała" ;)

frywolny trucht

One na żywo wyglądają jeszcze bardziej cowboy'sko :) Tylko rogów byka i lassa brakuje  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

Zgodnie z poleceniem mam napisać coś o Musical Fidelity A1, tylko ja na prawdę nie wiem, co.
Fajne :)
W sumie wolałabym napisać po przeglądzie, ale niech się dzieje Wasza wola.
Wypięłam NADa 140, podpięłam MF A1, z którym najpierw były problemy, teraz jest bardzo OK, a po przeglądzie będzie bardziej OK. ;)
Na razie z podstawowych zmian:
- lepsze pre, jest także do MC (choć tych wkładek na razie nie planuję, ze względów finansowych),
- nie wiem, jak to określić, ale instrumenty są bardziej odseparowane, a scena ma bardziej naturalne wymiary,
- wokale brzmią naturalniej i dźwięki harmoniczne są lepiej słyszalne.

Ogólnie jest bardzo fajnie, brzmienie jest całkiem naturalne i jak się zamknie oczy przy filmach sci-fi, to jest odlot :)

Co mam jeszcze powiedzieć?

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

Tak. Po rozgrzaniu się już jest.

Keef98

Vasa kazał mi porównać Musical Fidelity A1 i NADa 140, więc to robię :) Uprzedzam - jestem chora, co migło w pewien sposób wpłynąć na moje odczucia oraz percepcję.
Zacznę od przedwzmacniacza gramofonowego. NAD ma dla wkładek MM, a MF do MM i MC. Porównania dokonałam na muzyce klasycznej, rocku, blusie i jazzie, bo innych gatunków nie mam na winylu. W pre MF jest mniej szumów oraz ładniejszy bas, w ogóle jest go więcej. Inne różnice nie są zbyt istotne.
Natomiast jeśli chodzi o granie tych wzmacniaczy, to różnice są ważniejsze. W MF jest więcej skrajnych częstotliwości, oczywiście w NADzie mogę to zmieniać potencjometrami. Muzyka MF ma większy power oraz istrumenty są bardziej oddalone.
Ogólnie nie ma kosmicznej różnicy, w każdym razie gdybym nie musiała kupić sobie czegoś, to zostałabym przy NADzie i zamiast MF wolałabym kupić więcej płyt.

Jeszcze odnośnie do użyteczności obu wzmaków. Bardzo lubię MF, ale grzeje się niemiłosiernie, przez co jego ubudowa ma taki, a nie inny kształt, co zbyt ładne nie jest. Do tego NAD jest naprawdę prześliczny i idealnie mi pasuje do kolumn (srebrny metal i kolor okleiny).

Więc skończyło, że na Grundigach 850 oraz Musical Fidelity, za które mniej więcej zapłaciłam 1500. Kolumny kosztowały trochę ponad 500, a wzmak niecały 1000.

Vasa, coś jeszcze? ;)

vasa

Cytat: Keef98 w Marzec 09, 2016, 18:19Vasa, coś jeszcze?
Bardzo ładnie :)
Z Twojego wpisu wynika że system się udało zbudować w okolicach założonego budżetu i gra zadowalająco.
Więc jest sukces

A że wygląda jak kaloryfer? No cóż to jest klasa A i tak musi być. I nikt z Twoich znajomych nie ma pojęcia o co chodzi :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

Dziękuję, Szefie :)
Czy zadowalająco nie wiesz - nie słyszałeś ;)
Czego moi znajomi nie zrozumieją? Budowa czy to, ze grzeje?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piterski

Keef98 czy można twój opis zinterpretować w taki sposób, że NAD kładzie większy nacisk na średnicę i lekko wycofuje skraje pasma, a MF gra równiej w całym paśmie czy jednak mocniej akcentuje jego skraje?
Jak wypada w nich kwestia lokalizacji źródeł dźwięku i ich namacalności?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Zdjęcia zawsze autrakcyjniają wywód, ale bardzo dobry- mam nadzieję- początek drogi redachtora recenzenta sprzętu audio  ;D Pamiętaj tylko na przyszłość nie brać upominków, wręcz łapówek i nie naginać rzeczywistości, bo kolega, bo stracisz dystrybutora :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93