HUSARIAA

Zaczęty przez ahaja, Marzec 20, 2016, 12:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

ahaja

Pozwoliłem sobie założyć.
Efekty 18 miesięcznej pracy nad projektem. Rozrósł się w tym czasie trzykrotnie.
cdn.

jamówię

Śliczności,Krzysiek czy jakiś Twój egz. można odsłuchać?jeśli tak jestem pierwszy na liście ;D 8) :P

elem

ahaja,

Opisz proszę jakie parametry można zmieniać w Husarii. Można podłączyć więcej niż jedną wkładkę? Jest możliwość pracy mono?


Michał,  w razie gdyby - zamawiam wizytę u Ciebie, pierwszy :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

#3
Cytat: elem w Marzec 20, 2016, 13:07Jest możliwość pracy mono?

To akurat widać po PCB, że jest taka możliwość przewidziana.

vasa

Cytat: elem w Marzec 20, 2016, 13:07Opisz proszę jakie parametry można zmieniać w Husarii. Można podłączyć więcej niż jedną wkładkę? Jest możliwość pracy mono?
Parametrów do zmiany jest mnóstwo, można dopasować chyba każdą wkładkę świata.
Są wejścia na dwa ramiona. Jest we/wy zbalansowane. Nie pamiętam czy jest tryb mono.
Piszę z pamięci więc mogłem coś przekręcić ale na pewno pamiętam jedno; po zbalansowanym jest lepiej :) a nawet świetnie :))
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

aaa, czyli jesteś już po odsłuchach.  Jak szczęka?  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

tomasz_pianista

To jak, zamówienie grupowe?:P
Grupa ratowania poziomu.

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Czytałem, ale od tego czasu chyba zaszły sporo zmian, jak pisze ahaja.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Cytat: elem w Marzec 20, 2016, 13:07
ahaja,

Opisz proszę jakie parametry można zmieniać w Husarii. Można podłączyć więcej niż jedną wkładkę? Jest możliwość pracy mono?


Michał,  w razie gdyby - zamawiam wizytę u Ciebie, pierwszy :)

Jeśli Krzychu się zgodzi jesteś zaproszony,jak zawsze:))

pelot

Wygląda obiecująco :P , ciekawe jak gra , też bym chciał posłuchać , świetna robota , a  garniturek , jak wygląda???

frywolny trucht

Ze stronki ahaja:





ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pelot

  :o Czy któraś para XLR-ów jest zbalansowana?

ahaja

#13
Dziękuję. To motywuje.

Zmian zasżło dużo. W tych starszych wersjach pewne rozwiązania były montowane na pcb uniwersalnych - funkcjonalność ta sama, jednak chciałem ubrać/dopiąć to na ostatni guzik.
Pcb ma wymiar całkowity 190x520mm ... ;-)

Dodałem nastawy dla pojemności.

Widać też 4 małe płyteczki ... do korekcji wpinanej na goldpiny do pcb głównej. Dlaczego? Ano jedna to będzie pasywka a druga aktywno/pasywna. Są róznice w brzmieniu mimo zachowanej staranności w obliczeniach i strojeniu.

Na którymś ze zdjęć jest pcb zasilacza - 37800uF łącznie. Oczywiście to filtry kaskadowe RCLC. Dławiki ręcznie nawijane ... bo nie było takich gotowych.

Filtracja składowej stałej z napięcia sieciowego.

Stabilizacja:
no tutaj przeszedłem sam siebie ... ;-)
4 super regulatory dyskretne
4 shunt regulatory dyskretne
Całość można łączyć w rózne konfiguracje oczywiście mające wpływ na brzmienie.

Przełączniki/sygnalizacja możliwa do zrealizowania na 2 sposoby: albo wszystko z frontu (ledy i przełączniki) albo ledy z frontu a przełączniki z tyłu. To pod kątem funkcjonalności.

Planuję w obudowie pre otwory od góry z dostępem do nastawów, żeby nie trzeba było jej otwierać.
Całość dzielona, oczywiście trafo z głównym zasilaczem osobno, pre i sekcje stabilizacji w drugiej.
Obie mają być takie same ... zobaczymy czy to wejdzie ... ;-)

Tak - jest mono. To znaczy może być jak się pstryknie.

Ramiona/wkładki:
można podpiąć 4 jednocześnie. 2 po RCA (MM + MC) i 2 po XLR (MM i MC). Po XLR warunkiem jest okablowanie zrobione poprawnie z wtykami XLR. Bez przejściówek, chociaż z nimi też będzie działać.
Nie jest to wielki kłopot bo np do lepszych ramion z wtyczkami DIN można takie okablowanie zrobić - te wtyczki są dostępne.

Wyjścia są po RCA jak i po XLR. Oba typy dostępne jednocześnie.

Pozostałe funkcje są analogiczne do wersji którą pokazał Frywolny.

Posłuchanie - nie widzę przeciwskazań ... muszę skończyć budowę i wszystko posprawdzać.

;-)

frywolny trucht

A wyprodukowanie paru sztuk wchodzi w rachubę?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jamówię

Cytat: ahaja w Marzec 20, 2016, 16:22

Posłuchanie - nie widzę przeciwskazań ... muszę skończyć budowę i wszystko posprawdzać.

;-)




Przypominam byłem pierwszy:))

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

No jak będzie możliwość posłuchania to kurka koniecznie się ustawiam w kolejce.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Ja z reguły nie oddaję, więc ustawię się ostatni   ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Cytat: frywolny trucht w Marzec 20, 2016, 18:50
Ja z reguły nie oddaję, więc ustawię się ostatni   ;)

Philipsów ode mnie czasem nie brałeś?
;D


jamówię

Cytat: masza w Marzec 20, 2016, 18:55
Cytat: frywolny trucht w Marzec 20, 2016, 18:50
Ja z reguły nie oddaję, więc ustawię się ostatni   ;)

:))

Philipsów ode mnie czasem nie brałeś?
;D



pelot

Proszę nie zapominać o mnie , ja też gdzieś tam ustawiłem się w tą kolejkę.

ahaja

Jeszcze raz dziękuję.

Sukcesywnie będę pokazywać postępy.

Tutaj trochę więcej zdjęć samych pcb: https://picasaweb.google.com/115453839954675028762/HUSARIAAV2MCMMPhonoPreamplifier

wojtek41

Cytat: masza w Marzec 20, 2016, 18:55Ja z reguły nie oddaję, więc ustawię się ostatni   

Philipsów ode mnie czasem nie brałeś?
;D ;D ;D


kazan

Cytat: frywolny trucht w Marzec 20, 2016, 17:38A wyprodukowanie paru sztuk wchodzi w rachubę?

Dopisuję się jak będzie możliwość zakupu :)
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10