Autor Wątek: Pre Pearl - ktoś słyszał ?  (Przeczytany 3101 razy)

Offline LampowY

• maniak
Odp: Pre Pearl - ktoś słyszał ?
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 15, 2019, 21:41 »
Akurat mam teraz problem z liniowym. Gramofonowy odpukać gra świetnie, mimo że manufaktura.

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 16, 2019, 00:16 »
Fajnie, ze odpalił "z kopa".

dopasowalem rezystor wejsciowy do wkladki

Jaka wkładka i ...jaki rezystor ?

Offline jjacek

• maniak
  • **
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 16, 2019, 05:33 »
Dziala ...ale nie bez problemow na starcie .
Wkladka Audio Technica AT-OC9ML/II  0.4 mV, 12 ohm  rezystor na wejsciu 120 ohm .

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 19, 2019, 00:24 »
Przy okazji odsłuchu wkładki Sensitive Sound ART posłuchałem również nowego pre Alexandra.
Najpierw był jakiś twór lampowy z sekcją wejściową na tranzystorach (czyli topologia taka jakiej słucham u siebie) a potem Pearl.
Summa summarum słuchałem na Pearl z trafami Lundhala na wejściu. W stosunku do lampy brzmiał łagodniej na górze i chyba mniej tam było planktonu ale za to z idealnym balansem dźwiękowym i bardzo przyjemnie.
Na tyle przyjemnie że nabrałem ochoty na ciąg dalszy :)
Ciekawe jak by zagrał z jakimś innym trafem, bo mam wrażenie że to właśnie Lundhal mógł być tym słabszym ogniwem.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline Alexander

• maniak
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 19, 2019, 08:17 »
Summa summarum słuchałem na Pearl z trafami Lundhala na wejściu. W stosunku do lampy brzmiał łagodniej na górze i chyba mniej tam było planktonu ale za to z idealnym balansem dźwiękowym i bardzo przyjemnie.
Na tyle przyjemnie że nabrałem ochoty na ciąg dalszy :)
Ciekawe jak by zagrał z jakimś innym trafem, bo mam wrażenie że to właśnie Lundhal mógł być tym słabszym ogniwem.
Drobne sprostowanie: słuchaliśmy LR Phono z wątku
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=3056.0
ale nic nie stoi na przeszkodzie by następnym razem użyć Pearl'a, który stał dwie półki poniżej.
Można też w miejsce Lundahlli wpiąć aktywne wzmocnienie - prepre by Elektor - jednak w przypadku LR Phono pojawią nam się w tej konfiguracji kondensatory w torze, a cały urok LR'a to ich brak  ;)

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 20, 2019, 00:06 »
Drobne sprostowanie: słuchaliśmy LR Phono z wątku
I tak się rodzą legendy  ;) ;D ;D ;D

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 20, 2019, 00:06 »
Wkladka Audio Technica AT-OC9ML/II  0.4 mV, 12 ohm  rezystor na wejsciu 120 ohm .
A testowałeś po zmianie wzmocnienia większy rezystor ?

Offline jjacek

• maniak
  • **
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 20, 2019, 06:14 »
A jakie obciazenie proponujesz ? Producent proponuje obciazenie "> 100 Ω" :) nie wiem przy jakich obciazeniach ta wkladka zagra najlepiej ale moge sie pobawic .  Jest jeszcze chwila by sie pobawic zwlaszcza ze czekam na zamowione elementy zasilacza by zamknac caly projekt.

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 20, 2019, 13:56 »
Mi wejście JFET pracuje najlepiej z obciążeniami 25-47 KOhm.
JFET praktycznie zachowuje się jak lampa. Rezystancja wejścia (bramki) jest teoretycznie nieskończona więc przywieranie sygnału z wkładki rezystorem 100Ohm do masy wydaje się nieuzasadnione.
Wywaliłbym tez kondensator na wejściu. Przy MC nie ma za bardzo sensu.
I nie podłączaj zasilania bez jakiegokolwiek rezystora na wejściu bo u mnie powodowało to jazdę prądu drenu w górę.

Offline jjacek

• maniak
  • **
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 20, 2019, 20:31 »
Fronty prawie gotowe.... 8)

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 20, 2019, 21:05 »
Profeska  :D

Offline Alexander

• maniak
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 20, 2019, 21:58 »
Wyszło obłędnie! Pewnie dostałeś naklejki ze sklepu Nelsona - ludzie kleją je na frontach, ale paskudnie to wygląda, Twoje panele wymiatają!

Offline AudioAddicted

• Tomek. Lampocholik zadeklarowany, praktykujący. Z sukcesami :D
  • maniak
  • www.audioaddicted.co.uk
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 20, 2019, 22:02 »

Jest pięknie!  :np:
AIWA AD-F880; AIWA AD-F800; Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; Keishō 12AY7 lub ECC88/PCC88 Pre; Accuphase Clone Power Amp / 6SN7GTA, 6S33S SET; Audio Nirvana kolumny made by me; VDH The First Ultimate mkI & mkII, VDH Optocoupler mkII, VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Yarbo SP-1100PW; QED Qonduit MDH6; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;

Offline jjacek

• maniak
  • **
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 21, 2019, 06:55 »
Orginalne naklejki nie sa az tak ..paskudne  zeby ich nie przylepic ;).  Wlasnie kleje blaszki inf.

Offline jjacek

• maniak
  • **
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 23, 2019, 15:43 »
Podwiesilem przewody zasilajace jak najwyzej na obudowie, zamontowalem diody Led na froncie.Czekam jeszcze na dodatkowy zasilacz. Nozki wydaja sie byz zbyt wysokie ..moze lepiej to wyglada kiedy obudowy stoja obok siebie.. :-\ ??
Zasilanie mam zrobione ekranowanym kablem ale jest tez taka rekomendacja zeby skrzynka zasilacza byla oddalona minimum 1 m ...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2019, 16:01 wysłana przez jjacek »

Offline AudioAddicted

• Tomek. Lampocholik zadeklarowany, praktykujący. Z sukcesami :D
  • maniak
  • www.audioaddicted.co.uk
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 23, 2019, 16:00 »
Kozacko to wygląda  :np:
AIWA AD-F880; AIWA AD-F800; Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; Keishō 12AY7 lub ECC88/PCC88 Pre; Accuphase Clone Power Amp / 6SN7GTA, 6S33S SET; Audio Nirvana kolumny made by me; VDH The First Ultimate mkI & mkII, VDH Optocoupler mkII, VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Yarbo SP-1100PW; QED Qonduit MDH6; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;

Offline Alexander

• maniak
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 23, 2019, 16:25 »
Zasilanie mam zrobione ekranowanym kablem ale jest tez taka rekomendacja żeby skrzynka zasilacza byla oddalona minimum 1 m ...
I to jest słuszna rekomendacja - nawet w "firmowych" urządzeniach Nelson zaleca odsunięcie pudła z zasilaczem. Ekranowany przewód nie jest źródłem zakłóceń, lecz samo trafo. Zasilacz od phonostage'a Thresholda mam wetknięty w narożniku pokoju, czyli jakieś 3m od pre, podobnie zrobiłem z puszką zasilacza od Pearla. Zrobiłem kiedyś próbę na jaką odległość trzeba odsunąć trafo od pre, żebym nie słyszał żadnego odgłosu w kolumnach przy pre liniowym odkręconym na maksimum. Minimum to pół metra.