Router Wifi zakłoca antene FM

Zaczęty przez mariusz_czechy, Luty 10, 2024, 11:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

mariusz_czechy

Cześć. Mam problem natury technicznej. W pokoju mam amplitune Yamaha z anteną z 2m odcinka przewodu miedziango, przyklejony do boku szafki, prawie pod sufit. Odbierało na tym bardzo dobrze. ALe 3 tyg temu zainstalowali mi internet z routerem Huawei K562 i o ile czasem jest wszystko OK, jak nikt z routera nie korzysta od dluzszego czasu, to o ile cokolwiek się z nim połączy po Wifi lub po kablu to w radiu pojawiają się bardzo duże zakłocenia. Coś szumi, popiskuje i ginie RDS. Router od anteny i amplitunera jest oddalony jakieś 1,5m. Po wyjęciu wtyczki zasilacza z routera jak ręką odioł. Radio działą idelanie wraz z RDS. 
Czytałem że przewód LAN może siać, ale po jego odpięciu jest bez zmian. Podobnie z zasilaczem, jeśli on jest w prądzie, ale odłączony od routera to również wszystko działa. 

Co tu można zaradzić aby radio grało poprawnie.

vasa

Pytanie czy zakłucenia pochodzą z anten routera (są tam jakieś dodatkowe częstotliwości zakłucające), czy z "pudełka" bo elektronika sieje, czy z zasilacza?
Owiń zasilacz folią alu i sprawdź. Potem zrób podobnie z pudełkiem routera. Będzie więcej wiadomo.
Możesz też złożyć reklamację na urządzenie. Może inny egzemplarz nie będzie siał?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Podstawa to antena do radia na dachu.
A wtedy można mówić o zakłócaniach innych urządzeń.
Bo jak za antenę robi 2 metrowy odcinek kabla w pokoju to zbiera zakłócenia z każdego urządzenia, włącznie z żarówkami Led.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

mariusz_czechy

Dzieki za wszystkie porady. Próbowałem z zawijaniem zasilacza i routera ale nie przynosiło to efektu, ale problem chyba się rozwiązał.
 Ja wcześniej odpinałem LAN od strony dekodera, jak dziś odpiołem z routera to radio zaczeło grać dobrze wraz z RDS. Po podpięciu znów radio piszczy i RDS ginie. Czyli jednak przewód LAN siał. Sprubuję zamiast tego chińskiego sam zarobić nowy. A mimo wszystko pomyślę nad normalną anteną zamiast tego przewodu. Niestety mieszkam na parterze, a nademną są jeszcze 2 piętra i strych więc antena na dach odpada :(

Piterski

Ja mam pociągnięty przewód LAN do telewizora. Przewód ekranowany z ekranowanym wtykiem i gniazdem. Teraz są takie wtyczki, że montujesz to bez specjalistycznych narzędzi.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Piterski, podaj proszę namiar na te końcówki.
😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Ja kupiłem takie jak poniżej. To jak wzór bo miałem też takie bez tej plastikowej wkładki i się nabiedziłem by nie było przebicia między żyłami. A tu się kable wsuwa w wkładkę tę "nadziewa" we wtyku i po robocie. Brałem metalowe bo kabel ekranowany ma dodatkowy ekran.
 
https://allegro.pl/oferta/wtyk-beznarzedziowy-rj45-kat-6-ftp-8p8c-skretka-10650510574
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

DarthVader

Zmień router. Wpływ "korzystania po kablu" na cokolwiek radiowego dyskwalifikuje to urządzenie. Zażądaj wymiany. WiFi działa na 2,4 lub 5 lub 6 GHz. Z naciskiem na Gigaherce. To nie są częstotliwości radiowe. Masz uwalony sprzęt wpięty w domową infrastrukturę. W przypadku, gdy "toto" pozostawisz wpęte w domową sieć, może skończyć się tym, że wymienisz dokładnie wszystko, włącznie z telewizorem, gramofonem, wzmacniaczem, przedwzmacniaczem, lodowką, pralką, a jak trzeszczało tak dalej będzie trzeszczeć... Szkoda czasu, nerwów i pieniędzy.
Pozdrawiam, Vader