Mój Rotel zwariował, albo przechodzi na drugą stronę mocy......

Zaczęty przez robiz, Kwiecień 12, 2016, 08:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

robiz

Panowie, spotkała mnie dość dziwna rzecz . Mam nadzieję, że ktoś z Was też się z tym spotkał, bo inaczej znaczyłoby to , że dobijają się do mnie jakieś moce z drugiej strony .... ;)
Mianowicie, nie dalej jak w niedziele słucham sobie mojego Rotel'a RA-12, gra radio internetowe z odtwarzacza sieciowego i nagle następuje bardzo duży skok dźwięku, znaczy odtwarzacz sam sie bardzo podgłasza, do tego stopnia , ze moja szanowna małżonka " lekko zbladła ".
Oczywiście zaraz przyciszyłem, wyłączyłem wszystko, odczekałem kilkanaście sekund , co by obwody sie " zresetowały " i po włączeniu wszystko działało jak należy.
I teraz rozkminiam kilka opcji:
- albo był jakiś impuls z sieci internetowej ...... ?
- albo jakieś przepięcie w sieci energetycznej ..... /
- albo pilot jakoś autonomicznie wysłał " zły" impuls do wzmacniacza....... ?
- albo nadaje sie sprawa do serialu " Archiwum X "...... ?

robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

MAC

Albo pilot sąsiada.

W sterowniku do bramy Nice jest podobno 1mln kombinacji kodów.
W zeszłym roku musiałem wymienić sterowanie radiowe bo sąsiad mi swoimi roletami o 7 rano bramę otwierał  ;D

robiz

O sąsiadach nie pomyślałem, a to " źli ludzie są "  ;)
Myślisz, że to możliwe, przez ścianę i taki wpływ i przypadek .... ?

robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

MAC

A uj wi. Może tak być.
Nic nie rób, może się nie powtórzy.

robiz

Wierzę w to głęboko, tylko czy sama wiara da rade mocom zła ;)

robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

Wireless

Najpewniej pilot sąsiada. Albo masz włamkę do sieci domowej - zakładam, że rzeczony rotel ma możliwość sterowania przez sieć ...
Ale spokojnie - szansa na to, że to włamka do sieci jest znacznie mniejsza, niż to, że to pilot sąsiada.
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

No ale moment. Czy ten pilot nie jest na podczerwień? Podczerwień nie przenika murów.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

robiz

Wireless, Rotel nie ma funkcji sieciowych, tak więc ni ma neta w nim. Połączony jest tylko kablem cyfrowym z odtwarzaczem  sieciowym.

Odnośnie  sposobu działania pilota , to ni kuta nie wiem :(
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

Wireless

Co do podczerwieni, to po pierwsze, pytanie, czy to nie jest raczej bluetooth.
Po drugie - z tym przenikaniem murów to naprawdę różnie bywa.
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

Odpal aparat w komórce. Weź pilota i celuj w obiektyw aparatu, wciskając jakieś przyciski na pilocie. Jak zacznie ci błyskać na ekranie komórki- pilot na podczerwień.

To co sugeruje, że jest na podczerwień to okienko na panelu frontowym na prawo od wejścia USB.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

robiz

Arek , w komórce widać światło diody pilota, to znaczy że podczerwień , tak ?
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

frywolny trucht

Ano. A wiadomo, że podczerwień ma dużo mniejszą siłę rażenia jak fale radiowe używane w pilotach samochodowych na przykład. Wystarczy, że ręką zasłonisz diodę w swoim pilocie i d u p a.
Na początku trochę się martwiłem o swój dekoder Horizon z UPC, bo ma pilota na fale radiowe. Z jednej strony luksus, można go mieć w tyłku i zadziała, niestety też łatwiej go zakłócić. Ale póki co spokój grabarza :)

Tak więc zapewne poszedł jakiś niedobry prąd. Oby to był tylko jednorazowy impuls zewnętrzny. Elektronika dziś taka zaawansowana, a przy tym wrażliwa. Może trza postawić sobie jaką brutalną lampę?  :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: robiz w Kwiecień 12, 2016, 08:15Panowie, spotkała mnie dość dziwna rzecz
A nie miałeś przypadkiem w tym czasie włączonego jakiegoś urządzenia z portem |IR| np. laptopa?. Mi tak kiedyś telewizor wariował jak włączałem komputer.

robiz

Laptop i tablet działają , prawie zawsze , jak w domu gdzie jest nastolatek ;)

A może sam pilot się jakoś wzbudził ?
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

Jakub

Czasami jak są skoki napięcia w sieci to taka elektronika głupieje.
Mnie się tak kiedyś zrobiło w radiu samochodowym  ;)

robiz

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 12, 2016, 20:54Może trza postawić sobie jaką brutalną lampę? 
Pomysł zacny, zaprawdę ino polskich środków płatniczych ciągle brakuje ;)
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

robiz

Cytat: Jakub w Kwiecień 12, 2016, 21:18
Czasami jak są skoki napięcia w sieci to taka elektronika głupieje.
Mnie się tak kiedyś zrobiło w radiu samochodowym  ;)
To by było najlepsze rozwiązania. Jest dobre ubezpieczenie od przepięć, to była by okazja na zmianę sprzętu ;)
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure