Autor Wątek: Laik pyta  (Przeczytany 5155 razy)

WOY

• Gość
Odp: Laik pyta
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 25, 2016, 22:42 »
Czytałem o Twoich przygodach gramofonowych. Wyciągnąłem z nich pewne wnioski. Jest to cenna nauka by omijać takie wpadki.
Chcę jednak podjąć decyzję, o zakupie nowego gramofonu, który jest ponad miarę muzykalny. Określenia których używacie są dla mnie mało jasne. Dlatego proszę o przykłady muzykalności wśród gramofonów. Powiedzmy że nic innego się nie liczy, tylko muzykalność.

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 25, 2016, 22:57 »
Trudne zadanie bo jest zbyt wiele po drodze elementów które wpływają na dźwięk! wkladka ,ramię (krótkie ,długie  ,lekkie, ciężkie) ,gramofon ,pre . .............ale ok niech ci będzie-) Czy to ma być nowy gramofon ,czy vintage?  Jeśli vintage to brał by Garrard 401 z ramieniem 12 cali np. Sme lub Ortofon  A nowy ? No cóż powiem Zontek z 14 calowym ramieniem .
Niech żyje Dupa prezydent wszystkich Wolaków.

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 28, 2016, 15:21 »
Chcę jednak podjąć decyzję, o zakupie nowego gramofonu, który jest ponad miarę muzykalny. Określenia których używacie są dla mnie mało jasne. Dlatego proszę o przykłady muzykalności wśród gramofonów. Powiedzmy że nic innego się nie liczy, tylko muzykalność.

Po prostu massloadery grają precyzyjniej, a te miękko zawieszone- cieplej. Najlepiej chyba szukać czegoś po  środku, neutralnego, z regulacjami. Takiego, który obsłuży gros wkładek, a regulować sobie temperaturę grania wkładką, przedwzmacniaczem. To by były najwyższe modele JVC, Denon, Luxman, Sony, Micro Seiki itp z lat 80-tych

Stare idlery grają z niebywałym animuszem, ale mają spore szumy i nie powiesisz wkładki MC LO. Tym bardziej nic z ostrym szlifem.
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 28, 2016, 15:58 »
WOY, gdzieś czytałem, że myślisz o Rega RP 6 za 5,4 tys. bez wkładki. To jest poziom finansowy właśnie Denon Dp 59L w którym masz parametry S/N, oraz Wow/Flutter zupełnie niedostępne dla Regi, a w bonusie regulację tłumienia drgań- czyli powiesisz wkładkę o każdej podatności, oraz kwarcową stabilizację obrotów. Masz konkretne elementy wpływające konkretnie na funkcjonalność i parametry, a nie opis typu- "w końcu otrzymujesz niezwykły guzik do zmiany obrotów na cudownym zasilaczu i misternie klejony talerz". Czy dobrze kojarzę, że jesteś poszukiwaczem voodoo w audio? A opisówka RP 6 to dla mnie voodoo. Zwykła rzecz urasta do cudowności wytwarzanych przez elfy. Inn ą rzeczą, że jak kupujesz nowy- stracisz sporo kasy przy odsprzedaży jak się znudzi. Vintage będzie raczej drożeć.
Dla kogo wg mnie może być RP6? Dla kobiety ;) Ładny, minimalistyczny, zero ustawiania, grzebania.
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

kawosz

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 28, 2016, 16:14 »
Zgadzam się z prezesem w 100% . Ta Rega przy Denonie to żart jest  ;D .

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 28, 2016, 23:03 »
za 5,4 tys. bez wkładki. To jest poziom finansowy właśnie Denon Dp 59L
I taki Denon z DL103 może stanowić wzorzec muzykalności :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

kawosz

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 29, 2016, 00:59 »
I taki Denon z DL103 może stanowić wzorzec muzykalności
A jak jeszcze uda się go kupić z ramieniem S to już całkiem bajka ( ja miałem proste :( i ogranicza to wybór wkładek  ) Można dokupić S ale to tysiak . Przyznam jednak że 103 jest stworzona do tego prostego ramienia .

Offline GB

• maniak
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 21, 2017, 18:24 »
Takie pytanko mam dotyczące ustawienia wkładki w headshellu.

Otóż w instrukcji do modelu Pionieera PL550 (mój to PL550X), znalazłem że tzw. overhang powinno się ustawić za pomocą overhang gauge, którego nie mam. Rozumiem, iż można to również zrobić specjalnym szablonem. Czy taki szablony są uniwersalne dla wszystkich gramofonów? Dedykowane wkładce?

Z góry dziękuję za informację.

Pozdrawiam
GB

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 21, 2017, 18:42 »
Technics dla SL 1200 z rodziną ustalił swoje szablony. Za vinylengine: