Menu główne

Thorens 160 mkII

Zaczęty przez jamówię, Kwiecień 20, 2016, 17:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

jamówię

Nie znalazłem wątku poświęconego temu modelowi,jeśli się mylę,proszę scalić i połączyć :)
Mam tyciutki problem z windą w moim gramiaku,otóż jest ona tak nasmarowana,że muszę bardzo ostrożnie opuszczać ramię na płytę.Książkowo powinno to być tak,że zwalniam windę i ramie majestatycznie opada,jak to przywrócić?

Piterski

Gdzieś czytałem o smarze silikonowym.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Smar silikonowy gotów zatrzymać ramię w powietrzu nawet.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Mam namyśli taki dedykowany do smarowania windy. Z starego Bernarda pamiętam że jak wytarłem raz oryginalne smarowidło to już żaden gęsty smar nie pomagał, a dedykowany był jakiś taki bezbarwny w małej tubce.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomasz_pianista

Widzę, że masz straszna zajawkę na Thorensa:)

Ja właściwie robiłem wszystko, ramiona rega 250/300, Linn basik+, SME 3009, różne obudowy, usztywnianie zawieszenia, drobne modyfikacje, nowe plinty, sprężyny od Linna itp.

Fajny gramofon, aczkolwiek ja wyleczyłem się z zawieszonych gramofonów., przynajmniej na jakiś czas.

Dla mnie najlepiej grało na usztywnionym zawieszeniu z dużą ilością wytłumienia + SME 3009. Plinta dębowa i kolce. Dźwięk miał więcej kopa i życia.

Oczywiście wiele też zależy od wkładki i całego dopasowania.





Grupa ratowania poziomu.

Jakub

Olej silikonowy o odpowiedniej lepkości. Można dostać w sklepach modelarskich. Tylko trzeba poszukać jaka lepkość tego oleju, bo za duża też nie może być.

jamówię

Cytat: tomasz_pianista w Kwiecień 20, 2016, 20:49
Widzę, że masz straszna zajawkę na Thorensa:)

Ja właściwie robiłem wszystko, ramiona rega 250/300, Linn basik+, SME 3009, różne obudowy, usztywnianie zawieszenia, drobne modyfikacje, nowe plinty, sprężyny od Linna itp.

Fajny gramofon, aczkolwiek ja wyleczyłem się z zawieszonych gramofonów., przynajmniej na jakiś czas.

Dla mnie najlepiej grało na usztywnionym zawieszeniu z dużą ilością wytłumienia + SME 3009. Plinta dębowa i kolce. Dźwięk miał więcej kopa i życia.

Oczywiście wiele też zależy od wkładki i całego dopasowania.










Zajawkę?czy ja wiem?miałem w życiu wiele gramofonów z wieloma wkładkami i z wieloma ramionami. Z czapki bez zastanawiania się były tp:Bernard,Daniel,Adam Project Debut,Project RPM9,Acoustic Signature,Thorens 125 mkII,SME 10
Dość powiedzieć,że najlepiej do tej pory wspominam dźwięk Thorensa 125 z SME 309 i Benz Wood LO,na drugim miejscu stawiam SME. To są moje doświadczenia,z posiadania tych gramiaków u siebie. Grały z różnymi pre od RI Audio począwszy,przez Projecta Tube na Lehmannie i Sensorze skończywszy. Po drodze był jeszcze ASR i ostatnio Primare. Mógłbym Cię jeszcze długo zanudzać jakich gramofonów słuchałem w kontrolowanych warunkach i w regularny sposób,aby dobitnie przedstawić Ci,że nie jestem takim skończonym gramofonowy lamerem. Ja po prostu uwielbiam granie z pływających werków,tak jak uwielbiam sound Harbetha i roladę z modrą kapustą. Dlatego Thorens był świadomym wyborem,teraz będziemy zapewniać mu dostatnie życie. Twoich zastrzeżeń ja u siebie nie słyszę,może dlatego,że mam świetnie wygłuszoną plintę? Nevermind,to jest moje granie i baza moich doświadczeń,które pozwala mi twierdzić,że Thorensy z serii 16X,to świetne werki.

jamówię

Cytat: Jakub w Kwiecień 20, 2016, 20:57
Olej silikonowy o odpowiedniej lepkości. Można dostać w sklepach modelarskich. Tylko trzeba poszukać jaka lepkość tego oleju, bo za duża też nie może być.


Czyli obecny wyczyścić i zaaplikować modelarski?
Fuck!muszę go rozbierać?

vasa

Cytat: jamówię w Kwiecień 20, 2016, 21:53Ja po prostu uwielbiam granie z pływających werków,
Nie ma Ci jak lajka postawić to wkleję gifa w podzięce :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jamówię

Cytat: vasa w Kwiecień 20, 2016, 22:06
Cytat: jamówię w Kwiecień 20, 2016, 21:53Ja po prostu uwielbiam granie z pływających werków,
Nie ma Ci jak lajka postawić to wkleję gifa w podzięce :)





:)) :))
No to idę,bo pewna Piękność na piętrze pokazuje to samo :))

Jamówię

Ekhm...kupiłem kolejny,podobno dedykowany pasek do Thorensów z serii 16..   i co? Ano gumno >:( >:( znowu trze. Ja pierdziu,gdzie mam kupić pasek,który zastąpi obecny,mocno już ujechany,ale jedyny,który jest bezszelestny,mam już wkurwa na całość.

Jamówię


tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

frywolny trucht

Rozumiem, że ślizga się na rolce? A spróbuj umyć Ludwikiem rolkę, subtalerz i pasek. Jeśli nie pomoże wetrzyj trochę talku w pasek, przetrzyj na koniec szmatką, żeby się z paska nie sypało.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

ahaja

Obciera ... bo?
Jest za szeroki?

Odwracałeś talerz do góry nogami by zobaczyć co tam nie gra? Pamietaj by położyć wtedy jakąkolwiek płytę by zasymulować poprawne normalne warunki pracy.

Pulley powinien mieć regulację (2 tuleje plastikowe, wewnątrz spręzynka, od góry krążek metalowy na imbusie) , podobnie silnik (2 stałe śruby a 3cia na sprężynie).

Jamówię

Jest za szeroki,po prostu pasek ociera odżwignię sprzęgła.To już kolejny taki szerokopasmowiec w mojej kolekcji.Czy w Polsce ktoś ma normalne??

pan-troglodytes

TD-160... Świetny gramofon. Dobre paski ma Thakker. Te ebajowe, z logiem Thorensa, niby oryginalne, są do dupy. Jest jeszcze japońska firma, nazwy nie pamiętam, produkująca dobre zamienniki. Rozbiorę gramofon syna wieczorem i sprawdzę. W Polsce raczej nie kupisz dobrego paska, najbliżej Niemcy.

Jamówię

Cytat: pan-troglodytes w Luty 23, 2017, 06:25
TD-160... Świetny gramofon. Dobre paski ma Thakker. Te ebajowe, z logiem Thorensa, niby oryginalne, są do dupy. Jest jeszcze japońska firma, nazwy nie pamiętam, produkująca dobre zamienniki. Rozbiorę gramofon syna wieczorem i sprawdzę. W Polsce raczej nie kupisz dobrego paska, najbliżej Niemcy.




Dzięki Bracie! Mam do Was taką prośbę,jeśli ktoś będzie zamawiał coś, np igłę z Thakkera,proszę dajcie znać,dorzucę się do kosztów przesyłki:)

ahaja

Mam jakis pasek od Thorensa , ale nie pamiętam od którego.
Długość bez rozciągania, po rozłożeniu na płask 28,5cm, szeroki na 4,5mm.
Zmierz swój, jak by był zbliżony to ci mogę wysłać.

Jamówię

Cytat: ahaja w Luty 24, 2017, 13:08
Mam jakis pasek od Thorensa , ale nie pamiętam od którego.
Długość bez rozciągania, po rozłożeniu na płask 28,5cm, szeroki na 4,5mm.
Zmierz swój, jak by był zbliżony to ci mogę wysłać.



Ok Krzysiek,sprawdzę i dam znać:)

Jamówię

Krzychu mój ma ok 26 cm i 4mm szerokości. Mowa o tym zakupionym a ponieważ jest za szeroki,to znaczy że Twój też nie bedzie pasował :(

christo

Cytat: Jamówię w Luty 25, 2017, 10:09Krzychu mój ma ok 26 cm i 4mm szerokości.
:)
A tak poważnie. Może jest to kwestia regulacji wysokości kółka prowadzącego!? Jeśli pasek o coś ociera, może można go nieco podnieść/opuścić [niepotrzebne skreślić]
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

tomasz_pianista

Nie, pasek ociera o prowadnice do zmiany prędkości.

Też to przechodziłem, ciężko o dobry zamiennik, oryginalny pasek do 160 był bardzo wąski.
Grupa ratowania poziomu.

tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

Jamówię

Cytat: tomasz_pianista w Luty 25, 2017, 10:23
Nie, pasek ociera o prowadnice do zmiany prędkości.

Też to przechodziłem, ciężko o dobry zamiennik, oryginalny pasek do 160 był bardzo wąski.




Otóż to!