Autor Wątek: VARIETE  (Przeczytany 1455 razy)

Offline GregWatson

• moderator
  • Ale o co chodzi ???
VARIETE
« dnia: Kwiecień 24, 2016, 17:21 »
Jestem właśnie świeżo po przesłuchaniu albumu tego zespołu. Jest to koncertowy album, nagrany podczas premiery spektaklu "Bal, czyli wieczór zapoznawczy. Gra zespół Variete". Premiera miała miejsce na 36 Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Muszę chwilę ochłonąć po tym co słyszałem. Znakomity album (udało mi się dorwać wersje "białą" jak i "czarną" na winylu. Fantastyczna muzyka jak i teksty.

"Grupa Variete zadebiutowała przed szeroką publicznością w 1984 roku na festiwalu w Jarocinie, gdzie zdobyła wyróżnienie, a rok później nagrodę główną. Występując na tym festiwalu w latach 80. i 90. stała się prekursorem cold wave w Polsce. Liderem Variete jest Grzegorz Kaźmierczak, wokalista, kompozytor, poeta, który obok Grzegorza Ciechowskiego, Katarzyny Nosowskiej i Lecha Janerki, sytuuje się w gronie najważniejszych autorów tekstów w historii polskiej muzyki rockowej. Osią twórczości zespołu jest hipnotyczny trans i teksty poety, a melorecytacja i muzyka, która z zimno-falowej przekształciła się w wyrazisty nu-jazz, tworzą niebanalną kompozycję. Głos i teksty Kaźmierczaka przykuwają uwagę i zostają w pamięci słuchacza.

Na PPA, Wrocław 2015 pojawiają się dźwięki spektaklu i krótkie kwestie wypowiadane przez aktorów, co dodaje koncertowi dodatkowy wymiar teatralny."

Płyty równiutko wytłoczone bez wad i zarysowań papierowych. Polecam.

https://blackrecord.pl/rock/2023-ppa-wroclaw-2015.html
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2016, 17:42 wysłana przez GregWatson »
Zestaw I: NAD C356BEE/MOD+MDC DAC, Micro Seiki DD-40, Ortofon Quintet Black, Denon DL-103R, LAR LPS-1, Ortofon Verto, KORG DS-DAC-100, Pioneer PD-9700, PDR-05, D-07, CT-959, Micro Seiki MX-5, Lovely Cube Premium, Sennheiser HD 600
Zestaw II: Pioneer A-88X, F-91, Micro Seiki: MR-711, Micro M-7000/e, Micro VF-3200/e, AT-440MLa, Micro MX-1, Sony MDS JA20ES
Inne: Beresford TC-7220 MKII, KEF Q1, Q5

jamówię

• Gość
Odp: VARIETE
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2016, 12:32 »
Podpisuję się pod tym co napisał Greg,znakomita płyta,bardzo schludnie wydana,kredowa okładka,wersja czarna. Dopiero dziś udało mi się do nie zasiąść. Nie znam dokładnie genezy tego projektu,ale mam wrażenie,że elem "maczał" w tym palce ;D
Tomciu podziękowania i serdeczności,znakomita rzecz. Oj słychało się Varieté w latach 80-tych na singlach Tonpressu,szkoda,że gdzieś przepadły :(

Offline lok

• maniak
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2016, 19:39 »
Super płyta bardzo dziękuje za organizacje zamówienia.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline wojtek41

• maniak
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2016, 19:47 »
Potwierdzam wszystko co koledzy napisali. Znakomita realizacja, świetne wydanie.
Tomek, podziękowania.  :)
Systemdek III + Stax UA 9 +  AN M2 RIAA + linia 6 x ecc 83 Philips Miniwatt + Mizushima SE + Tannoy Cheviot.

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2016, 21:17 »
Dzięki za podziękowania  :-[   Gdyby ktoś jeszcze coś, to proszę na PW :)  Są jeszcze białe ( czarne oczywiście też).
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2016, 21:29 wysłana przez elem »
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe