Autor Wątek: Wznowienie serii Polish Jazz  (Przeczytany 45177 razy)

Offline amati74

• maniak
Odp: Wznowienie serii Polish Jazz
« Odpowiedź #475 dnia: Marzec 06, 2018, 22:05 »
W tym tygodniu Piotr Wyleżoł , a kolejne pozycje pod koniec kwietnia. Pod koniec marca znakomita płyta Novi Singers - Chopin, wydana poza serią Polish Jazz.
Na to novi też się mogę zapisać?

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #476 dnia: Marzec 06, 2018, 22:06 »
yhy  :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #477 dnia: Marzec 06, 2018, 22:07 »
Super już się cieszę

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #478 dnia: Marzec 12, 2018, 00:21 »
Kurcze wygląda na to że będę musiał swoją kolekcję plish jazz opierać na wznowieniach bo to co obserwuje na jebaju to jakieś wariactwo, lepsze płyty z tej serii osiągają ceny zwalajace z nóg. Takim sprzedawcom zachłannym nie mającym umiaru osobiście bym kijem kości porachował, a potem solą posypał i zapytał jak leci koleś.

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #479 dnia: Marzec 12, 2018, 08:21 »
Nie jest aż tak źle. Podobne ceny utrzymują się co najmniej od dziesięciu lat. To jest po prostu bardzo dobra muzyka ceniona na Świecie.
Kilka razy miałem taką sytuację w niemieckich komisach płytowych. Ludzie prowadzący interes są mniej więcej w moim wieku i często da się z nimi przyjemnie pogadać. Jak dowiadują się skąd pochodzę to na ogół pada coś takiego - Jesteś z Polski? Jak masz coś z serii Polish Jazz to biorę wszystko bez względu na stan. :) Następnym pytaniem na ogół bywa, czy mam może coś z SBB do opchnięcia. Uważam,że to bardzo miłe i bardzo się cieszę, że mam trochę płyt z dawnych czasów.

Offline christo

• maniak
« Odpowiedź #480 dnia: Marzec 12, 2018, 09:03 »
Kurcze wygląda na to że będę musiał swoją kolekcję plish jazz opierać na wznowieniach bo to co obserwuje na jebaju to jakieś wariactwo, lepsze płyty z tej serii osiągają ceny zwalajace z nóg. Takim sprzedawcom zachłannym nie mającym umiaru osobiście bym kijem kości porachował, a potem solą posypał i zapytał jak leci koleś.
Myślę, że trochę przesadzasz. To często wybitne tytuły - to raz; dwa - nakłady nie były jakieś bardzo duże i mało wznowień; trzy - warunki przechowywania i odtwarzania. Płyty trzymane często w kiepskich warunkach i często odtwarzane wkładkami piezzo. Dużo płyt zostało zniszczone. Na koniec "rewolucja CD" - sporo płyt trafiło na śmietnik. Nie ma tego wiele i ceny do najniższych nie należą. To są już egzemplarze kolekcjonerskie i muszą kosztować. Bardzo często aktualne wznowienia są tańsze (nowe) niż dobrze zachowane egzemplarze z epoki. Dotyczy to nie tylko Polish Jazz'ów
Yamaha PF-800 (Denon DL-103), NUDAmini, Xindak MT-1 (PP EL84), ART Stiletto 6, Denon DCD-735 DVD-3910

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #481 dnia: Marzec 12, 2018, 10:58 »
No tak macie rację to świetna seria i tytuły najbardziej mnie interesujące kosztują krocie, coż sprawdza się powiedzenie "jak się nie ma miedzi to się w domu siedzi" trzeba szukać polować.

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #482 dnia: Marzec 12, 2018, 11:04 »
Zapytam z ciekawości ile wynosi to "krocie"?
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Micro Seiki DD-40, DV-20x2L, Ortofon Rohman, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.
Kable IC: Stereovox HDSE, TMR Ramzes, Furutch Reference III, Cardas Neutral Reference.
Kable Głośnikowe DIV Barka z Lukarnet.

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #483 dnia: Marzec 12, 2018, 11:05 »
Zapytam z ciekawości ile wynosi to "krocie"?
Wiem że to super płyta ale np Jerzy Milian dziewczyny z ashabadu to 180£
Jerzy Milian orkiestra PR i TV 150£ Big band Katowice 50£ (mowa o nie zniszczonych płytach)  dla mnie to dużo pewnie dla innych mniej ale ja wypowiadam się za siebie, co poradzę że akurat podobają mi się te płyty.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2018, 11:13 wysłana przez amati74 »

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #484 dnia: Marzec 12, 2018, 11:16 »
No to faktycznie trzymają ceny :o
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Micro Seiki DD-40, DV-20x2L, Ortofon Rohman, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.
Kable IC: Stereovox HDSE, TMR Ramzes, Furutch Reference III, Cardas Neutral Reference.
Kable Głośnikowe DIV Barka z Lukarnet.

Offline christo

• maniak
« Odpowiedź #485 dnia: Marzec 12, 2018, 11:36 »
Ashkhabad Girl jak i nagrania z orkiestrą PRiTV nie wyszły w serii Polish Jazz (Jedynie Baazaar - vol. 17). Ashkhabad Girl wydała niezależna wytwórnia Obuh 15 lat temu w małym nakładzie i stąd ta cena. Big band PRiTV do kupienia. Używany - na allegro właśnie kończy się licytacja - ok 70 zł w stanie Good. Wznowienie: 79 zł - sztuka nówka.
Yamaha PF-800 (Denon DL-103), NUDAmini, Xindak MT-1 (PP EL84), ART Stiletto 6, Denon DCD-735 DVD-3910

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #486 dnia: Marzec 12, 2018, 11:39 »
Ashkhabad Girl jak i nagrania z orkiestrą PRiTV nie wyszły w serii Polish Jazz (Jedynie Baazaar - vol. 17). Ashkhabad Girl wydała niezależna wytwórnia Obuh 15 lat temu w małym nakładzie i stąd ta cena. Big band PRiTV do kupienia. Używany - na allegro właśnie kończy się licytacja - ok 70 zł w stanie Good. Wznowienie: 79 zł - sztuka nówka.
Ja wiem ze na allegro jest tanio ale ja nie mam dostępu do allegro. A płyty w stanie dobrym okazują się być w stanie nie dobrym tak bywa na allegro. Nic to będę szukał. Dzięki za info ze to nie seria  Polish jazz, swoją drogą powinno być bo jest świetne.

Offline christo

• maniak
« Odpowiedź #487 dnia: Marzec 12, 2018, 11:44 »
Ja wiem ze na allegro jest tanio ale ja nie mam dostępu do allegro. A płyty w stanie dobrym okazują się być w stanie nie dobrym tak bywa na allegro. Nic to będę szukał. Dzięki za info ze to nie seria  Polish jazz, swoją drogą powinno być bo jest świetne.
Co to znaczy: nie mam dostępu? Nie wyświetla ci się czy jak..? Wiem, że mieszkasz za granicą ale w czym problem? Nie znasz nikogo w Polsce, kto mógłby ci kupić płyty i wysłać do domu? Nie przyjeżdżasz czasami (rodzina, święta - te sprawy...)? No bez przesady może. Z tego co widzę wznowienie orkiestry PRiTV to świerza sprawa. Tomek (Elem) pewnie chętnie ci wyśle. Ja ci wyślę jak chcesz. Przelej tylko kasę i podaj adres.

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #488 dnia: Marzec 12, 2018, 11:51 »
Co to znaczy: nie mam dostępu? Nie wyświetla ci się czy jak..? Wiem, że mieszkasz za granicą ale w czym problem? Nie znasz nikogo w Polsce, kto mógłby ci kupić płyty i wysłać do domu? Nie przyjeżdżasz czasami (rodzina, święta - te sprawy...)? No bez przesady może. Z tego co widzę wznowienie orkiestry PRiTV to świerza sprawa. Tomek (Elem) pewnie chętnie ci wyśle. Ja ci wyślę jak chcesz. Przelej tylko kasę i podaj adres.
Już pisałem z Tomkiem na ten temat . Kiedyś zamawiałem na allegro, ale rzeczy nie dochodziły do moich znajomych a nie chciałem im zawracać głowy reklamacjami więc sobie darowałem. Widać chyba trzeba się będzie  przeprosić z allegro, skoro nasze rodzime rarytasy tak cenione są na świecie co mnie osobiście bardzo cieszy.

Michał

• Gość
« Odpowiedź #489 dnia: Marzec 12, 2018, 15:04 »

+100

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #490 dnia: Marzec 12, 2018, 18:20 »
Wznowienie: 79 zł - sztuka nówka.

68 ;)

Offline christo

• maniak
« Odpowiedź #491 dnia: Marzec 12, 2018, 18:54 »

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #492 dnia: Kwiecień 10, 2018, 19:32 »
Są może jakieś info o wznowieniach Polish jazz?

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #493 dnia: Kwiecień 10, 2018, 20:03 »
27 kwietnia wychodzą  czarne placki:

WOJCIECH KAMIŃSKI - OPEN PIANO
ZBIGNIEW NAMYSŁOWSKI - OPEN
SAMI SWOI - THE LOCUST
ANDRZEJ TRZASKOWSKI SEXTET - SEANT
MICHAŁ URBANIAK CONSTELLATION - IN CONCERT
KUBA WIĘCEK TRIO - ANOTHER RAINDROP
KRZYSZTOF ZGRAJA - LAOKOON

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #494 dnia: Kwiecień 10, 2018, 20:24 »
Hura, hura, hura - nareszcie Zgraja! Długo czekałem :)
Muzyka ponad polityką!

Offline Jakub

• maniak
  • Taniofil
« Odpowiedź #495 dnia: Kwiecień 10, 2018, 20:26 »
KUBA WIĘCEK TRIO - ANOTHER RAINDROP

Ej, a miało nie być. Specjalnie kompakt kupiłem.
Braun CSV13 | PS500 | CD4 | L60 (i parę innych)

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #496 dnia: Kwiecień 10, 2018, 20:28 »
CD jest dłuższe, LP okrojone,  nic nie straciłeś  :)

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #497 dnia: Kwiecień 10, 2018, 20:29 »

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.