Shure V15 IV - czyżby najlepsza wkładka MM ??

Zaczęty przez Przemo, Maj 01, 2016, 21:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

jamówię

Cytat: Przemo w Maj 01, 2016, 22:33
Cytat: jamówię w Maj 01, 2016, 22:24
Cytat: tomasz_pianista w Maj 01, 2016, 21:53
Denon 103 to nie jest żadna referencja:) Gra miło za te pieniądze, ale warunek to ciężkie ramie, u mnie zagrało dopiero na 12 calowym Jelco.

Ze szczurów miałem kultową V15 III, dla mnie odpadła w porównaniu z AT15SA, też MM ze szlifem shibata. Trochę inna szkoła dźwięku. Ale to dawno było.

Wiele zależy też od igły w szczurach, tanie zamienniki nadają się tylko do kosza.

Piękny zestaw to Thorens 160+SME 3009 i shure v15, dla mnie klasyka dźwięku "vintage". Głębia i miód:)




Taki jest cel :))

...no....na przykład taki...podoba mi się... :)




Piękny,mam podobny kolor plinty,która u mnie jest troszkę mniejsza. Tomasz zastanawia mnie jedna rzecz,jak bezawaryjnie dla armboardu,przeszczepić do mojego Thorensa SME? Prawidłowo sanki powinne być ustawione przodem do szpindla,choć SME dopuszcza też ustawienie równoległe do talerza,ale co wtedy z overhangiem?działa?

tomasz_pianista

Zgodnie z instrukcją może być ustawione na wprost, niekoniecznie w stronę szpindla.

Masz wtedy mniejszy zasięg regulacji, ale raczej nie powinno być problemu z kalibracją.
Grupa ratowania poziomu.

jamówię

Czyli powinno się zmieścić,który zatem model najlepiej pasuje do TD160?

tomasz_pianista

Wszystkie SME mają takie samo mocowanie.

Niestety oryginalne wycięcie pod ramie ma kształt pseudo-trójkąta i jest za małe.

Trzeba to powiększyć najlepiej pilnikiem do metalu.
Grupa ratowania poziomu.

jamówię

Cytat: tomasz_pianista w Maj 02, 2016, 08:50
Wszystkie SME mają takie samo mocowanie.

Niestety oryginalne wycięcie pod ramie ma kształt pseudo-trójkąta i jest za małe.

Trzeba to powiększyć najlepiej pilnikiem do metalu.




Ja wiem,że wszystkie SME mają ten sam typ mocowania,miałem kiedyś:) pytam raczej który typ z serii 3009 najlepiej zgrywa się z TD160 i z Shurem np? Armboard w 160 ma kształt prostokąta i nie jest wcale taki mały :))

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Przemo

Cytat: frywolny trucht w Maj 02, 2016, 10:17
... a elektroboy twierdzi, że taki Shuer jest najlepszy: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1231.msg96248#msg96248


:)

Sądząc po opisach w necie i cenach (ok 500 USD) to faktycznie musi coś w tym być :).
Szkoda tylko, że jest trudno dostępna, no i biorąc pod uwagę cenę to rodzi się pytanie, czy nie lepszą inwestycją była by już wkładka MC..?

Przemo

Cytat: tomasz_pianista w Maj 01, 2016, 23:48Uwierz mi, że po paru latach znowu chce się pójść dalej, nastawianie się na jedną, w sumie dość budżetową wkładkę MM jest moim zdaniem błędem. Tak samo "dedykowany" przedwzmacniacz czy SUT pod tylko jeden model wkładki.

Tomasz - absolutnie zgoda.. tylko żeby nie przesadzić z tym gonieniem króliczka gdzieś trzeba sobie ustawić cel (przynajmniej na jakiś czas).. w moim przypadku to jedna dobra MM (czy to ma być ten shure, czy coś innego mam nadzieję rozstrzygnąć w tym wątku - stąd trochę przekorny tytuł :) ), jakaś rozsądna MC plus dobry SUT i pass...
I jakąś choć chwilę skupić się na kupowaniu płyt i słuchaniu muzyki...:)

jamówię

Cytat: Przemo w Maj 02, 2016, 12:29
Cytat: tomasz_pianista w Maj 01, 2016, 23:48Uwierz mi, że po paru latach znowu chce się pójść dalej, nastawianie się na jedną, w sumie dość budżetową wkładkę MM jest moim zdaniem błędem. Tak samo "dedykowany" przedwzmacniacz czy SUT pod tylko jeden model wkładki.

Tomasz - absolutnie zgoda.. tylko żeby nie przesadzić z tym gonieniem króliczka gdzieś trzeba sobie ustawić cel (przynajmniej na jakiś czas).. w moim przypadku to jedna dobra MM (czy to ma być ten shure, czy coś innego mam nadzieję rozstrzygnąć w tym wątku - stąd trochę przekorny tytuł :) ), jakaś rozsądna MC plus dobry SUT i pass...
I jakąś choć chwilę skupić się na kupowaniu płyt i słuchaniu muzyki...:)



Utożsamiam się z tym rozumowaniem,kiedyś jak kasiory zbywało,wydatki na audio były kompulsywne,człowiek nie zdążył przyzwyczaić się do jakiegoś grania a już gnało go,żeby coś zmieniać. Z perspektywy czasu okazuje się,że nigdy nie było to lepiej a zawsze drożej :)) Teraz kiedy wydatki trzeba było mocno zracjonalizować,mam najlepszy w swojej audiofilskiej przygodzie system i zarazem najtańszy. Nie przewiduję w nim żadnych fundamentalnych zmian,jedyne korekty dotyczyć będą toru analogowego.

tomasz_pianista

Cytat: jamówię w Maj 02, 2016, 09:01
Cytat: tomasz_pianista w Maj 02, 2016, 08:50
Wszystkie SME mają takie samo mocowanie.

Niestety oryginalne wycięcie pod ramie ma kształt pseudo-trójkąta i jest za małe.

Trzeba to powiększyć najlepiej pilnikiem do metalu.




Ja wiem,że wszystkie SME mają ten sam typ mocowania,miałem kiedyś:) pytam raczej który typ z serii 3009 najlepiej zgrywa się z TD160 i z Shurem np? Armboard w 160 ma kształt prostokąta i nie jest wcale taki mały :))

Nie chodzi o armboard w TD160, ale o subchassis i wyciętą w niej dziurę. Nie zmieści się tam inne ramie, trzeba poszerzyć otwór w subchassis. Nie jest to żadna filozofia.

Niestety, ale 160 nie jest gramofon o łatwo-wymienialnym ramieniu, oprócz tego jest przecież "knob" od opuszczania ramienia i cały mechanizm z tym związany.

Nie powiem Ci, które ramie najlepiej się "zgra", bo to już dla mnie zbyt złotoucha kwestia. Po prostu dla mnie najlepsze jest 3009 non-improved, lepiej zbudowane niż s2 imp, gdzie chociażby knife-edge jest nylonowe, a nie jak w starym - stal.
Grupa ratowania poziomu.

jamówię

Cytat: tomasz_pianista w Maj 02, 2016, 12:52
Cytat: jamówię w Maj 02, 2016, 09:01
Cytat: tomasz_pianista w Maj 02, 2016, 08:50
Wszystkie SME mają takie samo mocowanie.

Niestety oryginalne wycięcie pod ramie ma kształt pseudo-trójkąta i jest za małe.

Trzeba to powiększyć najlepiej pilnikiem do metalu.




Ja wiem,że wszystkie SME mają ten sam typ mocowania,miałem kiedyś:) pytam raczej który typ z serii 3009 najlepiej zgrywa się z TD160 i z Shurem np? Armboard w 160 ma kształt prostokąta i nie jest wcale taki mały :))

Nie chodzi o armboard w TD160, ale o subchassis i wyciętą w niej dziurę. Nie zmieści się tam inne ramie, trzeba poszerzyć otwór w subchassis. Nie jest to żadna filozofia.

Niestety, ale 160 nie jest gramofon o łatwo-wymienialnym ramieniu, oprócz tego jest przecież "knob" od opuszczania ramienia i cały mechanizm z tym związany.

Nie powiem Ci, które ramie najlepiej się "zgra", bo to już dla mnie zbyt złotoucha kwestia. Po prostu dla mnie najlepsze jest 3009 non-improved, lepiej zbudowane niż s2 imp, gdzie chociażby knife-edge jest nylonowe, a nie jak w starym - stal.



Ok,masz rację nie zrozumieliśmy się:))
Znam człowieka,który zrobi to perfekcyjnie,tanio nie będzie,ale pięknie z pewnością. Póki co stockowe ramię daję radę,jak brylant,więc zakupy na spokojnie. Pierwsza kolejnoś to pre :)

Lenek

Używam dwie wkładki - Shure V15 Type V-MR oraz AKG P8E. Shure uważam za wręcz doskonały przetwornik. Pre phono - to trzy punktowy przedwzmacniacz bez ujemnego sprzężenia zwrotnego,  o stałych czasowych 75uS, 310uS oraz 3180uS. Cztery lampy ECC83. Pre zasilany jest z osobnego zasilacza lampowego ze stabilizacją lampową + stabilvolt.  Kondensatory  bipolarne - olejowe.

amati74

Cytat: Jakub w Maj 01, 2016, 21:58
Cytat: masza w Maj 01, 2016, 21:51

Nie jest wzorcowo bo 7-8Hz

Przy masie efektywnej 18g i masie wkładki 8,5g, rezonans wyjdzie 8Hz lub wyższy. Trzeba wziąć poprawkę, że faktyczna podatność jest nieco mniejsza niż 15, ale to nam tylko podnosi częstotliwość rezonansu.

8Hz to jest bardzo dobry wynik. Poza tym, można dać cięższy headshell.

Gorzej z tym Shure'em, bo z takim miękkim zawieszeniem trzeba bardzo lekkiego ramienia, czy wręcz ULM. Sytuacja podobna co z AT440mla.
Jakub a wiesz może jaką podatność w przybliżeniu będzie miała ta At 440mla na 10hz skoro jest podane   compliance 10 na 100hz w jakich przedziałach wagowych jeśli chodź o ramię zagrała by dobrze? Mam na myśli lekkie ramiona np. 6.5gr

Jakub

Już gdzieś pisałem. Okolice 32. To jest bardzo miękka wkładka. Im lżejsze ramię tym lepiej. Spokojnie możesz ją powiesić na 6,5-gramowym ramieniu.

amati74

Cytat: Jakub w Grudzień 10, 2017, 09:25
Już gdzieś pisałem. Okolice 32. To jest bardzo miękka wkładka. Im lżejsze ramię tym lepiej. Spokojnie możesz ją powiesić na 6,5-gramowym ramieniu.
Szukałem ale nie widzę żeby gdzieś była do kopienia a czy się rózni At440mla od mlb?