Autor Wątek: SME 3012  (Przeczytany 5832 razy)

Offline cdt

Odp: SME 3012
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 22, 2017, 20:39 »
Trzeba było by poczytać serwisówki . Ramion SME jest sporo . Możliwe że w którymś mieli inny pomysł . W 3012 trzech serii są bez regulacji . Możliwe też że w przypadku mocowania bez wózka wymyślili ten koszyczek z regulacją .
kawosz wersja apolityczna.

Offline cdt

« Odpowiedź #51 dnia: Październik 22, 2017, 20:45 »
A jak masz koszyczek z regulacją to mozesz sobie zignorować szablon SME . Możesz też korzystać z innych headsheli jak chcesz sobie ułatwić życie i pasują wagą do wkładki . Firmy lubują się w utrudnianiu życia audiofilą . Choć szczerze rozwiązanie SME nie jest jakoś szczegulnie uciążliwe

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 22, 2017, 21:18 »
No, a ten czwarty od lewej (albo pierwszy od prawej) headshell?
Ma regulację...
A tym się nie przejmuj.
Ten jest dla audiofilów ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Pionieer Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline cdt

« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 03, 2017, 23:54 »
I coś jednak jest w tym ustawieniu sme . Ostatnimi czasy kombinowałem z różnymi headshellami . Ustawiałem i z Miniabyrem i Piterskim na ich przyżądach . Ciągle mi coś nie odpowiadało . Jakiś tydzień temu stwierdziłem że wracam do oryginalnego headshella sme . Co za tym idzie musiałem ustawić ramię zgodnie z szablonem sme .
I wszystkie bolączki jak ręką odjął . Czy to na początku czy na końcu płyty gra dobrze . Antyskating daje się dobrze regulować . Czasami nie ma sensu poprawiać fabryki  ;D .
Teraz tylko nie wiem jak tam mój azymut  :P . Ale jakoś to przeżyję przez pewnien czas  ;)

Offline PiPi

• maniak
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 04, 2017, 00:06 »
Akurat 12 " Sme nie miałem przyjemności gościć u siebie , jednak posiadam posiadłem parę 9" tej firmy i wiem że tych ramion nie robił byle kto  :D . Więc myślę że należy trzymać się orginalnych ustawień . A technicznie o wymianie wszystkich elementów gumowych w ramieniu nie wspominając , jakże że i o przekablowaniu rurki .

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 04, 2017, 00:16 »
Teraz tylko nie wiem jak tam mój azymut
Skoro wróciłeś do ustawień fabrycznych to chyba odzyskałeś właściwy kierunek poszukiwań :P

Tylko azymut wkładki musisz ustawić ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Pionieer Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline cdt

« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 04, 2017, 00:24 »
Tylko azymut wkładki musisz ustawić
Całe szczęście że tępa 103r jest niezwykle wybaczająca wkładką . Na razie nic mi nie przeszkadza . No może poza świadomością że nie podpinałem pod komputra . Gdyż albowiem powszechnie jest wiadomo że audiofili musi mieć perfect ;)

Online masza

• maniak
  • Lampofil :D
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 04, 2017, 03:53 »
No może poza świadomością że nie podpinałem pod komputra . Gdyż albowiem powszechnie jest wiadomo że audiofili musi mieć perfect ;)
Czyli zupełnie odwrotnie niż w przypadku drutów bo tam dla audiofila najważniejsze są uszy a nie pomiary  ;D ;D ;D

Offline Adaźko

• *
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 04, 2017, 12:41 »
Jakiś tydzień temu stwierdziłem że wracam do oryginalnego headshella sme . Co za tym idzie musiałem ustawić ramię zgodnie z szablonem sme .

Szablon z vinylengine?