Autor Wątek: Klipsch Heresy I II III  (Przeczytany 4867 razy)

Online Michał

• maniak
Odp: Klipsch Heresy I II III
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 18, 2018, 16:11 »
Przy potku ustawionym na 6.30 jest głośno,na godzinie 8 jest baaardzo głośno,stąd moje uwagi i chęc posłuchania na 2a3 z 2-3 watt.
Potencjometrem nie regulujesz mocy, lecz poziom (napięcie)  sygnału sterujacego końcówką mocy. Zatem położenie gałki przy określonej głośności zalezy od sumarycznego współczynnika wzmocnienia całego systemu wzmacniającego (preampa plus końcówki mocy, zintegrowane bądź oddzielne) a nie od mocy. może się zdarzyć że sestaw o małej mocy, ale o sporym wzmocnieniu przy gałce na godzinie ósmej zagra dużo głośniej niż zestaw o potężnej mocy ale niskim wzmocnieniu. Z tego co piszesz, to niekoniecznie potrzebujesz wzmacniacza o małej mocy, bardziej potrzebujesz redukcji wzmocnienia przedwzmacniacza. Da się to zrealizować w prosty sposób i dopasować tak, byś komfortową dla siebie głośność uzyskiwał przy wygodnym położeniu gały powiedzmy na godzinie dziesiątej.

Spoko ja się już przyzwyczaiłem,w Bonasusie miałem na odwrót,słuchać można było tak gdzieś ok 11-12 a głośno robiło się ok 13. Początkowo mnie to wkrewiało,potem się przyzwyczaiłem.
Big Sound,No Bullshit

Offline Jakub

• maniak
  • Taniofil
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 18, 2018, 16:14 »
Czyli początek skali jest po prawej stronie gałki i kręcisz w prawo? (Zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara)  :o
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2018, 16:34 wysłana przez Jakub »
Braun CSV13 | PS500 | CD4 | L60 (i parę innych)

Online Michał

• maniak
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 18, 2018, 16:59 »
Tak ;D
Cichutko gra już na 4 :)
Big Sound,No Bullshit

Offline lok

• maniak
  • **
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 18, 2018, 20:55 »
Ja Heresy słuchałem z lampa 2A3 i 300B. Dobra lampa jest wystarczająca do napędzenia Heresy. Z 2a3 był wykop szybkość barwa.
Polecam.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Online malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
  • muzyka jest jedna, słuchaczy wielu, a sprzętu ...
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 18, 2018, 22:42 »
a propo's tego co napisał MacGywer, poczytaj jeszcze ten artykuł
o strukturze wzmocnienia

http://www.diyaudio.com/forums/diyaudio-com-articles/186018-gain-structure.html